2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Két jó SZDRE-szett

A Szegedi DRE-Radnóti NB I-es ligabajnokságban szereplő női röplabdacsapata idei utolsó mérkőzésén 3:1-es vereséget szenvedett a Vasastól.
SZDRE-Radnóti - Vasas 1:3
NB I-es ligabajnokság, női röplabdamérkőzés. Szeged, Radnóti-sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Szabó F., Nagy L.
SZDRE-Radnóti: Nagyné Komáromi, Kádár Németh, KISS E., Tóth L., VAKULYA, Duba. Csere: NÉMETH (liberó), Huszta B. Megbízott edző: Bezdán István.
Vasas: Pinke, DÉGI, Nyári, BATTLAY, Nagyné Mátrai, TORMÁSI. Csere: VATAI (liberó), Tóth Sz. Edző: Jókai Zoltán.
Az eredmény alakulása, 1 játszma: 0:3, 6:7, 6:13, 8:16, 9:21, 10:24; 2. játszma: 1:0, 5:10, 11:12, 16:22, 22:24; 3. játszma: 2:0, 6:6, 6:10, 10:15, 18:18, 21:23, 24:23; 4. játszma: 2:5, 7:12, 11:17, 12:22.

Fotó: Karnok Csaba
A Vasas testén keresztül vezetett volna az út a legjobb nyolc közé. A piros-kékek legyőzéséhez azonban bravúr kellett volna az SZDRE-Radnótinak. Ez elmaradt... Az első szett ijesztően alakult, a hazaiak kapkodva, rengeteg hibával röplabdáztak, és csak távolról figyelhették, hogy a Vasas olajozott gépezetként gyártja a pontokat. A második játszmában már nagyobb volt a küzdelem, „szívta magát" az SZDRE, de a hajrá a vendégeké lett. A folytatásban a remek formát mutató Vakulyához felzárkózott Kiss és Duba – a liberó Németh végig jót produkált – és a 15 éves Huszta Blankának is akadtak ügyes megoldásai.

A végjátékban 21:23-ról fordítva nyertek a lila-zöldek. Ezzel azonban ellőtték a puskaporukat, a negyedik etapban már ismét a rutinos fővárosiak akarata érvényesült, és magabiztos győzelmet arattak.

Bezdán István: – A bravúr nem sikerült, de jó mérkőzést játszottunk a Vasassal, és Vakulya Andrea a mezőny legjobbjaként válogatott szintű teljesítményt nyújtott.

Vakulya remekelt

Vakulya Andrea ismét bizonyította: a sportág egyik legjobbja Magyarországon. A játék minden elemében kiemelkedőt nyújtott, remek szervákkal bombázta az ellenfelet, mezőnyben hasznosan dolgozott, jól blokkolt, és gyártotta a pontokat. Egyértelműen ő volt az SZDRE húzóembere.

Bravúr kellene a győzelemhez

Idei utolsó mérkőzését játssza a Szegedi DRE-Radnóti NB I-es ligabajnokságban szereplő női… Tovább olvasom