2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Kevés hiányzott: Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba 75-84

A félidőben döntetlenre állt a meccs, a negyedik negyedben vezetett is a Szedeák, végül mégis kikapott a címvédő Alba Fehérvártól a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba Fehérvár 75-84 (16-15, 22-23, 15-19, 22-27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány, Király, Jakab.
Szedeák: Jereminov 10, LEVY 18/3, Kiss Zs. 9/9, Williams 11, CSORVÁSI M. 14. Csere: Vida 2, Csorvási L. 11, Wirth. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Alba Fehérvár: Hobbs 9/9, SUPOLA 15/6, KEMP 14/3, Juhos 8, Somogyi 4. Csere: Tóth P. 4, Oláh 9, Moore 6, TÓTH N. 15, Szanati. Vezetőedző: Carlos Frade.
Kipontozódott: Levy (40.).

Bonifert Domonkos: - Vállalható mérkőzést játszottunk, nincs szégyenkeznivalónk. Lepattanózásban és a büntetők értékesítésében múlt felül minket az Alba.

Carlos Frade: - Keményen dolgoztunk az egész meccs alatt, de sok hibát követtünk el. A hajrában néhány játékosom megmutatta igazi képességeit.

IV. negyed (75-84)

10. perc: Hobbs triplája bent 72-77. Supola bedobja 72-79. Jereminov eladja, azzal alighanem vége. Időt kér az Alba. Fehérvári büntetők, a Levy-tripla lejön 72-80. Jereminov labdát szerez, Kiss Zsolt bedobja a büntetőt 75-80. 32 másodperc van hátra. Kiss Zsolt alig tud beleállni a triplába, amely lejön a gyűrűről. Supola büntetője, majd kosara, 75-84 a vége. Ebben a meccsben több volt, de a Szedeák így is kiválóan játszott.

9. perc: Levy labdát szerez, bedobja, büntetőzhet is. Az is jó 72-74.

8. perc: két tripla jön ki a gyűrűből... Tóth N. 68-74. Williams büntetőzik, egy jó 69-74. Bravúr kell a hajrában!

7. perc: Jereminov micsoda labdája! 65-67, Williams dobta be. Jereminov, ezt is 9 méterről! Supola triplája is jó 68-70.

6. perc: Kemp. A vendégek kilenc, a Szedeák egy blokknál jár. Csorvási Levente büntetői 60-63. Jereminov 9 méterről vág be egy triplát 63-63. Döntetlen! Tóth büntetői, majd egy eladott labda uán Oláh. Ajándékkosár az Albának 63-67.

5. perc: Moore visszatesz egy támadólepattanót 58-61. Kiss Zsolt hármasa lejön.

4. perc: Williams mindkét büntetőjét kihagyja. Ezek nem férnek bele. Ziccerből javít az amerikai, kettőt pördül a labda, mire behullik 58-59.

3. perc: Williams eladja, az Alba kihagyja. Tóth Norbert 56-59.

2. perc: beindult a közönség! Csorvási Milán egy büntetőt dob be 56-57.

1. perc: Williams szépen tört be 55-57.

Galéria kép

III. negyed (53-57)

10. perc: remek akció végén Vida teszi fel 53-57. Levy tripláját blokkolják, szünet.

9. perc: Oláh talál be 49-57. Nyolc pont, az eddigi legnagyobb vendégelőny. Csorvási Levente büntetőből 51-57.

8. perc: Tóth N. kosár 47-52. Sokadszorra fújnak kétes szituációban a Szeged ellen. Hobbs triplája tökéletes. Csorvási Milán közelről 49-55.

7. perc: Vida két büntetőt hagy ki. Juhos, majd Kemp is eredményes, Jereminovtól jön a válasz 47-50. Vida eladja, nem megy most neki.

6. perc: Csorvási Levente kosara jó, a büntető nem 45-44. Williams kapja meg negyedik faultját, leül pihenni. Tóth büntetői jók 45-46.

5. perc: mindkét oldalon szinte a gyűrűből jön ki a labda.

4. perc: Tóth Péter 41-42. Megint Csorvási Levente, majd Kemp 43-44.

3. perc: Csorvási Levente egyik büntetője jó 41-40.

2. perc: két szegedi dobás marad ki. Szép támadás végén Jono Levy betalál 40-40.

1. perc: nézzük a folytatást! Hajrá, Szedeák! Supola remek duplája 38-40.

Két negyed alapján Levy 13 pontjával a legjobb szegedi, Csorvási Milán 11 ponttal követi. A vendégeknél Kemp 7 ponttal a legeredményesebb.

Galéria kép

II. negyed (38-38)

10. perc: Levy hármasa is jó! 36-34. Somogyi zsákol egyet 36-36. Fehérvári időkérés. Jono két büntetője jó 38-36. Egyenlő a félidő 38-38.

