2017. 11. 25. szombat - Katalin 3°C | 12°C Még több cikk.

Kettős meccs, első felvonás: MOL-Pick–Balatonfüred 38-26

Kettős meccset rendeznek szerdán az újszegedi sportcsarnokban. Az első felvonásban a MOL-Pick férfi kézilabdacsapata 12 góllal győzte le a Balatonfüredet. A kezdés előtt plüssállatok százai repültek a pályára.

MOL-Pick Szeged–Balatonfüred 38-26 (17-13)
Férfi kézilabda NB I, 17. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirksi - Mindegía 3, Ancsin 7, Källman 1, Blazevic, Zubai 1, Robledo 8. Csere: Sierra 1 (kapus), Prodanovics 1, Balogh 3, Bombac 2, Vadkerti 2, Ilyés 2, Vranjes 2, Parrondo 4/3, Fekete 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Balatonfüred: Székely - Kovacsics 2, Faluvégi 6, Szöllösi 5, Bánhidi 3, Grigorjev, Gábori. Csere: Borbély (kapus), Ligetvári, Gerdán, Győri 7/1, Németh 2, Nemes 1, Törteli, Vasvári. Vezetedző: Csoknyai István.
Hétméteres: 7/3, ill. 2/1.
Kiállítás: 4, ill. 8 perc.
Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 4-2, 4-3, 4-4, 5-4, 5-5, 6-5, 6-6, 7-6, 7-7, 8-7, 8-8, 9-8, 9-9, 9-10, 10-10, 10-11, 11-11, 12-11, 13-11, 14-11, 14-12, 15-12, 15-13, 16-13, 17-13.
18-13, 18-14, 19-14, 19-15, 20-15, 20-16, 21-16, 21-17, 22-17, 23-17, 23-18, 24-18, 25-18, 25-19, 26-19, 27-19, 28-19, 29-19, 29-20, 30-20, 31-20, 31-21, 32-21, 32-22, 32-23, 33-23, 33-24, 34-24, 34-25, 35-25, 36-25, 37-25, 37-26, 38-26.

Fél óra múlva, 19 órától kezdődik a Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg kosárlabdameccs. Tartsanak velünk akkor is!

60. perc: Faluvégi 37-26. Fekete javít, az ő gólja zárja a meccset. 38-26-ra nyert a MOL-Pick Szeged!

59. perc: Fekete adja el a labdát.

58. perc: Ilyés blokkol. Sőt a túloldalon gólt is szerez 37-25.

57. perc: Mindegía, majd Vranjes 36-25.

56. perc: Kemény ugrik szinte a kapuig 34-25.

55. perc: összejön a bravúr: Sierra véd, majd a túloldali kapuba lő. Kapusgól! 34-24.

54. perc: Győri átlövésével 33-24. Vasvárit állítják ki.

53. perc: Parrondo a hetest kihagyja, de a kipattanót nem rontja el 33-23.

A Balatonfüredet fogadta a Pick.

52. perc: Vranjes harcol ki hetest.

51. perc: Ligetvári lesántikál, a bokája sérült meg.

50. perc: közben a lelátón már ott vannak a Szedeák kosarasai, akik 19 órától a Zalaegerszeg ellen játszanak. Bánhidi 32-23.

49. perc: füredi gól, Pastor mester igencsak mérges miatta a kispad mellett 32-22.

48. perc: harmadik hetesét is bedobja Parrondo 32-21.

47. perc: Győri futtából, talpról szerez szép gólt 31-21.

46. perc: Sierra véd, indít, Prodanovics be is fejezi 31-20.

45. perc: elemi erejű átlövés Ancsintól 30-20.

44. perc: Bánhidi beállóból 29-20.

43. perc: Källman gólja után számol a közönség 29-19.

42. perc: Székely kijön, Bombac kiszúrja, egész pályáról lő, de csak kapufa. Az év egyik legszebb gólja lett volna!

41. perc: Sierra véd, Ancsin lövése beviszi a kapus kezét 28-19.

40. perc: Faluvégi, majd Bombac 26-19. Vranjes blokkol nagyot. Zubai harcol ki hetest, Parrondo dobja be 27-19.

39. perc: kitalálják? Robledo! 25-18.

38. perc: nem késik a válasz Szöllősitől 23-18. Kettős kiállítás: Gerdán és Zubai. Robledo tarthatatlan 24-18.

37. perc: csodás mozdulat után eredményes Robledo: a szélről, csuklóból pörgetett a kapuba Borbély felett 23-17.

36. perc: Ancsin, majd Faluvégi 22-17.

35. perc: Faluvégi 20-16. Robledo meglövi ötödik gólját is 21-16.

34. perc: Zubai passzából Ancsin eredményes 20-15.

33. perc: megint Szöllősi 19-15.

32. perc: Szöllősi szinte a földig hajolva eredményes, Robledo is betalál 19-14.

31. perc: Zubai góljával indul a félidő 18-13.

Félidő.

30. perc: Wyszomirski véd hetest. Szegedi időkérés. Vranjes harcol ki hetest. Időn túl dobjuk: Parrondo bevágja 17-13.

