2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Kézilabda: váratlan vereségek

A Csongrád megyei NB I-es női kézilabdacsapatok reális győzelmi eséllyel léptek pályára a hétvégi fordulóban, mégis vereséget szenvedtek. A HNKC SE hazai pályán a Kiskunhalastól, a Németh Toll Makó pedig idegenben, a Kőbánya-Spartacus vendégeként kapott ki. Utóbbi gárda ezzel valószínűleg búcsút inthet az élvonalnak.
HNKC - Kiskunhalas 25-26
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Bakos, Hollmann.
HNKC SE: ABRAMOVICS – Sztupakova 1, Nyikolajenko 2, Wolf 4, Takács 1, JENŐFI 5, Szepesi 2. Csere: Sipos 2, Gerstmár 3 (2), Fülöp, Ancsin 3, Mayer 2. Edző: Kiss Szilárd.
Kiskunhalas: VÖRÖS – Baross 1, Borbély 3, Kósa 1, ILYÉS 4, Kocsik 5 (3), KOROKNAI 7 (2). Csere: Kocsis 2, Barna, Sterbik 2, Valovics 1, Szűcs. Edző: Zsiga Gyula.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 1–2, 8. p.: 3–6, 12. p.: 5–6, 15. p.: 5–9, 21. p.: 10–11, 36. p.: 12–16, 38. p.: 12–18, 46. p.: 20–19, 49. p.: 21–23, 59. p.: 25–26.

A vásárhelyi kedvencektől a szurkolók győzelmet vártak a Halas ellen, bár Kiss Szilárd edző óvatosságra intett, megemlítve, hogy Jókaira, Mucsira és Blojra sem számíthat sérülés miatt. Az első negyedóra maximálisan a tapasztalt mestert igazolta, a HNKC rengeteg hibával kézilabdázott, a Bács megyei gárda percről percre növelte előnyét.

– Nincs lendület, nem érünk vissza a támadások után, az ellenfél azt csinál, amit akar – olvasta övéi fejére a hibákat a tréner. – A folytatásban kőkeményen – küldte vissza a pályára a csapatot. Nem hiába, elkezdett felzárkózni az együttes, és a szünetre – ha nem lett volna az időntúli hetes –, már csak egy lett volna a különbség. A kapaszkodás azonban mit sem ért, mert a fordulást követően 8 perc 40 másodpercet kellett várni az első hazai gólra, ezalatt a vendégek ötöt dobtak, 13–19.

– Szilárd, nem adtam fel. Dehogyis! Nem vagyok olyan – védekezett a „vádak" ellen a kispadon egyet fújó irányító, Wolf Alexandra. De biztos úgy gondolta, ezt bizonyítani is kellene. Ambramovics (ismét csapata legjobbjának bizonyult!) fantasztikus védéseivel és az ő agilis, gólra törő játékával percek alatt zsinórban hétszer mattolta Vöröst a kék-sárga alakulat és fordított, 20–19. Ez az örömteli helyzet nem tartott sokáig. A végjáték és a két pont – a kétes helyzeteket általában az ellenfélnek megítélő bírópáros segédletével is – a Kiskunhalasé lett. A pálcatörés után gyorsan jegyezzük meg: a HNKC nem játszott jól. Csak nyolc-tíz percig, az pedig kevés a sikerhez. Nagyon kevés...

Kőbánya-Spartacus - Németh Toll Makó 35-29
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–12. helyért. Budapest, Kőér utcai csarnok, 150 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Kőbánya-Spartacus: Körmöczi – Lánczos 3, SZAMOSI A. 10, SZŐKE 6, Halmai 3, MÁTYÁS 9 (3), Schulcz. Csere: Gábor (kapus), Novogradecz 2 (2), Gálhidi 2, Szamosi L., Pinczi. Edző: Pánczél Barabás.
Németh Toll Makó: Klembucz – Horváth M. 3, Zámbó, Csendes 5, Kárpáti 2, Vakarcs 10 (5), Baunok. Csere: Szabó K. (kapus), Kormány, Bartucz 2 (1), Németh Zs. 2, Lévai 5. Edzők: György Ferenc, Csendes Edit.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 7/6.
Az eredmény alakulása, 9. perc: 5–5, 17. p.: 12–8, 30. p.: 16–14, 34. p.: 20–16, 43. p.: 26–20, 56. p.: 32–29.

Győzelmi eséllyel utazott a fővárosba a Németh Toll Makó. És ezt valóra is kellett volna váltania ahhoz, hogy a bennmaradásra legyen, maradjon némi sansza. Csendesék azonban nem sokáig voltak versenyben a házigazdákkal. A kisszámú érdeklődő rengeteg hibával tarkított, alacsony színvonalú – a vendégek elnök-edzője, György Ferenc szerint NB II-es nívójú – mérkőzést láthattak. A makóiak lélektelenül kézilabdáztak, egyes vélemények szerint a Kistelek is megverte volna a Szparit –, mert akarta volna a sikert... Ez, a mindenáron való győzni akarás hiányzott a Németh Toll játékosaiból, és ennek nem is lehetett más a vége, csakis vereség. Ezzel a fiaskóval – bár még három forduló hátra van a play off-ból – a Makó valószínűleg búcsúzni kényszerül az első osztálytól.

Mestermérleg

Kiss Szilárd, a HNKC SE vezetőedzője: – Küzdelmes mérkőzésen a két csapat teljesítményét reálisan értékelve megérdemelten nyert a Kiskunhalas.
György Ferenc, a Németh Toll Makó elnök-edzője: – Együttérzek azokkal a szurkolókkal, akik elkísértek bennünket és igyekeztek buzdítani a játékosokat. A mutatott produkció miatt – a csapat nevében is – elnézést kérek tőlük.

Büntetőkkel vesztett a Pick Szeged - és megóvja a meccset

Negyedszer csapott össze a három győzelemig tartó Budapest Bank férfi kézilabda liga elődöntőjében a… Tovább olvasom