2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Két pontot elherdált a Makó FC

A Makó NB II-es labdarúgócsapata győzelmet szalasztott el a Soroksár ellen, a vége 1–1 lett.
Már az első percekben kiderült, ügyes, sokat és jól passzoló együttes a Soroksár. A hazaiak a biztonságos védekezést helyezték előtérbe, a három védő előtt Turján és Varga R. személyében két védekező középpályás is szűrte a vendégek akcióit. Amikor viszont labdát szereztek, akkor rendre gyors kontrákat vezettek. Sokáig nem sok sikerrel. A két támadó Hadár és Schreiber kevés használható labdát kapott, emiatt aztán jóformán semmi veszélyt nem jelentettek a házigazdák a vendégek kapujára. Ez a másik oldalra is igaznak bizonyult, annyi különbséggel, hogy a soroksáriak pontrúgásai azért okoztak meleg pillanatokat a makói tizenhatoson belül.

Az első, de annál nagyobb hazai helyzetre a 31. percig kellett várni. Podonyi és Fülöp a baloldalon tréfálta meg a fővárosi védőket, a középre adott labda üresen találta Schreibert, ő azonban jókora ziccerben 11 méterről a kapu fölé bombázott. Innentől kezdve lényegesen attraktívabbá váltak az otthoniak, erőteljesen feljavultak, ekkor már az történt a pályán, amit ők szerettek volna. Egyedül csak a gól hiányzott. Az első félidő utolsó percében megint közeljártak ehhez, de Schreiber 13 méteres lövését Kurucz F. bravúrral védte.

A szünet után, az 55. percben Hadár 5 méteről fejelte fölé Kis K. pompás beadását. Felszisszentek a nézők, mert nagy helyzet volt. Hat perc múlva viszont már megszerezte a Makó FC a vezetést: Schreiber beadása után Hadár lábáról leperdült a labda, Fülöp rácsapott, de a soroksári védők kibillentették egyensúlyából. A bíró 11-est ítélt: Magyar büntetőjét Kurucz F. kivédte, a labda megint Magyarhoz pattant, aki másodszorra ballal már nem hibázott, 1–0. Idegnyugtató találat volt, márcsak azért is, mert nem sokkal később Kurucz L. kiállítása miatt létszámfölénybe került a hazai gárda. Ez helyzetek sokaságában is megmutatkozott, mégis a 79. percben váratlanul, Simon 11-esével, egyenlített a Soroksár, 1–1. A hajrában egykapuzott a Makó, de már nem tudta a maga javára fordítani a mérkőzést.

Takács Zoltán: – Vezetésünk után megvoltak a lehetőségeink előnyünk növelésére, ehelyett odaajándékoztunk ellenfelünknek egy pontot.