2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -5°C | 1°C

Kétezren látták: Szedeák-Zalaegerszeg 77-97 + galéria

Kétezer néző előtt a félidőig magát jól tartó Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák húsz pontos vereséget szenvedett a magyar bajnok ZTE ellen.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák– Zalaegerszeg

77–97

(16–22, 23–25, 17–28, 20–22)

Férfi kosárlabda NB I A csoport, 2. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Hegedűs.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Vida 4, RUBIN 17/3, Kiss Zs. 8/6, Dukics 12/3, MCKENZIE 17. Csere: Drahos, Nyilas, TANÁCS 17, Molnár M. 2.  Vezetőedző: Fodor Péter.

ZTE: WILLIAMS 15/9, Vojvoda 13/3, KÁMÁN 17/9, WILSON 25/15, Tóth Á. 10. Csere: Tóth G. 2, Kinter, GÁSPÁR 12/9, Baki 3/3, Vertetics. Vezetőedző: Völgyi Péter.

IV. negyed (77-97)

10. perc:
az utolsó támadás előtt időt kér a Szedeák. Fault, Molnár dobhat. Egy jó 77-97. Ez a vége, húsz ponttal nyert a bajnok Újszegeden. Mindkét oldalnak szól a "Szép volt, fiúk!"

9. perc: Gáspár hármas 76-94. Még egy 76-97.

8. perc: Molnár büntetője, majd Tanács büntető triplája 7 és fél méterről 74-91. Tanács 17 pontnál jár 76-91.

7. perc: Rubin, Gáspár, majd Kiss Zsolt talál be 70-91.

Rubin összpontosít.

6. perc:
Bakié a 14. zalai tripla 66-90. Fodor Péter kér időt.

5. perc: a most beálló Baki bántja Molnárt. McKenzie kosár plusz büntető 66-85.

4. perc: lehetőséget kap a második sor is, Molnár Miklós nálunk, Tóth Gergely és Kinter a vendégeknél a pályán. Gáspár dob be egy triplát, Tanács hozza magát 63-85.

3. perc: Dukics után Drahos is ziccert hibáz, kár ezekért. Kámán nem teszi meg ezt a szívességet 61-81.

2. perc:
McKenzie kosár, majd büntető, utóbbi kimarad 61-78.

1. perc:
Rubin egyik büntetője jó 57-75. Gáspár a 31. percben dobja a vendégek első "cserepontját", Rubin megint ügyes 59-77.

III. negyed (56-75)

10. perc: Vojvoda dudaszavas duplájával 53-73. A paksi meccshez hasonlóan a harmadik negyedet nem bírja a Szedeák. Dukics, majd Vojvoda 54-75. Tanács zárja a negyedet 56-75.

9. perc: Kámán a 10., Wilson a 11. vendégtriplát dobja, remekelnek a vendégek a vonalról 53-71. Ezekért kár volt.

8. perc: Tanács Attila nyolcadik pontjával 53-65.

7. perc: Tóth Ádám rutinból, McKenzie zsákol először tétmeccsen az arénában 51-62. Wilson negyedik triplája - nem lopta be magát a szívünkbe 51-65.

Szedeák: húszpontos vereség a ZTE ellen. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

6. perc: Wilson - a vendégek két légiósa 34 pontnál jár 49-60.

5. perc: Dukics szed össze egy támadólepattanót, nagyon kellett. Ahogy a két büntetője is, kár, hogy csak egy megy be 47-57. Vida emberről - gyönyörű 49-57.

4. perc: Vida az első három faultos. Williams pontjaival 46-55. Wilson is betalál, tíz fölött a vendégelőny, Fodor Péter kért időt 46-57.

3. perc: sajnos Williamsnek is mennek a hármasok 44-52. Rubin betalál, nevetséges kosarat adnak meg a sporik a bajnoknak - nagy a respektjük 46-54.

2. perc: érdekesség, hogy a vendégeknél csak a kezdőcsapat dobott pontot, alig cserélt a ZTE. Dukics két perc alatt annyi pontot dob, mint az első két negyedben, triplájával 44-49.

1. perc: Tóth ziccere nyitja a negyedet 39-49. Dukics válaszol 41-49.

A félidőben a pályára vonulnak a Szedeák utánpótláscsapatai, közös kép készül róluk, nagy tapsot kapnak.

II. negyed (39-47)

10. perc: ez remek volt Williamstől 39-47. Félidő, nyolc pont a különbség.

9. perc: Wilson, McKenzie, Tóth 39-45.

8. perc: Vida gyorsan összeszed még egyet. A faultokkal jól állunk, senkinek nincs még három. Vojvoda nem hibázik a büntetővonalról 34-38. Tóth Ádám zsákol, Kiss Zsolti triplát szór 37-40.

McKenzie 10 pontnál jár a szünetben.
Fotó: Karnok Csaba

7. perc: Rubin küldi el Vojvodát, majd szép tempót dob 34-36. Vida ellen támadó, jogos volt.

