A férfi kosárlabda NB I A csoportjában megint nem sikerült a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársulinak idegenben nyernie: ezúttal Kecskeméten kapott ki.
Kecskemét - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 94-70
Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Csősz, Gál.
Kecskemét: ADAMS 13/3, Radovanovics 2, Celej 10/6, McCLENDON 14, LOPATKA 23/6. Csere: Soós 9/3, Csaplár Nagy 11/6, Vida 4, Halmai 2, Tóth 2, Csorvási 4. Edző: Meszlényi Róbert.
Bodrogi Bau: Drahos 14/12, Brooks 18/3, FREEMAN 21/3, Kováts, Gémes 10. Csere: Utasi, Jarosevits 2, Nyilas 5/3, Böszörményi, Kukla. Edző: Czuprák László.

És akkor a felújított kecskeméti sportcsarnokba a csapatkapitány McClendon vezetésével kifutott a magyar bajnokság tizedik helyzettje, az Univer Kecskemét. A kezdő ötösében McClendonon kívül Lopatkával, Adams-szel, Radovanoviccsal, valamint Celejjel. De hol itt a magyar? A kispadon. Itt tart most a hazai férfi kosárlabda NB I A csoportja. Hogy jó-e ez? Nem a mi tisztünk eldönteni. Akinek viszont a pénztárcája megengedi, az a szabályok révén megteheti. A Bodrogi Bau ez alól kivétel, a vásárhelyi gárdánál igyekeznek elsősorban a feljutást kiharcolókra építeni a csapatot, ehhez társul most két amerikai. Akik közül Kecskeméten ezúttal Freeman volt a jobb. Sőt a csapat legjobbja: 21 pont, 13 lepattanó, 31 IBM-pont. A Kosársuli pedig megint sajnálhatja az első hat percet: ekkor, 24–6-nál ugyanis szinte eldőlt a meccs. Hiába nyerte meg a két középső negyedet a Bodrogi Bau, az első és a negyedik tíz percben a vendégek sokat hibáztak. A végén pedig kialakult a mérkőzésen a legnagyobb különbség: 94–70.

Czuprák László: – Amíg nem tudunk legalább 30 percig fegyelmezetten kosárlabdázni, esélyünk sem lehet. Nem mentség, de Kováts és Jarosevits szerdai térdsérülése sokat csökkentette lehetőségeinket.

További eredmények: Szolnok–Zalaegerszeg 91–62, Pécs– Körmend 64–81, Kaposvár– Dombóvár 93–83, Debrecen–Albacomp 72–90, Nyíregyháza– Paks 88–80, Sopron–Szombathely 88–86 (a szombathelyi gárda óvott).

A női NB I-ben: BEAC–Szekszárd 59–67, az MK-ban: Szolnok–Diósgyőr 54–61.