2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 21°C Még több cikk.

Két osztály, két gól: Szeged 2011-MTK 0-2

Eddig tartott a menetelés: a labdarúgó Magyar Kupa országos táblájának negyedik fordulójában az NB III-as Szeged 2011-GA gyulai létesítményében kapott ki az NB I-es MTK-tól, így elbúcsúzott a további küzdelmektől.

Szeged 2011-Grosics Akadémia-MTK Budapest 0-2 (0-1)
Labdarúgó magyar kupa, 4. forduló. Gyula, zárt kapuk mögött. Vezette: Veizer Roland (Berettyán, Horváth R.).
Szeged 2011-GA: Molnár T. - Kéri, B. Kapic, Szabó Cs., Zabari - Markovics (Kovács B., 79.), Kalapács - Ács L., Kis R. (Pászka, 82.), Csányi (Geiger, 73.) - Germán. Edző: Nyilas Elek.
MTK Budapest: Groppioni - Poór, Kálnoki Kis, Kelemen, Fejes - Batik - Bese (Vass P., 87.), Kanta J., Pölöskei Zs., Csiki (Horváth Zs., 79.) - Eppel (Varga Sz., a szünetben). Vezetőedző: Garami József.
Gólszerzők: Eppel (15.), Varga Sz. (75.).
Sárga lap: Kálnoki Kis (41.).

Garami József: – A várakozásoknak megfelelően hajtós mrékőzés volt, amelyen a kapu előtti határozottságunk igazolta a meglévő különbséget a két csapat között.

Nyilas Elek: – Az első félidóben túlságosan tizsteltük NB I-es ellenfelünket, a második játékrész elején voltunk csak kicsit bátrabbak. Győzni szerettünk volna, de minidg a realitások talaján járunk, így a csapatom minden dicséretet megérdemel a csapat azért, hogy eddig is eljutott.

A kapura végig veszélyesebb MTK nyomatékosította a két osztályni különbséget.

90. perc: Komoly esemény nélkül telt el az utolsó öt perc., Az MTK bizotsan őrizte előnyét.

85. perc: Kovács B. két embert becsap, 20 méterről lőhet, de egy védőről lepattan a labda.

82. perc: Ács ugratja ki Germánt, aki jobbról kissé kisodródva fölédurrant.

Két osztály, két gól: Szeged 2011-MTK 0-2. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

80. perc: Batik a bal oldalról bead, Molnár T. a hosszún kitolja a labdát.

75. perc: 0-2, Varga Sz. Kanta pörgetett Varga Sz. elé, aki átvette a labdát a 16-oson belül, majd ballal a kapuba lőtt, 0-2.

73. perc: Csányi helyén Geiger a hazaiaknál.

69. perc: Batik fejeli le Bese elé a labdát, aki a 16-oson belülre érve lőhet, fél méterrel mellé.

68. perc: Csiki készíti le Kantának a labdát, aki laposan mellélő.

65. perc: megint szép szegedi akció a jobb oldalon, Ács L. passzát a röviden mentik. A szöglet után Kis R. lapos lövését blokkolja Kálnoki Kis.

61. perc: Kis R. szabadrúgása után Germán fejel gyertyát, majd a kapu mögött landol a labda.

60. perc: Bese lefutja Zabarit, éles szögből lő, Molnár a röviden lábbal véd.

58. perc: csányi szabadrúgása után Batik és Fejes összefejel, utóbbi marad a földön. Ápolni kell.

55. perc: Kanta J. végez el szabadrúgást a jobb oldali alapvonalhoz közel, beadása átszál a hosszóra, szóvá is teszi az MTK csékája, hogy miért csak ketten érkeztek a kapu elé.

53. perc: Pölöskei belsőz a 16-osról, Molnárnak ez nem gond.

52. perc: Csányi jut lövéshez a 16-oson belül, balla túzel, ám a hosszúra tartó 12 méteres lövést Groppioni elvetődve fogja.

50. perc:  nem változott semmi, az MTK szövögeti a támadásait, a hazaiak pedig próbálnak gyorsan kontrázni, ám ezt ketten, hárman nem tudják végigvinni.

