2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Kevei Péter a győztes Bezdán-sakkemlékversenyen

A Maróczi Géza SE első alkalommal megrendezett Bezdán-sakkemlékversenyt Kevei Péter fél pont előnnyel nyerte.
A Bezdán név a szegedi sakkéletben már nagyon régóta szépen cseng, hiszen az apa Sándor és fia, Tibor FIDE-mester a megyeszékhely közelmúltjának meghatározó egyéniségei voltak. A család tagjai ifj. Bezdán Sándor és Bezdán István támogatásával első alkalommal rendeztek az emlékükre nemzetközi tornát. A szegedi verseny egyben nagyszerű felkészülési lehetőséget nyújtott a hét végi országos bajnokságra. A verseny színvonalát bizonyítja, hogy az utolsó forduló előtt még öt bajnokaspiráns volt. Végül, megérdemelten, Kevei Péter lett a győztes, megelőzve a nagyon tehetséges, s a verseny előtti napokban a 14. életévét betöltő Csirik Andrást.

A Maróczi SE vezetői joggal teszik fel a kérdést, ilyen szerény támogatottság mellett vajon a most tehetségesnek tartott fiatal sakkozókat sikerül megtartani, s Szegedet egy újabb, Lékó Péterhez hasonló tudású versenyző képviseli a nemzetközi porondon?

A Bezdán-emlékverseny végeredménye: 1. Kevei Péter 7, 2. Csirik András, 3. Tatár Kiss Szabolcs, 4. Csizmadia László, 5. Papp Balázs 6,5–6,5, 6. Blázsik Zoltán, 7. Csúri László, 8. Nagy Zoltán (12 éves) 5,5–5,5, 9. Papp László, 10. Rui Branca, 11. Tésik Csaba (12 éves) 5–5 ponttal.