2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

Két kerék, három érem

Tamásiban rendezték az utánpótlás korosztályú kerékpárosok időfutam és hosszú távú országos bajnokságát. A Szegedi Kerékpáros SC-ből az időfutam kategóriában hárman indultak a viadalon.
Tamásiban rendezték az utánpótlás korosztályú kerékpárosok időfutam és hosszú távú országos bajnokságát. A Szegedi Kerékpáros SC-ből az időfutam kategóriában hárman indultak a viadalon: Kesjár Gergő, Bodrogi Csaba és Fábián Norbert. A 20 km-es távot a KSI-s Schipp Olivér nyerte, a második helyen 31 másodperccel lemaradva következett Bodrogi, a dobogóról éppen csak lecsúszott Fábián, míg Kesjár a 12. helyen zárt.

A hosszú távú szakágban már népesebb volt a szegeid küldöttség: az ifiknél Bagdán Dávid, Bodrogi, Kesjár és Fábián, míg a serdülőknél Veres Balázs, Póta Bálint, Kelemen Ákos állt rajthoz. Az idősebb korcsoportban a 140 km-es távon Bagdán megszökött a mezőnytől, előnye már tíz perc fölé is nőtt. Végül Bagdánnal csak egy svéd tartotta a lépést, ám ő sem bírta legyőzni: Bagdán ob-1. lett!

A serdülőkre 95 kilométer várt. Alig 20 kilométer megtétele után háromfős élboly lépett meg, amelyben Veres és Póta is benne volt. Végül Veres második, Póta harmadik, Kelemen pedig negyedik lett, és ezzel mindhárman bekerültek a válogatottba. A klub 2007-ben olyan eredményeket ért el, amely alapján minden idők legsikeresebb szegedi utánpótláscsapata lett. Ráadásul a serdülő válogatott mellett az ifi nemzeti csapat felét is szegediek alkotják.

Vaspapucsok főszerepben

Augusztus 20-án nemzetközi salakmotoros versenyt rendeznek Algyőn. A viadalon 12+1 fő áll rajthoz. A… Tovább olvasom