2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Két SZUE-s bronzérem

Pozsonyban 13 ország 400 úszója, köztük több olimpiai és világbajnok, vett részt a 45. Szlovák Nagydíjon, melyen a SZUE fiataljai újfent kitettek magukért, hiszen a felnőtt mezőnyben is bizonyították, az elvégzett sok-sok kilométer, amit az idény kezdetétől úsztak, nem volt hiábavaló.
A szegedi úszók eredménye közül az első helyre kívánkozik Herczeg Andrásé, aki nemcsak a döntőbe verekedte magát 200 pillangón és 400 vegyesen, hanem bátor versenyzéssel, 2:07.34 és 4:42.0 perces idejével, a dobogó harmadik fokára állhatott. A 200 vegyesen 2:15.87-tel az 5. helyet szerezte meg. Olasz Anna a 800 női gyorson 9:24.67-es idővel szintén bronzot vehetett át a szlovák sportminisztertől. Ebben a számban Sallai Ágnes a 4. helyen ért a célba klubtársától alig lemaradva. A 100 női gyorson ugyan két szegedi úszónő került a döntőbe, de Szél Friderika egy vírusfertőzés miatt már nem tudott elindulni. A másik Tisza-parti induló Lábdy Alexandra végre nemzetközi felnőtt mezőnyben is bizonyította rátermettségét, és először úszva egy percen belül, 59.14-es idejével az 5. helyen csapott a célba. A győztes a hollandok világbajnoka Inge Dekker lett.

Örvendetes Sibalin Dávid döntőbe jutása a 200 férfi pillén, ahol dicséretesen küzdve a 8. helyet szerezte meg. Újra biztatóan és egyéni csúcsot úszva versenyzett Gábe Tamás 100 és 50 mellen, Stefán Gréta 50 háton, Király Bence 1500 gyorson, Nagyi Barbara 100 háton, Ambrus Diána 100 pillén.

A SZUE versenyzői legközelebb szombaton állnak a rajtkőre, hiszen Szegeden kerül sor a hagyományos, nemzetközi árvízi emlékversenyre, majd két és fél hét múlva kezdődnek az országos bajnokságok a különböző korosztályokban. Sallai Ági pedig Szlovéniában igyekszik az 5 és 10 kilométeres távon bekerülni az ifjúsági Európa-bajnokság mezőnyébe.

A magyar férfi tekeválogatott nyerte a világbajnokságot

Három év után újra a magyar férfi tekeválogatott nyerte a csapat-világbajnokságot. Az óriási… Tovább olvasom