29. perc: Balogh, ma is jó formában van az átlövő 16-13.

28. perc: Faluvégi átlövése szép volt 15-13.

27. perc: füredi gólra Vranjes felel 15-12.

26. perc: átlövésből lövi ki a jobb alsót Balogh Zsolt 14-11.

25. perc: Bombac is feliratkozik a gólszerzők közé 13-11.

24. perc: átlövésből egyenlít Balogh Zsolt 11-11. Vadkerti ejt remek gólt 12-11.

23. perc: Grigorjev 10-11.

22. perc: baromi nagy góltlő talpról Ilyés 10-10.

21. perc: Mindegía, majd Nemes 9-9. Szöllősi gólja után vezetnek a vendégek 9-10.

20. perc: Szöllősi Balázs beállóból talál be 8-8. Szorosabb a vártnál.

19. perc: Vadkerti a gólszerző 8-7. Källman és Gábori kap két percet.

18. perc: Győri most akcióból talál be 7-7. Ilyés a pályán.

17. perc: Wyszomirski mutat be bravúrt.

16. perc: Mindegía először talált be 7-6.

15. perc: Németh megkülönböztető mezben egyenlít ki 6-6.

14. perc: akcióból megy, Ancsin eredményes 6-5.

13. perc: Bombac hetese is kimarad - a harmadik hiba büntetőből sorozatban.

12. perc: Kovacsicsot kiállítják.

11. perc: Győri hetese is jó 5-5.

10. perc: Kovacsics a szélről egyenlít 4-4. Robledo, neki a harmadik 5-4.

9. perc: Balogh hetesét is kivédi Székely.

8. perc: Bánhidi beállóból eredményes 4-3.

7. perc: Ancsin lövését Székely, Kovacsicsét Wyszomirski védi.

6. perc: Robledo ront ziccert.

5. perc: megint Ancsin, ő is duplázik 4-2.

4. perc: Faluvégi, majd Ancsin, nagy bomba utóbbitól 3-2.

3. perc: most átlövésből talál be Robledo 2-1.

2. perc: Kovacsics egyenlít indulásból 1-1.

1. perc: Prodanovics kihagyja a hetest, Robledo bevágja a kipattanót 1-0.

A Balatonfüredet fogadta a Pick

17.00: repülnek a plüssök! Több száz darab!

16.56: szeptemberben izgalmas meccsen nyertek idegenben a szegediek - ma ennél azért simábbra van kilátás, de ne feledjük, hogy a Balatonfüred az alapszakasz egyik legjobb csapata.

16.54: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Mindjárt kezdődik az izgalmasnak ígérkező bajnoki, előtte azonban a plüssök repülnek majd a pályára.

MOL-PIck csapat támogatói

Kettős meccs! Az ilyen alkalmat mindig fokozott izgalommal várják a szegedi sportrajongók! Holnap délután is lesz okuk az örömre, hiszen előbb a kézilabda-, majd a kosárlabda- élvonalban játszanak bajnokit az újszegedi sportcsarnokban.

Szerda, 17 óra: MOL-Pick Szeged–Balatonfüred

A bajnokságban hibátlan MOL-Pick Szeged a Kielce elleni BL-csata után a Balatonfüredet fogadja. A szegedi klub ismét jótékonykodik: az összecsapás előtt lesz a megszokott plüssdobás, a drukkerek a kezdő sípszó előtt hajíthatják a pályára a kabalákat, amiket jótékonyságra ajánl fel a csapat. A MOL-Pick eddig 498 gólt dobott az NB I-ben, így a második találat lesz a 500. a bajnoki szezon során. Az ellenfél jó formában van, a szezonban 13 meccsen kilencszer nyertek, egyszer döntetlent játszottak, vasárnap például bravúros, 21–21-es eredményt értek el hazai pályán a Csurgó ellen. A találkozót a diákok 100 forintért nézhetik meg.

Ismételnek: a MOL-Pick-drukkerek holnap újra plüssdobálásra készülnek. Fotó: Schmidt Andrea

Szerda, 19 óra: Naturtex- SZTE-Szedeák–ZTE KK

A MOL-Pickhez hasonlóan az utóbbi hetekben remek formában játszó Szedeák is esélyesként léphet pályára 19 órától. Nikola Lazics együttese azt a Zalaegerszeget fogadja, amely utolsó a tabellán, mindössze egyszer, október 18-án a Fehérvár ellen tudtak nyerni, azóta nem örülhettek – a belépés mindenki számára ingyenes lesz. A Szedeák kiváló helyet foglal el a táblázaton, amelyet szerdán, valamint a Körmend ellen tovább javíthat.

Apropó, Körmend: a kosárcsapat a szombati meccsén szintén adománygyűjtést szervez: várják majd a tartós élelmiszereket, ruhákat, játékokat, amelyeket a Centerke Adományozó Központ önkéntesei juttatnak el a rászorulóknak.

Középpontban: Varga Zsolt vízilabdázó

A Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata két és fél hét bajnoki szünet után szombaton újra hazai pályán játszik az OB I-ben. Tovább olvasom