6. perc: Rubin csúszik-mászik a labdáért, meg is szerzi. Kimarad, Wilson azonban nem szeret hibázni 32-36.

5. perc:
Kolti a legjobbkor: triplájával 32-30, zavarba a Zete. Wilson dob két kosarat 32-34.

4. perc: Nyilas marad lent egy ütközés után. Kiss Zsolt jön a helyére, reméljük nem komoly. Centerből nagyon megy, most Dukics 26-30. Remek védekezés, még remekebb Rubin-tripla, zsinórban dobott kilenc hazai pont után 29-30. Vendég időkérés.

3. perc: mindig kell egy jó Tanács: kosarával 20-27. Williams jól ismeri a triplavonalat 20-30. Tanács szórja a kosarakat 22-30. Megint ő 24-30.

2. perc: McKenzie ismét pontos, jól játszik. Williams-tripla 18-27.

1. perc: a vendégek profizmusára jellemző, hogy már csütörtökön Szegedre érkeztek, este a főiskola sportcsarnokában edzettek. Kis kényszerű szünet, a vendégdrukkerek két reklámtáblát borítanak fel. Vojdova talál be 16-24.

I. negyed (16-22)

10. perc: Wilson triplája, majd Rubin 16-22. Ez a negyed vége. A hazaiaknál McKenzie 6 pontjával, a vendégeknél Kámán 11-gyel a legeredményesebb.

9. perc: McKenzie védekezik remekül. Wilson indított lábbal, a sporik nem fújtak. Dukics helyén Tanács a pályán.

8. perc: a kezdés előtt tíz perccel állt a sor vége a csarnok előtt, a kispadoknál lévő lelátón vészesen fogynak az ülőhelyek. Nyilas is a pályán, Rubin dobása remek 15-17.

7. perc: Kámán, majd McKenzie, szoros meccs 13-13. Kámán ismétel 13-15. Szegedi időkérés.

6. perc: Vida helyén Drahos, Dukicsot bántják. Egy büntető jó 11-10.

5. perc: kéttucatnyi szegedi B-közép varázsol remek hangulatot a csarnokba. Szólnak az egerszegiek is. Williams villámgyors, kosár plsu büntető, egyenló 10-10.

4. perc:
Kámán ellen ítélnek támadót. McKenzie dobása pontatlan, de a labda marad nálunk. Dudu, azaz Nebojsa Dukics első kosara az újszegedi sportcsarnokban 10-7.

3. perc: Tóth Ádám büntetőkből eredményes 6-4. Rubin hát mögé adott passza után faultoják McKenziet. A gyűrűt sem érintik a büntetők 8-4. Vojvodáé az első tripla 8-7.

2. perc: újabb légióskosár, McKenzie erőből a palánk alól 4-2. Vida is beszáll 6-2.

1. perc: Rubin büntetőivel előny itt 2-0.

17.59: a vendégek kékben, a Szedeák fehérben, a sporik feltűnően csúnya sárgában.

17.56: a hazai neveket vastaps kíséri.

17.55: megy a bemutatás, előbb a vendégek. Egerszegről is jöttek drukkerek.

17.51: a meccset a Földházi, Benczur, Hegedűs hármas fújja majd.

17.49: a vendégeknél két légiós, az egyaránt amerikai Lorenzo Williams és Kyle Wilson pattgotat.

17.47: a meccsen nem léphet pályára a már pakson is hiányzó Hájer Ádám, aki ujjsérülése miatt kényszerül pályán kívülre.

17.45: az egyre növekvő nézőseregben ott látjuk a Szeviép-Szeged játékosait, Rasheed Ritát, Tóth Cecíliát és Laczi Editet is, akik holnap ugyanebben az időben, ugyanitt játszanak a Fradival, és befutott Kiss Zsolt kedvese, Laluska Eszter egykori kézilabdázó is.

17.40: Kardos Péter elnök és Fodor Péter vezetőedző is megérkezett a pálya mellé.

17.30: hét év után ismét az A csoportban szólhat a "Hajrá, Szedeák!". A vendég egeszegiek 3 perc érkeztek melegíteni, a Szedeák pedig most futott ki a pályára - már az első megmozdulásokat is tapssal fogadta az egyre növekvő számú publikum.

A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák tavaly magabiztos teljesítménnyel és B csoportos bajnoki címével harcolta ki a jogot, hogy ismét a legjobbak között szerepeljen, sőt az első fordulóban idegenben volt képes megszorongatni a tavalyi ezüstérmes Paksot, amelyre felkapta a fejét a hazai kosárlabdasport.