46. perc: cserélt az MTK, a gólszerző Eppel helyén Varga Sz. folytatja.

Az első félórában csak a gólt lehetett feljegyezni, majd utána jött több helyzet is főleg vendégoldalról, így megérdemelt az NB I-es csapat vezetése a szünetben.

45. perc: formás hazai támadás, Ács L. jobb oldali beadását kifejelik a védők.

44. perc: Eppel magasra emeli a lábát, Kéri a földön, fájlalja a derekát.

41. perc: Kálnoki Kis kezel a 16-os előterében, sárga lap, és szegedi szabadrúgás a jobb oldali kapufával egy vonalból, nagyjából 21 méterről.  Kis R. lövése felpördül a sorfalról.

39. perc: az első szegedi szöglet. Meg is zavarodik a vendégvédelem, ám az ide-oda pattogó labdát végül felszabadítják.

36. perc: szép MTK-támadás után Eppel érkezik a hosszún a jobb oldali beadásra, ám ballal mellébelsőz.

34. perc: Bese jobbról befelé érkezve ballal éppen csak fölélő 18 méterről.

33. perc: a gól óta játékrendszert váltott az MTK: addig csak Batik volt a védekező középpályás, azóta Pölöskei Zs. is ezen a poszton játszik -mellette.

32. perc: Csiki a bal oldalon lép ki, lő, Molnár Tamásnak már bravúr kell a lábbal védéshez.

30. perc: Kanta J. kiveszi magának a labdát, a lesimított játékszert ballal ellövi 23 méterről, Molnár T. eldőlve véd, igaz először kipattan még róla, de nincs veszély.

28. perc: Bese lép ki a bal oldalon, jobbal a rövidet célozza, ám sokat téveszt.

26. perc: főleg középen próbálkoznak a fővárosiak, de a hazaiak jól tömörülnek.

24. perc: Csiki elvállalta jó 30 méterről, nagyon mellé.

22. perc: előbb a hazaiak, majd a vendégek rontanak bedobást.

19. perc: Kis R. és Batik csap össze - egykor csapattársak voltak, most Kis R. szabálytalan, elnézést is kér.

15. perc: 0-1, Eppel. A vendégcsatárt kiugratták, Eppel pedig higgadtan gurított el a kivetődő Molnár T. mellett a bal alsóba, 0-1.

13. perc: veszélyes helyzet a hazai 16-oson belül, Eppel túlugorja B. Kapicot, Molnár T.-hez már gyengén jut el a labda.

11. perc: Poór beadását Molnár T. húzza le az ötösön belül.

10. perc: Markovics indítja Ácsot, talán tényleg les volt.

7. perc: tartósan az MTK térfelén a Szeged 2011-GA.

5. perc: Kéári lekerül a jobb szélre, beadását blokkolják.

3. perc: Poór jobbról bead, Szabó Cs. fejjel ment. Kanta J. szögletét Csiki belsőzte mellé.

1. perc: elkezdődött, az MTK vezeti az első támadást.

Jönnek a csapatok: fehérben a vendégek, kék-feketében a hazaiak. Nagy a csönd, igaz, a lelátón egy néhány szakember (a Szeol AK egykori labdarúhgója, Antal Péter, Komjáti András, az NB II-es Békéscsaba edzője, Dobi Róbert, a Grosics Akadémia utánpótlásedzője) helyet foglal.

Korábban írtuk:
Kölcsönbe érkezett a Ferencvárostól az MTK-hoz a nyáron, ahol immár meghatározó játékos. A szegedi Batik Bence (19) az ősszel nyolc bajnokin játszott a kék-fehér alakulatban, amelyben megszerezte az első NB I-es gólját is.

