2016. 09. 30. péntek - Jeromos 12°C | 24°C

Kézilabda Eb: döntetlen a svédek ellen

A svédek elleni döntetlennel kezdte szereplését a norvégiai Eb középdöntőjében a magyar férfi kézilabda-válogatott.
Skaliczki László szövetségi kapitány már a kezdés pillanatában meglepte a svédeket, remek húzással Fazekas Nándort állította a magyar kapuba, és a Gummersbach portása káprázatos teljesítménnyel hálálta meg a bizalmat. Fazekas az első tizenöt lövésből hetet kivédett, hihetetlen tartást adva az egyébként is jól védekező magyar együttesnek. A mieink az 5. percben 4–1-re vezettek, és hiába kapaszkodott az ellenfél, a magyaroknál mindig volt valaki, aki a kritikus pillanatokban megrázta magát. Ilyés tíz perc után három gólnál járt, később Iváncsik Gergő, majd Laluska vette át a szerepét, és a 18. percben 12–9-nél újra három gólra nőtt az előny. A svédeket a várakozásoknak megfelelően a Kiel két klasszisa, a jobbátlövő Andersson és a beálló Ahlm játékkapcsolata tartotta meccsben, a skandinávok főként nekik, valamint a sorozatban kapott emberelőnyös helyzeteknek köszönhették, hogy a szünetben csak 16–14-re „égtek".

Laluska és Herbert kifogástalan védőmunkát nyújtott.
Fotó: MTI

Jól kezdődött, ám fájdalmasan folytatódott a második félidő. A sárga-kékek 20–17 után zsinórban hét gólt lőttek, így a menet közben beállt Puljezevics védései mellett Iváncsik Gergő góljai az élet vizét jelentették. Bosszantó hibákat követően Mocsai hetesével 26–26-nál sikerült az egyenlítés. Az 59. perc végén Zubai gólja magyar vezetést ért, ám hét másodperccel a lefújás előtt Lennartsson betalált Puljezevics kapujába, kialakítva a 27–27-es végeredményt.

Horvát blama

Eredmények, középdöntő, 1. forduló: I. csoport (Stavanger): Szlovénia–Montenegró 31–29 (a szlovén válogatottban Luka Zvizej két, a montenegróiaknál Ratko Djurkovics három gólt szerzett), Horvátország–Dánia 20–30, Lengyelország–Norvégia 24–24. A csoport állása: 1. Norvégia 5 pont, 2. Dánia 4 (88–71), 3. Horvátország 4 (81–81), 4. Lengyelország 3, 5. Szlovénia 2, 6. Montenegró 0.
II. csoport (Trondheim): Németország–Izland 35–27, Spanyolország–Franciaország 27–28, Magyarország–Svédország 27–27. A csoport állása: 1. Franciaország 6 pont, 2. Németország 4, 3. Magyarország 3 (86–83), 4. Svédország 3 (75–74), 5. Spanyolország 2, 6. Izland 0.
Az elődöntőt a csoportok első két helyezettjei vívják, míg a csoportharmadikok az ötödik helyért mérkőznek majd.

Lemondott Németh András

A Magyar Kézilabda-szövetség elnöksége január kilencedikén megerősítette posztján a női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányát, Németh Andrást. A grémium azzal bízta meg a szakembert, hogy készítse fel az olimpiai kvalifikációs tornára az együttest. Az osztrák Hypo vezetőedzője akkor elfogadta a felkérést, tegnap azonban úgy nyilatkozott: játékosai részéről nem érzi a bizalmat, ezért lemondott a kapitányi posztról. Utódját az MKSZ január 31-i rendkívüli elnökségi ülésén nevezik ki.

• 1. radenko 2008. január 23. 19:30
    „Ez várható volt, a játékosok és a kapitány is sok sok hibát vétett, nem kívánom részletezni mindenki látta a Vb-ét.”

Andjelkovics megsérült

Lejátszotta harmadik előkészületi mérkőzését a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A bajnoki címvédő… Tovább olvasom