2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Kiesés a kupából: FTC-Pick Szeged 25-24

Egy góllal kikapott a Fraditól, így búcsúzott a magyar kupától a Pick Szeged férfi kézilabda-csapata.

FTC-Pick Szeged 25-24 (12-11)
Férfi kézilabda magyar kupa, nyolcaddöntő. Vezeti: Horváth, Marton.
FTC: Paul - Tóth J. 2, Czina, Wieszt 3, Mazák 4, Kelecsevics 2, Németh 2. Csere: Buday 5/3, Lepsényi 1, Török 1, Bakos 1, Bendó 4. Vezetőedző: Vladan Matics.
Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 2, Sulc 5/2, Lékai 2, Zubai 1, Katzirz 6/1, Vadkerti 1. Csere: Tatai (kapus), Herbert 2, Bajorhegyi, Törő 4, Butenko 1. Vezetőedző: Skaliczki László.

60. perc: egy perc, egy gól kell. Borzalmas bejátszás, baj van, nagy baj. Lépéshiba, a miénk, 10 mp. Herbert áll be Tatai helyett. Egy gól kell. Micsoda meccs. 1 mp. Tóth sérül meg, le kell segíteni. Időntúli: Törő mellédobja, nem sok hiányzott. 25-24-gyel kiesett a Pick Szeged.

59. perc: Katzirz lövése kimarad. Nem szabad gólt kapni. Miénk.

58. perc: ez a gól nagyon kellene. Ehelyett a Fradi, név szerint Németh dobja 25-24. Skaliczki mester kér időt.

57. perc: á, Bajorhegyi két perc, felesleges volt. Tatai véd, hatalmas volt.

56. perc: Herbert mindkét kapunál remek 24-24.

55. perc: Bendó tarthatatlan 24-23. A Pick-tábor a hangosabb.

54. perc: Zubai először, a legjobbkor 23-23.

53. perc: Katzirz tartja a lelket a Szegedben 23-22. Döntetlennel mi jutunk a nyolc közé.

52. perc: megint kimarad, előnyben hibázunk kettőt.

51. perc: Kelecsevics két perc. Sulc lövését Paul kiüti.

50. perc: Mazák, nem kellett 23-21. Kivisszük a labdát...

49. perc: Lékai adja el, Wieszt-gól 22-21.

48. perc: Bendóra folyamatosan nem figyelünk 21-21.

47. perc:
Miklerre nem lehet panasz. Sulc góljával vezetünk 20-21.

46. perc: mostmár minden meccsen Katzirz bírálatával kezdünk, azóta megtáltosodott 20-20.

45. perc: megint Bendó 20-18. Czina két perc, hetes. Katzirz bevágja 20-19.

44. perc: Bendó először szól hozzá 19-18.

43. perc: passzívért elveszik a Fraditól. Törő 18-17! Mi van itt? Herbert egyenlít 18-18.

42. perc:
Törő indulásból, már csak kettő a hátrány 18-16.

41. perc: Tóth József 18-14. Na, Katzirz belejött, szétlövi a kaput 18-15.

40. perc: ott van a nyolc között a Kecskemét mellett a PLER, a Tatabánya és a Veszprém is Törő gól 17-14.

39. perc: Tatai sem védi Buday hetesét 17-13.

38. perc: Kelecsevics - baj van 16-12. Katzirz, csak kicsit rá kellett pirítani 16-13.

37. perc: Butenko kapkodja el, feltűnő Katzirz gólmentessége.

36. perc: Buday, ami szép az szép 15-12.

35. perc: végre! Sulc ma is vezér 14-12.

34. perc:
Mazák hátrányból 14-11.

33. perc: Butenkoról állítják ki Bakost. Ellépjük.

32. perc: Tóth József 13-11.

31. perc: a védekezéssel továbbra sincs gond.

Teljesen nyílt a továbbjutás kérdése, kiegyenlített meccset játszanak a csapatok.

30. perc: Lékai és Törő is Paulba. Kelecsevics lövését Mikler rúgja a plafonra. Ez a félidő.

29. perc: Budayról Fradi-hetes. Tatai rúgja ki Bendó lövését.

28. perc: megint a hazaiaknál az előny 12-11.

27. perc: ez az! Stranovsky egyenlít 11-11.

26. perc: Bendó kiállítás. Sulc hetese kimarad, a kipattanót visszateszi 11-10.

25. perc: Mazák talál be 11-9.

24. perc: Törő harcol ki hetes, Wieszt két perc. Sulc ezt beveri 10-9.

23. perc: Butenkót állítják ki.

