2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Kettős meccs, második felvonás: Szedeák–ZTE 99-74

A MOL-Pick Szeged kézilabdásai után a Naturtex-SZTE-Szedeák kosarasai is magabiztosan nyertek szerdán az újszegedi sportcsarnokban.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalaegerszeg 99-74 (28-11, 22-20, 22-22, 27-21)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 11. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Papp, Jakab, Hervay.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 13/3, Vágvölgyi 7/3, MOLNÁR A. 16/6, CSIRICS 16/12, Balaban 8. Csere: Kiss 7/6, Varga 6, RÉVÉSZ 14, Kuntics 8/3, Mike 2, Demeter, Molnár B. 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Zalaegerszeg: Kertész 4, GÁSPÁR 14, Mohácsi 8, DARLING 27, Ilics 8/3. Csere: Tamir 8, Velkey 5/3. Vezetőedző: Milos Sporar.

IV. negyed

10. perc: Révész! Ma minden sikerül! 95-74. Megint ő 97-74. Molnár Bence kosarával zárul a meccs, 99-74. Bravó, fiúk!

9. perc: Kuntics büntetői 93-73. Molnár Bence jön a helyére. Jelen pillanatban öt saját nevelésű fiatal a pályán.

8. perc: Mike János kosárral mutatkozik be 91-68.

7. perc: Kuntics nagyszerű kosarával 89-66. Jereminov kap pihenőt, Mike a helyén.

6. perc: a kapitány! Kiss Zsolt dob triplát 87-64.

5. perc: Révész remekül oldja meg egyedül a palánk alatt, érkezik is a taps a nézőtérről, többek között édesapjától 84-64.

A Zalaegerszeget fogadta a Szedeák.

4. perc: Révész ziccere 82-62. Darling 82-64.

3. perc: Tamir 79-60. Megnyugtató az előny. Gáspár kap technikait, Kiss Zsolt bedobja 80-60.

2. perc: Mohácsi kettő plusz egyes akciója 74-56. Kunticsé is hármat ér, hiszen tripla 77-56. Révész közelről 79-56.

1. perc: Varga Zalán kosarával indul a negyed 74-53.

III. negyed (72-53)

10. perc: Révész büntetői bent 70-49. Gáspár, Jereminov, majd Darling 72-53.

9. perc: Gáspár, majd Darling 63-47. Sorozatban 11 egerszegi pont esett. Sportszerűtlen hiba után Jereminov bedobja a büntetőket, a labda is a miénk 65-47. Kiss Zsolt! Tripla 68-47!

8. perc: Kertész kosara után szegedi időkérés 63-44.

7. perc: négy szegedi születésű játékos van jelenleg pályán a Szedeákban: Molnár András, Varga Zalán, Kiss Zsolt és Révész Ádám.

6. perc: Révész harcol ki támadófaultot.

5. perc: Molnár büntetői bent 63-36. Gáspár 63-38.

4. perc: Tamir 57-33. Balaban. Negyedszer zsákol 59-33. Ilics, tripla 59-36. Vágvölgyi is betalál 61-36.

3. perc: Molnár András triplája bedöcög 55-31. Varga Zalán villámgyors, bedobja a ziccert 57-31.

2. perc: Jereminov kerül helyzetbe, most egyedül oldja meg 52-31.

1. perc: kezdődik a második félidő. Hajrá, Szedeák!

II. negyed (50-31)

10. perc: Molnár András ziccere 48-29. Varga Zalán a pályán a negyedik faultját begyűjtő Csirics helyén. Velkey büntetői 48-31. Szegedi időkérés. Varga Zalán ziccere zárja a negyedet 50-31.

9. perc: Csirics két lépésre van a triplavonaltól, azért ráemeli - persze, hogy bemegy! 46-29.

8. perc: Jereminov nagyot játszik, Csirics vág egy hármast 43-25. Darling 43-28.

7. perc: Jereminov a büntetője után dobat egy duplát Molnárral is 40-25.

6. perc: Molnár András kettese jó, a büntető nem 37-25.

5. perc: harmadszor zsákol a meccsen Balaban 35-20. Darling közelije is bent 35-22. Magabiztos a hazai előny. Gáspár pontjai után már 35-25.

4. perc: Kuntics egyik egypontosa bent 33-18. Jereminov adja el, Tamir eredményes 33-20.

3. perc: Ilics duplájával 32-16. Darling is büntetőből talál be 32-18.

2. perc: Mohácsi kosara jó, a büntető is 30-14. Balaban zsákol! 32-14.

1. perc: folytatjuk. Révész büntetői jók 30-11.

I. negyed (28-11)

10. perc: nehéz dobás, de Molnár András így is bevágja a triplát 25-6. Velkey, majd Csirics. Triplapárbaj 28-9. Tamir 28-11.

9. perc: Ilics is jól büntetőzik 19-6. Csirics! Tripla! 22-6.

8. perc: most mindkét oldalon rossz a dobás. Jereminov kosara jó, dobhat még egy büntetőt is. Az is jó 19-5. Vágvölgyi helyén Kiss Zsolt a pályán.

7. perc: Mohácsi büntetői után 16-5.

6. perc
: Molnár András kosara után tíznél nagyobb az előnyünk 14-3. Balaban zsákol, a ZTE időt kér 16-3. A kezdőötös minden tagja dobott már pontot.

5. perc: ezt is Vágvölgyi dobja, szép közeli 12-3.

4. perc: ez is tripla, Vágvölgyi dobta 10-3.

3. perc: jó a tripla Jereminovtól 5-1. Csirics büntetői 7-1.

2. perc: Darling egy büntetőt dob be 0-1. Csirics két ember között verekszi át magát a kosárért 2-1.

1. perc: mi hozzuk el a labdát.

19.05: most zajlik a bemutatás, mindjárt kezdünk. A bemelegítésnél Csirics nagyokat zsákolt, ez jó jel!

18.57: ráhangolódásként elolvashatják Andrija Csiriccsel készített cikkünket itt.

18.53: tíz percet csúszik a kezdés, így 19.10-kor dobják fel a labdát.

A MOL-Pickhez hasonlóan az utóbbi hetekben remek formában játszó Szedeák is esélyesként léphet pályára 19 órától. Nikola Lazics együttese azt a Zalaegerszeget fogadja, amely utolsó a tabellán, mindössze egyszer, október 18-án a Fehérvár ellen tudtak nyerni, azóta nem örülhettek – a belépés mindenki számára ingyenes lesz. A Szedeák kiváló helyet foglal el a táblázaton, amelyet szerdán, valamint a Körmend ellen tovább javíthat.

Apropó, Körmend: a kosárcsapat a szombati meccsén szintén adománygyűjtést szervez: várják majd a tartós élelmiszereket, ruhákat, játékokat, amelyeket a Centerke Adományozó Központ önkéntesei juttatnak el a rászorulóknak.

Kettős meccs, első felvonás: MOL-Pick–Balatonfüred 38-26

Kettős meccset rendeznek szerdán az újszegedi sportcsarnokban. Az első felvonásban a MOL-Pick férfi kézilabdacsapata 12 góllal győzte le a Balatonfüredet. A kezdés előtt plüssállatok százai repültek a pályára. Tovább olvasom