2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 5°C | 16°C Még több cikk.

Kicsin múlt: Szeged KKSE-Békéscsaba 26-27

A női kézilabda NB I-ben szereplő Szeged KKSE mindössze egy góllal kapott ki a Békéscsabától az újszegedi sportcsarnokban.

Szeged KKSE-Békéscsaba 26-27 (14-14)
Női kézilabda NB I, 16. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Szloska, Bán.
Szeged KKSE: Futaki - Aron, Zsilák 2, LACKOVIC 9/1, GULYÁS 3, Barján 3, SZABÓ E. 7/1. Csere: Dobó (kapus), Hódi, Hárs 2. Vezetőedző: Marosán György.
Békéscsaba: Sipeki - KOVÁCS A. 6, NIKOLAJENKO 8/3, Szabó V. 6, Walfisch 3, Glusica 2, Gávai 2. Csere: Terenyi (kapus), Sári, Török, Szögi. Vezetőedző: Avar György.
Hétméteres: 4/2, ill. 6/3.
Kiállítás: 6, ill. 12 perc.

Marosán György: - Örülök a játéknak és a szívnek, amit mutattunk. Jó úton vagyunk, de nem fogják az első győzelmet ingyen adni. Köszönöm a nézőknek ezt a fantasztikus hangulatot, ez ad erőt a további munkához.

A meccs végén a csabai szurkolók kordonokat borogattak, összecsapnak a rendezőkkel. Erre semmi szükség nem volt.

Szeged KKSE a Békéscsaba ellen. Fotó: Frank Yvette (képgaléria)

60. perc
: indulnak, Gávai bedobja. Lackovic két perc 26-27. Walfisch  megtépi Hárs haját, azonnal piros lap. Barján elejti a labdát, majd durcul egy kicsit, ez is piros. Ez a vége, ezúttal sincs szegedi pontszerzés.

59. perc: most a Békéscsaba kér időt. Szabó Valéria beállóból egyenlít 26-26.

58. perc: Walfisch fölédurrant. Szegedi időkérés. Hárs! Vezetünk! 26-25.

57. perc: Lackovic kiegyenlít. Gyerünk! 25-25. Lent marad a gólszerző, ápolni kell.

56. perc: Zsilákkal szemben nem védekeznek - rosszul teszik. Nikolajenko válaszol 24-25. Nikolajenkót kiállítják.

55. perc: Kovácsot nem tudjuk tartani 23-24.

54. perc: Hárs a szélről, emberhátrányban. Remek! 23-23.

53. perc: lépéshiba Aronnál, szegedi időkérés. Szabó Edinát állítják ki. Futaki kivédi a hetest!

52. perc: megint Lackovic 22-23.

51. perc: Lackovic, bődületes gól a kapufáról 21-22. Szabó Valéria 21-23.

50. perc
: Barján lövése nagyon gyenge. Gávai első gólja 20-22.

49. perc: Walfisch, megint nagy gól 20-21.

48. perc: Lackovic kihagyja a hetest.

47. perc: csabai időkérés.

46. perc: Walfisch nagy gólt lő talpról 20-20.

45. perc: megint jó a szegedi védekezés.

44. perc: Nikolajenko, majd Lackovic 20-19.

43. perc: indulunk, Szabó ziccere bent 19-18. Vezetünk!

42. perc: Barján kiegyenlít 18-18.

41. perc: megint a szurkolók miatt áll a játék. A csabaiakra kell rászólni, rasszista rugmusok jöttek a táborból.

40. perc: egy ideje "elfogytak" a gólok.

Szeged KKSE a Békéscsaba ellen.

39. perc: labdát szerzünk.

38. perc: Terenyié a rossz ejtés. Dobó is véd kettőt.

37. perc: ez viszont jó: sima fórban Szabó Edina talál be 17-18.

36. perc: nem tudunk kihasználni egy kettős emberelőnyt.

35. perc: Nikolajenko is a hetesvonalról talál be 16-18.

34. perc: ez jó: Gulyás beállóból a jobb alsóba 15-17. Lackovic hetese is jó 16-17.

33. perc: Kovács a szélről 14-17. Rossz kezdés...

32. perc: Szabó Valéria beállóból talál be 14-15. Hódi 2 percet kap, Szabó ismét gólt szerez 14-16.

31. perc: nézzük a folytatást. Első győzelméért küzd a szegedi együttes.

Félidő.

30. perc: Barján kétszer is mellélő. Félidő.

29. perc: egyenlő létszám mellett is lehozza a kapust a Szeged, így emberelőnybe kerül támadásban. Igaz, ezt most nem sikerült kihasználni. Szabó Valéria lövését védi Futaki, de hetes jöhet. Nikolajenko bevágja 14-14.