9. perc: Somogyi ellen nem nagyon van ellenszer a palánk alatt. Moore és Somogyi is bedob két büntetőt 30-34. Amikor nagyon kell, Kiss Zsolt bevág egy triplát 33-34.

8. perc: Hobbs triplája után Csorvási Milán közelről 30-28. Kemp egyenlít 30-30. Csorvási Milán védekezett remekül! Simándi Árpád magyaráz Levynek.

7. perc: látványos, hogy a Szedeák játékosai milyen bátran játszanak, nem félnek a bajnoki címvédőtől. Csorvási Milán egy ilyen akció után dobott be egy büntetőt 28-25.

6. perc: Wirth remekül tör be, a dobása alig jön le. Vendégtripla után hazai időkérés 27-25.

5. perc: bedöcög Levy dobása 27-21. Az eddigi legnagyobb hazai előny. Oláh egyik büntetője jó 27-22. Wirth a pályán

4. perc: Levy villan, parádésan teljesít eddig a hazai csapat 23-19. Csorvási büntetői után Kemp talál be 25-21.

3. perc: Kiss Zsolt, jó a tripla! 21-17. Juhos 21-19.

2. perc: Moore-t hagyjuk dobni 18-17. Jereminov passzait élmény nézni!

1. perc: Jereminov kosarával indul a negyed 18-15. Szanati sérül meg és marad lent. Le is kell cserélni.

Kevés hiányzott: Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba 75-84. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

I. negyed (16-15)

10. perc: labdaszerzés után Oláh viszi végig 14-15. Jereminov álompassza után Csorvási Levente a kosár szerzője 16-15.

9. perc: Tóth Péter oldja meg egyedül 14-11. Jereminov gyönyörű csel után kihagyja a ziccert, Tóth Péter nem teszi meg ezt a szívességet 14-13.

8. perc: Csorvási megint, majd egy labdaszerzés után Williams 12-9. Levy, remek! 14-9.

7. perc: Levy dobást Csorvási teszi vissza 8-9.

6. perc: Supla kosara is jó 6-9. Itt van a meccsen Dávid Kornél, a vendégek első embere, aki korábban játszott az NBA-ben - ő az egyetlen ilyen magyar kosaras.

5. perc: megint Juhos 6-7.

4. perc: Csorvási Milán kosara is remek 6-3. Juhos 6-5.

3. perc: Williams dobja az első hazai kosarat 2-3. Jó a tripla, Levy dobta, de sajnos csak kettőt adnak meg 4-3.

2. perc: a vendégeknél a "leglátványosabb" játékos a korábban NBA-csapatoknál is próbálkozó Somogyi Gergely, aki 222 centiméter magas. Supola triplája jó 0-3.

1. perc: elkezdtük!

17.56: mindjárt kezdünk! Jön a Naturtex első hazai meccse, rögtön a bajnok ellen.

A Naturtex-SZTE-Szedeák ma 18 órától a bajnoki címvédő Alba Fehérvár ellen lép pályára az újszegedi sportcsarnokban az NB I A csoport 2. fordulójában. A fehérvári együttes a Szedeákhoz hasonlóan győzelemmel kezdte a szezont, 75–68-ra múlták felül a Sopront. A jegyek ára az előző idényhez képest nem változott, a felnőttek 1200, a diákok és a nyugdíjasok 600 forintért válthatnak belépőt, a pénztár 17 órakor nyit. Minden ötödik jegyvásárló egy posztert kap ajándékba, amelyen a csapat fotója és a hazai mérkőzések időrendje szerepel. A B közép tagjai a sportcsarnok előterében gyülekezve 17.45-kor foglalhatják el helyüket. A találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

• 4. Pajti67 2013. október 09. 22:17
    „1. StencilAtya
    Ilyen hozzászólás, mint a Tiéd érdekel valakit, most komolyan?...

Hajrá SZEDEÁK!”
  • 3. better77 2013. október 09. 22:13
    „Szép küzdelem volt fiúk, menni kell tovább előre! Hajrá Szedeák!!!”
  • 2. szegedifiú 2013. október 09. 21:38
    „Papírforma.
    Csak a Bonifert családot érdekli.”
  • 1. StencilAtya 2013. október 09. 19:29
    „érdekel ez valakit, most komolyan?.....”

Holland-magyar: Szalai nem játszhat, Nikolics a keretben

Nem javult Szalai Ádám állapota, így nem léphet pályára pénteken a magyar válogatottban a hollandok elleni világbajnoki selejtezőmérkőzésen. Helyére Nikolics Nemanját hívta be Egervári Sándor. Tovább olvasom