2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Kevés hiányzott a bravúrhoz

A bajnokság legnagyobb esélyese, a pontveszteség nélkül élen álló BVSC ellen a mérkőzés előtt csak a tisztes helytállásban reménykedhetett a Floratom. A Dudás, Lukács duó megszorongatta a felnőtt válogatott két alapemberét, Jakabot és Zwicklt.
Floratom Szeged AC–Lombard-BVSC 4–6
Szeged, Móricz-tornacsarnok 100 néző.
A győzelmeket szerezték: Dudás Róbert 2, Kriston Zsolt 1, dr. Lukács Levente 1, ill. Jakab János 3, Zwickl Dániel 2 és a Jakab, Zwickl páros.

A múlt és a jelen csatájában nem sok esélye volt Kristonnak Jakab ellen, de mint utólag kiderült, ez volt a BVSC egyetlen sima győzelme! 0–2. Lukács meglepetésre fölényesen győzte le a múlt heti magyar nemzetközi ifjúsági bajnokság győztesét, Nagyot, 1–2, majd Dudás szállította a mérkőzés szenzációját! A Floratom első számú játékosa végig vezetve, fantasztikus játékkal múlta felül az idényben még veretlen, a Top 12 bajnokság győztesét, Zwicklt, 2–2. Kriston óriási csatában, döntő játszmában győzött Nagy ellen, így már a Szeged vezetett! Dudás ott folytatta, ahol abbahagyta, extázisban játszva parádés mérkőzést produkált a két évvel ezelőtti ifjúsági Európa-bajnok Jakab ellen. A Pro-Tour viadalokon edződő BVSC-s az első két játszmában több játszmalabdát is hárított, így elmaradt az újabb bravúr, 3–3. Nem adta fel a Floratom, Dudás leiskolázta az egyre jobban formába lendülő Nagyot, 4–4. Már csak egy győzelemre volt szüksége Tóth Tibor edző tanítványainak a parádés döntetlen eléréséhez. A világ rendje azonban nem borult fel, bár Kriston jól küzdött Zwickl ellen, és Lukács az első játszma megnyerését követően a harmadikban szettlabdához jutott Jakab ellen, azonban a BVSC megnyerte mindkét mérkőzését, 4–6.

A párosok összecsapása már izgalma volt Fotó: Schmidt Andrea

Tóth Tibor edző: – Nagyon régen volt ilyen magas színvonalú asztalitenisz-mérkőzés Szegeden, minden összecsapáson egyenlő ellenfelei voltunk a bombaerős fővárosiaknak. Kevés hiányzott a meglepetéshez.