– Jól sikerült a beilleszkedés, a csapattagok is teljes társként viszonyultak hozzám, de az is igaz, hogy szerettem volna az MTK-hoz jönni, mert éreztem, hogy itt megkapom a lehetőséget. Kicsit szerencsétlenek vagyunk, hiszen több olyan meccsünk volt, amelyen kikaptunk, holott a döntetlent vagy a győzelmet is megérdemeltük volna. Kevés gólt kapunk, de keveset is szerzünk, talán ezért vagyunk a 13. helyen. Szakmailag nagyon jó kezekben vagyunk, Garami Józsi bácsi türelmes velem és a többi fiatallal is. Az MTK-ban védekező középpályást játszom, és itt is érzem magam otthonosan. Sok labdát szerzek, és ezt a bírók szerint nem durván, hanem agresszíven, de tisztán teszem, hiszen nincs még sem sárga, sem piros lapom. Ez a feladatom, de ehhez kell, hogy rendben legyen a lelki világom is – nyilatkozta lapunknak Batik.

Lendületben: Batik Bence (balról, fehérben) az MTK középpályáján sok labdát szerez – lapok nélkül. Fotó: DM/DV
Fotó: DM/DV

Az MTK ma 12.30-kor Gyulán magyarkupa-meccset játszik a Szeged 2011-Grosics Akadémia együttesével – azzal a klubbal, amelyből két éve Batik távozott.

– Úgy néz ki, hogy játszom majd. Gyulára megyünk, így nem érzek semmilyen pluszt, ami valami különlegeset adna nekem. Ezért szomorú is vagyok, mert nekem Szeged és a szegedi futball is fontos. A zárt kapus találkozó? Győzni megyünk, így nem foglalkozunk semmivel. Tudjuk, hogy nehéz meccs lesz, mert látjuk, hogy a Szeged 2011-GA jó együttes, éppen ezért a legjobb csapattal utazunk el. A sérültek közül többen is felépültek, a keretünk egyre markánsabb – vélte Batik.

Mint említettük, Batik a Szeged 2011-től távozott a Fradiba

– elég érdekes körülmények között. Nem írta alá a szerződést, így kimaradt a keretből, majd a megegyezést felbontották 2011 októberében. A téli szünetben aztán lecsapott rá az FTC.

– Akkor sajnáltam, ami velem történt, de már nem foglalkozom vele. Csak a mai meccs, illetve a labdarúgás érdekel. December 31-éig vagyok kölcsönben, de szeretném, ha még egy fél évet az MTK-nál tölthetnék. Az U21-es válogatottal is vannak feladataink, novemberben két selejtező is vár ránk – sorolta végül a játékos.

• 4. sikan 2013. október 29. 22:57
    „Valószínűleg féltek a ?2011 Kiss-Rigó Vallásegylet SC vezetői egy sokkal súlyosabb vereségtől, ezért nem engedték be azt a kevés kíváncsiskodót sem! Maradjanak is végleg Gyulán, így nem viszik el más sportágaktól a pénzt!
    Mádi József pedig megtanulhatna hibátlanul írni, mert rengeteg hiba van pl. csak az edzők mérkőzés utáni nyilatkozatában is, ilyen fércmunkára már alsó tagozatban is elégtelen járna!”
  • 3. Ebgondolat 2013. október 29. 12:36
    „Már az is világszám, hogy egy csapat a "városától" több, mint száz kilométerre játszik. De az, hogy egy csapat vezetősége önmaga döntsön arról, hogy a saját csapata nézők nélkül, zárt kapukkal játsszon, egyszerűen példátlan! Nem hittem volna, hogy valaha is ezt gondolom, de remélem, ezzel a vezetőséggel a büdös életbe nem jön vissza ez a hontalan csapat! A csapat nevéből pedig mielőbb távolítsák el a Város nevét, mert semmi közük hozzá! Mocskos banda!
    Mára pedig: HAJRÁ, MTK!!”
  • 2. Óperenciás 2013. október 29. 12:23
    „Ma szabad vagyok, gondoltam kimegyek a Szeged hazai meccsére.
    Na de Gyulára?
    Szegednek már NB III-as csapata sincs...?”
  • 1. Ebgondolat 2013. október 29. 11:23
    „Ki a felelős azért, hogy ez a meccs nem Szegeden van? Abszurdisztán a köbön!”

A-Híd Szeged: Európa egyik legjobbja ellen szükség lesz a szurkolókra

Szeged - Az A-híd Szeged férfi vízilabdacsapata szezonbeli első bajnoki rangadójára készül, vasárnap… Tovább olvasom