2018. 05. 24. csütörtök - Eszter, Eliza 16°C | 27°C Még több cikk.

Kevés volt a jó kezdés

Kikapott a barcelonai vizes világbajnokságon a magyar férfi vízilabda-válogatott: Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese három góllal maradt alul a szerbekkel szemben a szerdai csoportmeccsen.
A sikeres nyitány, a kínaiak elleni könnyed „ujjgyakorlat" (13–5) után második meccsén fajsúlyos ellenféllel, az ősi rivális szerbekkel találkozott a magyar férfiválogatott a csoportelsőség szempontjából is fontos meccsen a barcelonai világbajnokságon. A Benedek-gárda kezdett jobban: az első emberelőny ugyan még kimaradt, a következő kettőt viszont értékesítette a húzásból eredményes Szivós Márton (A-Híd Szeged VE) és a jobb felső sarkot középről, nagy lövéssel bevevő Varga Dénes jóvoltából (2–0).

Egyenlítettek a szerbek, és a vezetést is átvehették volna, ha nem véd kétszer is bravúrral a 29. születésnapját éppen szerdán ünneplő, szintén A-Híd-játékos Nagy Viktor. Így viszont újra magyar előny következett: Vámos Márton bal keze villant a negyed végén (3–2). A második játékrészben a védelmi kihagyások nyomán előbb hatásos szerb támadás jött, majd emberelőnyből is az ellenfél volt eredményes (4–6). Aztán sikerült a közelebb zárkózás: Hosnyánszky bombája a hálótartó vasról csapódott vissza olyan erővel, hogy az egyik bíró először kapufának nézte a telitalálatot.

Bátori Bence, Hosnyánszky Norbert és a szegedi Decker Ádám búslakodik a Szerbia elleni vereség miatt a világbajnokságon. Fotó: MTI
Fotó: MTI

A harmadik nyolc percben szerb gólok után Varga Dénes akciógóljával jutott közelebb a magyar válogatott, majd Vámos pattintott lökete vágódott a léc alá (7–9). A befejező negyed magyar emberhátránnyal és szerb góllal rajtolt, mi több: a megítélt büntetőt is értékesítette az ellenfél (7–11). Madaras 11–8-ra módosított, majd Varga Dénes laza csuklómozdulattal hozta csapatát még közelebb a délszlávokhoz (9–11). Négy perccel a vége előtt Hárai Balázs vágta közelről a hálóba a labdát (10–11), jelezve, hogy a magyar válogatott nem adta fel a csatát. Fórból azonban túljutott a holtponton a szerb csapat, amely az újabb hat az öt elleni játékban még egyszer betalált, és végül 13–10-re nyerte a csoportrangadót.

A négyes zárókörében pénteken 10.50-től a magyar válogatott az ausztrálokkal találkozik.

Szerbia–Magyarország 13–10 (2–3, 5–2, 2–2, 4–3)
Férfi vízilabda, 2. forduló, C csoport.
A magyar csapat gólszerzői: Varga Dénes 3, Vámos, Madaras 2-2, Szivós, Hosnyánszky, Hárai 1-1.

Vincze Balázs, az A-Híd Szeged vezetőedzője: – Mindenképpen voltak biztató részei a meccsnek, tartása volt a csapatnak. Kétszer is sikerült megközelíteni a szerb válogatottat, azt pozitívumként értékelem, hogy távolról igen eredményesek voltunk. Persze kiderültek a hibák is, ezt javítanunk kell. Nagy csatára számítok az ausztrálok ellen, nem lesz könnyű meccs, de magyar győzelmet várok.

Egész nap sárkányhajó-vb a Tiszán

Megkezdődtek a szegedi 11. IDBF sárkányhajó-világbajnokság futamai. Képek a mai versenyről. Tovább olvasom