22. perc: Törő! 9-7. Bakos 10-7. Butenko 10-8. Beindultak.

21. perc: az expickes Buday remek gólt lőtt talpról 9-6.

20. perc: Sulc talpról 8-6.

19. perc: Török góljával 8-5. Wieszt kiállítása.

18. perc: megint Lékai villan 7-5.

17. perc: nálunk a labda, de két perc Katzirznak. Butenko a pályán.

16. perc: Lékai talál rá a helyes útra 7-4.

15. perc: Törő beszáll, majd mellé lő. Lepsényi 7-3. Skaliczki László kér időt. Nyolc perce nem dobtunk gólt, zsinórban hatot dobott a Fradi.

14. perc: hiába véd mindent a Pick kapusa, a kipattanók a hazaiaké, amikből hetes lesz. Buday a másodikat is belövi 6-3.

13. perc: Mikler kergeti az őrületbe a Fradit. Buday belövi a hetest 5-3.

12. perc: Stranovsky harcol ki két percet Bendónak. Sulc Paulba lövi a hetest.

11. perc: Lékai harmadszor is a kapusba, Zubai két perc.

10. perc: Kelecsevics - először vezet a Fradi 4-3.

9. perc: Mazák egyenlít 3-3.

8. perc: Wieszté a második gól 2-3.

7. perc: Mikler olvassa Budayt, Vadkerti 1-3.

6. perc: Stranovsky nem hibázik 1-2.

5. perc: Németh hátrányból egyenlít 1-1.

4. perc: Mikler remek védése után Mazák két perc.

3. perc: Sulc büntetőből, vezetünk 0-1.

2. perc: Mikler véd, Lékai mellélő.

1. perc: kimarad az első két támadás.

19.32: a meccs kis csúszással kezdődik. A Pick Szegedből csak Beocsanin hiányzik.

19.28: hamarosan kezdődik a magyar kupa legnívósabb nyolcaddöntője. A Kecskemét ma már bejutott a nyolc közé, az Avar-csapat egy góllal verte a Csurgót.

Kezdjük a rossz hírrel. Dusan Beocsanin (19), a Pick Szeged szerb válogatott játékosa három-négy hónapra kidőlt a sorból. A tehetséges balátlövő válla hetek óta rossz állapotban volt, a Dinamo Minszk elleni BL-meccsen nem is tudott pályára lépni. A hétfői orvosi vizsgálat megállapította, hogy elengedhetetlen a műtét, amit holnap Győrben – Danijel Andjelkovics is rendszeresen konzultált vállsérülése alatt Balogh professzorral – el is végeznek, ez elengedhetetlen a teljes rendbejövetelhez.

Szerencsére a többiek egészségesek, a szombati, fehéroroszok elleni győzelem jót tett a lelkeknek, kellő önbizalmat adott a ma esti Fradi elleni (kezdés: 19.30) magyarkupa-mérkőzéshez. A tét nem kisebb, mint a nyolc közé jutás, ami egy meccsen dől el. Igazán érdekes, hogy az NB I két élcsapata már ekkor találkozik, hiszen ebben a körben rendeznek Miskolc–Debrecen és Törökszentmiklós–Vác meccset, míg az idén a kupát elhódító Veszprém Várpalotán vendégszerepel...

Sulc a hétvégén tarthatatlan volt. Vajon mit hoz a Fradi ellen. Fotó: Schmidt Andrea
Sulc a hétvégén tarthatatlan volt.

Nagy csata várható, november 10-én a BB-ligában 25–24-re nyert a Pick, nem mindennapi izgalmak között. Elég csak a zöld-fehérek mesterét, Vladan Maticsot megemlíteni, illetve a volt szegedi játékosokat: Pergert, Budayt, Kost, Bendót, Czinát.

