2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Két vereség a németektől

A január 26-án rajtoló Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott két meccset játszott idegenben a címvédő németekkel, és egy-, illetve négy góllal kikapott. A Pick Szeged játékosai jól szerepeltek a tesztmeccseken.
A magyar válogatott Offenburgban és Mannheimben is telt ház előtt lépett pályára előkészületi mérkőzésen az Európa-bajnok Németország ellen. Ez öt- illetve tizennégyezer szurkolót jelentett.

Az első találkozón két pickes (Szente, Ilyés) és három szegedi kötődésű (Nagy L., Laluska, Buday) szerepelt a nemzeti együttesben. Szente remekül védett, nem rajta múlott, hogy egy góllal (32–33) kikapott a csapat. Pedig volt időszak, amikor a mieink vezettek (8. perc: 6–5, 25. perc: 13–12), a végjátékot azonban már hatgólos előnyről (25–31) kezdhették Heiner Brand szövetségi kapitány fiai.

Szente: agyrázkódás

Szente Gábort, a Pick Szeged és a magyar válogatott kapuvédőjét a pénteki Németország elleni barátságos mérkőzésen Zeitz másfél méterről úgy fejen találta, hogy a portás legalább húsz percig semmire sem emlékezett.
– Állítólag térdre estem, s onnan kivezettek az öltözőbe. Ott meg olyan dolgokat kérdeztem, amit kellett volna tudnom. Én azonban semmire nem emlékszem. Találtak már fejbe máskor is, de az az érzésem, Zeitz le akart vadászni. Ezt támasztja alá a német másokkal szemben is alkalmazott tisztátalan játéka. Ilyés Ferinek például visszakönyökölt, majd visszarúgott. Szerintem már ideje lenne, ha felkerülne az úgynevezett „halállistára" – mondta útban hazafelé a szegedi kapus.

A második összecsapásra Mannheimben került sor, s a piros-fehér-zöld színek képviselői ekkor sem vallottak szégyent. A 8. percben 4–3-ra, a 26.-ban 13–9-re, a 37.-ben pedig 16–12-re vezettek Skaliczki László szövetségi kapitány tanítványai. Szente agyrázkódás miatt – amit az első mérkőzésen szenvedett egy lövéstől – nem védett, Ilyés viszont játszott, négy gólt szerzett és a gárda egyik legjobbjának bizonyult. A hajrá itt is a vendéglátóké volt – a 46. percben még 21–20 volt ide, az 54.-ben pedig már 27–24 oda – és 30–26-ra nyertek.

– A kilenc nap során lejátszott öt tesztmérkőzés sokat kivett a játékosokból, de ez nagyon kellett a felkészüléshez – értékelte a tapasztalatokat Skaliczki László.

Eredmények: Németország–Magyarország 33–32 (17–17), a magyar gólszerzők: Buday 10 (6), Gál 8, Nagy L. 4, Iváncsik T., Laluska 3–3, Ilyés, Császár 2–2; Németország–Magyarország 30–26 (11–14), a magyar gólszerzők: Ilyés, Gál 4–4, Császár 4 (3), Nagy L., Iváncsik G., Harsányi 3–3, Buday 3 (3), Iváncsik T. 2.

Holnap 18 órakor: Szeviép-Szeged–BSE

Holnap 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban rangadót játszik a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női… Tovább olvasom