2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

Kettős Ferrari-siker Gallföldön

Kettős Ferrari-sikerrel zárult a Forma–1-es világbajnokság nyolcadik futama, a Francia Nagydíj: a viadalt a brazil Felipe Massa nyerte meg, a második helyen pedig a vb-címvédő Kimi Räikkönen végzett. A Magny-Cours-ban rendezett, 70 körös Forma–1-es versenyen az olasz Jarno Trulli (Toyota) lett a harmadik.
Gond nélkül lezajlott a rajt, a két ferraris megtartotta vezető pozícióját: az első kör végén Räikkönen, Massa, Trulli volt a sorrend. Az ötödik kör után változatlan volt a helyzet az élen, Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) azonban a 13.-ról feljött a kilencedik helyre. A brit pilótát a június 8-i kanadai GP-n okozott balesetéért tíz hellyel hátrébb sorolták a rajtrácson. Hamilton azonban hiába hajtott, a rajt után elkövetett szabálytalan előzése miatt ismét megbüntették: át kellett haladnia a boxutcán, és ezzel újra visszaesett a 13. pozícióba. Räikkönen a 21. körben járt a boxutcában, Massa még maradt kettőt, de nem változott a helyzet, a finn robogott az élen, mögötte pedig a brazil száguldott. Féltávnál továbbra is Räikkönen, Massa volt a sorrend, a finn azonban nagyon lelassult, mert szétszakadt a kipufogócső a Ferrarin, és a brazil a 38. körben meg is előzte.

A zárás előtt 18 körrel Räikkönen másodszor is a boxban járt, Massa ismét maradt egy kört, és megtartva vezető pozícióját az első helyre tért vissza. Még 15 kör volt hátra, amikor csendesen elkezdett esni az eső, a pilóták kissé visszafogták a gépeket. Trulli és Kovalainen nagy csatát vívott a harmadik helyért, az olasznak azonban sikerült kivédenie riválisa támadásait.

Felipe Massa idei harmadik futamgyőzelmét szerezte meg, és 48 ponttal az élre került a vb-összesítésben.

Felipe Massa idei harmadik futamgyőzelmét aratta. Fotó: MTI
Felipe Massa idei harmadik futamgyőzelmét aratta.
Fotó: MTI

Eredmények, Francia Nagydíj (70 kör, 308,586 km): 1. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1:31:50.245 (átlag: 201,608 km/ó), 2. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 17.984 mp hátrány, 3. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 28.250 mp h., 4. Heikki Kovalainen (finn, McLaren-Mercedes) 28.929 mp h., 5. Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber) 30.512 mp h., 6. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 40.304 mp h., 7. Nelson Piquet Jr. (brazil, Renault) 41.033 mp h., 8. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 43.372, 9. David Coulthard (brit) Red Bull) 51.072 mp h., 10. Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes) 54.521 mp h.

A vb-pontverseny állása a 8. futam után (még 10 van hátra), pilóták: 1. Felipe Massa 48 pont, 2. Robert Kubica 46, 3. Kimi Räikkönen 43,
4. Lewis Hamilton 38, 5. Nick Heidfeld 28, 6. Heikki Kovalainen 20, 7. Jarno Trulli 18, 8. Mark Webber 18, 9. Fernando Alonso, 10 10. Nico Rosberg 8 11. Nakadzsima Kazuki.

Csapatok: 1. Ferrari 91, 2. BMW-Sauber 74, 3. McLaren-Mercedes 58.

Következik: Brit Nagydíj, július 6. (Silverstone).

Atlétaaranyak

Kiválóan szerepeltek az országos középiskolai atlétikai bajnokságon a szegediek. A Lelkesedés AK… Tovább olvasom