2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Kétnegyednyi jó játék kevés volt a Sopron ellen

Hiába nyert meg két negyedet a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a Sopron elleni meccsen, a bajnoki címvédő húsz ponttal nyert a Tisza-parti gárda ellen.
Az első tíz percben állva hagyta a bajnoki címvédő Sopron csapatát a Szeviép-Szeged. És ebben a periódusban tényleg csapatként harcolt a Tisza-parti gárda. Minden pályára lépett hazai játékos a gyűrűbe talált, szám szerint nyolc. Nem is volt meglepetés, hogy 15–11-re vezettek a hazaiak. Jól játszottak, a Sopron pedig sehogy sem találta saját ritmusát. Székely Norbert addig forgatta csapatát, míg rá nem talált a helyes útra. Ez a második negyed negyedik percében történt. Károlyi Andrea triplája a mélységbe taszította a szegedi alakulatot. Pillanatok alatt tíz lett „közte", sőt Horváth két hármasa után már 16 pontos előnyre tettek szert a vendégek. Szerencsére az utolsó két percben egy 5–0-s hazai szakasszal sikerült közelebb kapaszkodni, így a félidőben 30–39 állt az eredményjelző.

Sajnos a várt jó folytatás elmaradt. Nem is a védekezéssel volt gond, hanem a támadásvezetéssel. A két irányító, Vrancseva és Török rendkívül gyengén muzsikált, rengeteg labdát elszórt, és kosárra abszolút nem jelentett veszélyt. Egyedül Milena Tomova harcolt, a bolgár center még kilátástalan helyzetben is a labda után vetette magát. A második játékrész legszebb jelentével Székely Norbert vezetőedző büszkélkedhet. Egy játékvezetői ítélet után kézen állt a bajnokcsapat trénere! A nézőtér hangos röhögésben tört ki. A negyedik negyedben úgy nézett ki, hogy talán sikerül közelebb kapaszkodnia a Szeviépnek, a bosszantó hibák azonban megmaradtak. Pedig a Sopron sem játszott csúcsformában, sőt. De a sportban nincsen ha, a végén Károlyi még egy másodperccel a vége előtt beszórt egy triplát, így beállította a húszpontos vendéggyőzelmet. A hazaiak egy dolognak, vagyis inkább kettőnek örülhettek: megnyertek két negyedet a Sopron ellen.

A Szeviép-Szeged számára véget ért az alapszakasz, a Tisza-partiak a harmadik helyet szerezték meg, és a rájátszásban a Szolnokkal csatáznak az elődöntőbe jutásért.

Domokos Mihály: – Igazán sajnálom, hogy az első negyed után érthetetlen módon visszaestünk, és ilyen lélektelenül kosaraztunk. Egy bronzéremre hajtó csapattól ez nem megengedett teljesítmény, és emellett nem is mentünk el szó nélkül.

Győzelem után járt az ünneplés

Ahogy kell, úgy ünnepelte meg a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hatodik magyarkupa-győzelmét. A… Tovább olvasom