2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Két pontot elherdáltak

A labdarúgó NB II keleti csoportjának idénynyitóján gólnélküli döntetlent ért el a Makó FC Jászberényben.
Kulacsik (labdával) sem a Jászberény ellen nyújtotta élete legjobb teljesítményét Fotó: Schmidt Andrea
Az NB III Mátra csoportját tízpontos előnnyel megnyerő, idén százéves jászsági gárda győzelemmel szeretett volna kedveskedni egyrészt szurkolóinak, másrészt pedig Ládi Józsefnek. A meccs előtt búcsúztatták el ugyanis a helyiek az arrafelé „királyként" tisztelt egykori sokszoros jászberényi gólkirályt. Vastapsot kapott, de a drukkerek a maiakat is nagy ováció közepette akarták a kilencven perc után az öltözőbe kísérni.

– Magyar Kupa-mérkőzésen szemrevételeztem a Berényt. Jó benyomást tett rám, de azért észrevettem néhány hiányosságot is a játékukban. Ha ezeket kihasználjuk, mindenképpen jók lehetünk az egyik pontra, de még inkább a háromra – mondta a találkozó előtt Csák Zoltán, a Makó FC szakmai igazgatója.

A legutóbbi évadban kivívott negyedik hely ellenére nem rontott ellenfelének a Makó. Mivel ezt el lehetett mondani a házigazdákról is, így az első negyedóra nem hozta különösebben lázba a nézőket.

Ezt abból is le lehetett mérni, hogy közülük sokan ötpercenként telefonáltak haza, mondják már meg az otthoniak, hogy a félórával korábban kezdődött tévés meccsen hogy áll a szomszéd Jászapáti az Üllői úton a Fradival szemben. Ahogy telt múlt az idő, úgy kerekedett egyre tágabbá a szemük, nem akarták elhinni, hogy Lipcseiék még nem találtak be Tajti kapujába. Ugyanezt el lehetett mondani Takács Zoltánról is, a Makó tréneréről. Ugyanis időközben a vendégek fölénybe, ezzel együtt helyzetekbe is kerültek. Csakhogy ezek rendre kimaradtak. Az egyébként remek rúgótechnikával megáldott Bány egymás után többször is rosszul találta el a labdát, arról nem is beszélve, hogy akkor is lőgyakorlatot tartott, amikor a kapu torkában ott árválkodott teljesen üresen Zakar...

A fordulás után is a vendégek villogtak, az agilis Schreiber sorozatban hozta helyzetbe társait, de a gól csak nem akart megszületni. A legközelebb Kis K. bal oldali beadását követően Varga R. állt, fejéről a bal sarok felé repült a labda, de a sokéves élvonalbeli múlttal is rendelkező Rácz parádés vetődéssel mentett. A rengeteg kihagyott ziccer a meccs hajrájában majdnem megbosszulta meg, de szerencsére a jászberényiek házi gólkirálya, Németh Gy. kétszer is rontott.

Takács Zoltán: – Rossz helyzetkihasználásunk miatt meg kellett elégednünk a döntetlennel.

További eredmények: Ferencváros–Jászapáti 1–0, Tuzsér–Kecskemét 2–1, Békéscsaba–Szolnok 0–1, Budafok–Bőcs 0–1, Kazincbarcika–Baktalórántháza 1–1, Nyíregyháza–Orosháza 5–0, Karcag–Vecsés 0–0.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Jászberény–Makó FC
0–0
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Jászberény, 400 néző. Vezette: Demeter (Szalai Z., Farkas B.).
Jászberény: Rácz R. – Kónya, Szabó Z., Majzik, Kovács Á. – Gulyás, Lu-
kácsi, Fülöp Á., Mohácsi – Németh Gy., Szabó D. Játékos-edző: Rácz Róbert.
Makó: Czirbus 6 – Magyar 6, Mórocz 6, Podonyi 6 – Kulacsik 5, Varga R. 5, Bány 5, Kis K. 5, Fülöp T. 5 – Zakar 5, Schreiber 6. Edző: Takács Zoltán.
Csere: Gulyás helyett Nagy R. a 62., Fülöp T. h. Faragó (–) és Zakar h. Bakos Á. (–) a 78., Kónya h. Tasi a 83., Bány h. Bakos T. a 90. percben.
Sárga lap: Mórocz az 5., Magyar az 52., Kovács Á. a 77. percben.

Újonccal kezd a Makó csapata

Ma megkezdődnek a labdarúgó NB II keleti csoportjának küzdelmei. A legutóbbi pontvadászat negyedik… Tovább olvasom