28. perc: Szabó Edina! Szinte minden lövéséből gól születik 14-13. Sári hetese kimarad.

27. perc: Glusica második góljával 13-13.

26. perc: Terenyi véd nagyot.

25. perc: Szabó Edina átejti Terenyit 13-11. Glusica 13-12. Technikai probléma miatt áll a játék. No, meglett a mikrofon, sportszerű szurkolásra kérik az ultrákat. Mehetünk tovább!

24. perc: nagy gól átlövésből - Lackovic a szerzője 12-11.

23. perc: a meccs legszebb gólja: Futaki véd, nagot indít, Szabó Edina ejt 11-10. Kovács 11-11.

22. perc: Glusicát kiállítják, Lackovic kihasználja 10-9. Jön a válasz Nikolajenkótól 10-10.

21. perc: Nikolajenko hetese jó 9-9.

20. perc: Szabó Edina labdát lop, Lackovic végigviszi, bevágja 9-8.

19. perc: Gulyás kiegyenlít, mart lent marad, a kezére esett rá 8-8.

18. perc: Szabó Edina hetese kimarad.

17. perc: Nikolajenko szinte a földig hajol, onnan lő trükkös gólt 7-8.

16. perc: Nikolajenko lő, Futaki véd. Gulyás Vanda kiegyenlít 7-7.

15. perc: remek gól Barjántól, egyre zárkózunk 6-7.

14. perc: mindkét kapus véd egyet.

13. perc: Zsilák kiállítása, Kovács gólja 5-7.

12. perc: az exvásárhelyi Nikolajenko lövi szét a bal felsőt 5-6.

11. perc: Lackovic labdát szerez, és meglövi első gólját szegedi mezben 5-5.

10. perc: mindkét oldalon eladott labdák, Zsilák használja ki a ziccert 4-5.

9. perc: nincs szerencsénk, a kipattanóból Kovács eredményes 3-5.

8. perc: jó a szegedi védekezés.

7. perc: egyedül hagyjuk a beállót 2-4. Szabó hetese bent 3-4.

6. perc: Szabó indul, de kihagyja a ziccert.

5. perc: Szabó remekül oldja meg, a bal szélről az alsóba lő 2-3.

4. perc: az első szegedi gól Barjáné 1-2. Kovács a szélről 1-3.

3. perc: Szabó Valéria, már 0-2.

2. perc: Walfisch góljával vezetnek a vendégek 0-1.

1. perc: elkezdték.

17.56: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Már jó a hangulat, köszönhetően a két szurkolótábornak.

Mennyiségben bővült a női kézilabda NB I-ben szereplő Szeged KKSE kerete: a klub leigazolta az NB I/B-s Orosházától a 28 éves Hódi Szilviát, aki korábban már volt a csapat játékosa, valamint a Fehérvár KC-től a 22 éves, horvát Dora Lackovicot. Előbbi hármas védőként, utóbbi irányítóként és balátlövőként is segítheti majd a sereghajtót. Az együttes szempontjából fontos volt a leigazolásuk, hiszen Marosán György edző az utóbbi időben szűk kerettel dolgozhatott. Hogy aztán a mennyiség minőséggel is párosul-e, azt majd a meccsek döntik el – rögtön vasárnap 18 órától az egykori szegedi válogatott szélső, Avar György által irányított Békéscsaba elleni újabb mérkőzés is ilyen lehet.

Hódi Szilvia. Fotó: DM
Hódi Szilvia. Fotó: onkc.hu

– A lehetőségeinkhez mérten igazoltunk, és bízom benne, hogy mindketten segítségünkre lesznek. A holnapi meccsen lehetőséget kapnak mindketten, és remélem, ők is meghalnak a pályán, ahogy a többiek. Lackovic komoly lövőerővel rendelkezik, kilenc méterről veszélyesebbek lehetünk, és a mélységi védekezésben is tudom használni. Hódi inkább a védekezésben erős, nagyon jó mentalitású, másfél évvel ezelőtt már dolgoztam vele. Azt mondtam a lányoknak a Békéscsabával kapcsolatban, hogy akármit is teszünk, azt később vállaljuk is. Végigharcoljuk a meccset, meghalunk a pályán a 0. perctől a 60. percig, és a hírek szerint ritka közegben, remek hangulatban játszhatunk majd – nyilatkozta a tréner, Marosán György tegnap, amikor Székesfehérvárról Szeged felé tartott Lackoviccsal és a horvát személyes dolgaival.

Szegedi TE: legyőzve a Kaposvár is

A szombati BL-meccs után ma még egy bajnokit is játszott a Szegedi TE férfi tekecsapata – a… Tovább olvasom