A jó kezdés után ma hazai pályán is debütál a Fodor Péter vezette együttes, amely jelentősen megerősödött a nyáron, hiszen az egykori kedvencek, Kiss Zsolt (Paks) és Drahos Gábor (Jászberény) visszacsábítása, és egy hazai tehetség, Hájer Ádám megszerzése mellett három légióst is igazoltak. A szerb Nebojsa Dukics 4-es poszton szerepel, ám kintről is veszélyes játékos; az amerikai Bryson McKenzie igazi őserő, 55-ös cipőmérete és az első edzésen leszakított palánk is jelzi adottságait. A szintén tengerentúli Janou Rubin 2-es poszton érzi igazán otthon magát, egyelőre október végéig kapott szerződést a szegediektől – velük szeretné kiharcolni a szegedi együttes a biztos élvonalbeli tagságot a szezon végére.

Fotó: Frank Yvette
A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák A csoportos csapata. Állnak (hátsó sor): Nyilas István csapatkapitány, Tanács Attila, Mészáros János, Kardos Ádám, Bryson McKenzie, Nebojsa Dukics, Varga Dániel, Molnár Bence. Állnak (középső sor): Fodor Péter vezetőedző, Drahos Gábor, Kiss Zsolt,  Vida Máté, Janou Rubin, Bonifert Domonkos ügyvezető. Guggolnak: Simándi Árpád, Hájer Ádám, Szabad István, Molnár Miklós.

Diákoknak ingyenes

A bajnok ZTE elleni összecsapásra a belépőjegy ára egységesen 900 forint, ám a meccs a szegedi oktatási intézményekben tanuló diákok részére ingyenes. Ehhez a diákigazolvány felmutatására lesz szükségük, ami után egy regisztrációs jegyet kapnak – ezt egy külön pultnál lehet átvenni, ezért célszerű időben érkezni. A meccsen kapható lesz az egész idényre szóló bérlet is, ára 14 ezer forint. A pénztár pénteken 16.30-kor nyit a csarnokban.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeék.DM/DV GRAFIKA
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák.
DM/DV GRAFIKA

Az alapszakasz sorsolása

2. forduló, október 15. (péntek), 18: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák–ZTE. 3. ford., okt. 20. (szerda), 18: Szedeák–Pécs. 4. ford., okt. 24. (vasárnap), 18: Kaposvár–Szedeák. 5. ford., okt. 30. (szombat), 18: Szedeák–Kecskemét. 13. (előrehozott) ford., november 3. (szerda), 19: Szolnok–Szedeák. 6. ford., nov. 6. (szombat), 18: Albacomp–Szedeák. 7. ford., nov. 14. (vasárnap), 18: Szedeák–Körmend. 8. ford., nov. 20. (szombat), 18: Debrecen–Szedeák. 9. ford., nov. 26. (péntek), 19: Salgótarján–Szedeák. 10. ford., december 2. (csütörtök), 18: Szedeák–Nyíregyháza. 11. ford., dec. 13. (hétfő), 19: Sopron– Szedeák. 12. ford., dec. 19. (vasárnap), 18.30: Szedeák–Falco Szombathely. 14. ford., dec. 29. (szerda), 18: Szedeák–Atomerőmű. 15. ford., 2011. január 8., (szombat), 18: ZTE–Szedeák. 16. ford., jan. 12. (szerda), 18: Pécs–Szedeák. 17. ford., jan. 16. (vasárnap), 18: Szedeák–Kaposvár. 18. ford., jan. 29. (szombat), 18: Kecskemét–Szedeák. 19. ford., február 6. (vasárnap), 18: Szedeák–Albacomp. 20. ford., feb. 12. (szombat), 18: Körmend–Szedeák. 21. ford., feb. 24. (csütörtök), 18: Szedeák–Debrecen. 22. ford., március 4. (péntek), 18: Szedeák–Salgótarján. 23. ford., márc. 19. (szombat), 18: Nyíregyháza–Szedeák. 24. ford., márc. 23. (szerda), 18: Szedeák–Sopron. 25. ford., márc. 26. (szombat), 18: Falco Szombathely–Szedeák. 26. ford., április 2. (szombat), 18: Szedeák–Szolnok.

Fodor Péter vezetőedző irányítja az A csoportban szereplő Dél-Konstrukt SZTE-Szedeákot.  Fotó: Karnok Csaba
Fodor Péter vezetőedző irányítja az A csoportban szereplő Dél-Konstrukt SZTE-Szedeákot. Fotó: Karnok Csaba

• 3. bj030 2010. október 15. 23:57
    „Annyit azért tegyünk hozzá, hogy ez a Zete két extra jó légióssal, meg 4 magyar válogatott játékossal (Vojvoda, Kámán, Tóth Á., Tóth G.) állt ki. De igaz ami igaz, szerdán a Pécs ellen ennél mindenkitől több kell.”
  • 2. insideman 2010. október 15. 22:18
    „Nyilas,Drahos,Vida sajnos nem nb1 szintű játékos...ez a realitás.. a ZTE a második félidőben 2légióssal bóhocot csinált a Szegedből