2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 12°C | 17°C Még több cikk.

Kezében maradt a siker

Tenisz - Döntő szettben vereséget szenvedett az angol nyílt teniszbajnokságon a szegedi Susányi Zsófia, így nem jutott be a legjobb négy közé.
Pedig minden milyen szépen indult minden Wimbledonban a szegedi Gellért Tenisziskola játékosa, Susányi Zsófia számára. A válogatott teniszező gyorsan elvette az angol nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében a japán Miyabi Inoue adogatását, majd hozta a sajátját, és még az sem zökkentette ki, hogy ezután ellenfele szépített. Zsófia remekül játszott, 5:2-re meglépett. Ezután jött egy kisebb holtpont, végül azonban 39 perc alatt 6:4-re megnyerte az első szettet.

A második már nem alakult ennyire jól, 3:0-val kezdett Miyabi Inoue. Mindent elmond a szoros csatáról, hogy hiába nyerte meg végül 6:2-ra riválisa a játszmát, ez 54 perc alatt jött össze neki.

A döntő szettben igazi dráma zajlott a pályán. Susányinak többször is volt „bréklehetősége", azonban ellenfele rendre hatástalanította ezeket. 3:4-nél semmi negyven volt, úgy tűnt, Zsófia elbukja a szerváját. Innen öt pontot csinált, visszahozta magát a meccsbe. Sajnos 4:4-nél hiába volt háromszor is lehetősége elnyernie ellenfele adogatását, ez nem sikerült neki. A japán lány 6:5-re vezetett, amikor két meccslabdához jutott, és végül az elsőt értékesítette, így a legjobb négy közé jutott.

Susányi Zsófia minden dicséretet megérdemel, hiszen a legjobb nyolc közé jutott a juniorok között a világ egyik legrangosabb teniszeseményén.

– Szerdán sokkal fáradtabb voltam, mint most, nem ezen múlott a győzelem – mondta Zsófia, akit alig fél órával a mérkőzés után értünk el telefonon. – A döntő játszmában egyszer veszítettem el az adogatásom, és azzal elment az egész mérkőzés. Nagyon sajnálom, hogy a bréklehetőségeim közül egyet sem tudtam értékesíteni. Most még szomorú vagyok, néhány nap múlva viszont biztosan büszke leszek arra, amit elértem.

A szegedi tehetség párosban is búcsúzott, miután a norvég Eikerivel két játszmában kikaptak egy ománi, orosz kettőstől.

Wimbledon, nők, juniorok, negyeddöntő: Miyabi Inoue (japán)–Susányi Zsófia 4:6, 6:2, 7:5. Páros, 2. forduló: Al Nabhani, Bucsina (ománi, orosz)–Eikieri, Susányi (norvég, magyar) 6:3, 6:4.

Veretlen a Hód TC

Tenisz - Nem is az ellenfél, sokkal inkább a nagy meleg volt a Hód TC férfi teniszcsapatának… Tovább olvasom