• 13. xene@freemail.hu 2010. december 08. 23:32
    „Nem kell ezen csodálkozni! Hihetetlen hullámzó minden játékos teljesítménye! Sulc is kilőtte magát a Dinamo ellen, nyilván nem viheti mindig a hátán a csapatot. A védelem tényleg nagyon gyenge. A fehéroroszok is ott csináltak hülyét belőlünk, ahol tudtak. Az nem tetszik még, hogy a fiúk birkóznak mindig. Belerohannak a falba, de nem lőnek....”
  • 12. gabesz77 2010. december 08. 22:47
    „Ott voltam a meccsen...de komolyan szégyen volt amit műveltünk védekezésben...sokszor hülyét csináltak belőlünk... Sok sikert a Fradinak és Matkénak! Koncentráljunk a BL-re!”
  • 11. PickSzeged007 2010. december 08. 22:05
    „Az a nagy probléma, hogy nem érzem most azt a tüzet a Pick-ben, mint ami volt mondjuk 3 hónapja... Nem érzek semmit, van 2 jó játékosunk, Sulc, Katzirz, van egy néha fantasztikus, néha gyenge teljesítményt nyújtó Törőnk, és igazából innentől csak annyit lehet mondani, hogy mindenki gyenge. Ja, bocs, ott van Lékai Máté, akire ugyanazokat a jelzőket aggatnám, mint amit Törőre, és van egy olyan kapusduónk, akiből az egyik mindig biztos, hogy jól véd, na most ezt nem igazá, hogy nem látta Skaliczki, hogy Milkernek nem ment, ehelyett bejött 15 percre Tatai... Mért nem hozta be a félidőben? Mért erőltette az emberfogásos védekezést, ennek az lett az eredménye, hogy valamelyik szélső ember befutott az üresen hagyott (ha jól láttam akkor a 2-es helyére) területre, na most aki befutott, arra az egyik emberfogó emberke lépett vissza, gy az emberfogásnak semmi értelme nem volt tovább, a kifogott ember labdát kapott, és mivel a futót a vonaléon őrizték, a lovőre nem léptek ki, onnan meg vagy zárásból, vagy pedig zárás fölül lőtt gólt vagy a Kelecsevics, vagy éppen a Buday, mikor ki kapta a labdát. Na ha most Skala ezt az emberfogást erőlteti (én inkább egy kemény hatos falat alkalmaztam volna) akkor ha a szélső befut, akkor ne az menjen a futóval aki előtte embert fogott, hanem a másik szélső kövesse... Nem tudom, de szerintem ezt a 12 évesek is kívülről fújják. Persze nem csak ezen múlt a meccs, de ez annyira szembetűnő volt.. Ha meg látja Skala, hogy nem megy az emberfogásos védekezés, akkor egyértelmű, hogy 6-os falra váltunk... A két védekező 2-esünk kilépett volna a két lövőre, ha meg megintcsak befutással próbálkoznak, akkor a futó embert a poszton lévő párja követi. Na most én nem vagyok profi játékos, se nem vagyok edző, lehet, hogy az én elképzelésem is egy merő hülyeség, akkor elnzéést kérek, de én így tudom ezt elképzelni. Minden esetre, legyen meg a BL továbbjutás, a bajnoki döntő, engem megmondom őszintén a kupák érdkelnek a legkevésbé, mindig is undorodtam ettől a sorsolgatástól, itt egyértelmáen az a csapat fog szívni, akinek épp nem volt szerencséje a sorsolásnál. Ezek most mi voltunk, nem azért, mert a Fradit kaptuk, a Fradi verhető, hanem azért mert épp ők kaptáka hazai pályát, egyébként meg nem kell minden hétvégén kék pályán játszani külföldi gárdákkal. Tudtuk, hogy nem fog minden simán menni, épp ezért segítsük a fiúkat, álljunk ki mellettük! Nem szidni, hanem melléjük kell állni, aki enm ezt teszi, az ne mondja magát drukkernek!!! HAJRÁ PICK SZEGED!!!!”
  • 10. greg 2010. december 08. 21:38
    „Törőt be kellene törni a hentes pult mögött, hogy szokja a csont törését. :D”
  • 9. seal2001 2010. december 08. 21:37
    „Azt érzem, hogy csak 2-3 játékos tud felpörögni, ami nagyon kevés az igazi sikerekhez.
    De ha pl a Veszprém meccset nézem, mindenki fantasztikus teljesítményt nyújtott.
    Vasárnap jó lenne újra egy lelkes csapatot látni! Mindnet bele fiúk!”
  • 8. scorpiosecret 2010. december 08. 21:24
    „Egyre nagyobb az esély, hogy vasárnap a Balatonfüred Szegeden nyerni fog...mindenesetre ezek után jó meccsnek ígérkezik. :)”
  • 7. Atipapa 2010. december 08. 21:22
    „pfff :(

Tatait be kellett volna hozni félidőben! Mikler gyenge napot fogott ki... na meg a Fradi jobban akarta a győzelmet. Nem értem én se miért ez a hullámzó teljesítmény... B.füredet szét kell szedni itthon!”
  • 6. zehn 2010. december 08. 21:17
    „Legkevesebb,ha a fiúk jól elszégyellik magukat,mert nem egy világverő csapattól kaptak ki széteső,gyatra játékkal. természetesen hajrá Pick, de ezeket a kínos kisiklásokat szeretném már elfelejteni!”
  • 5. Lehiggadt 2010. december 08. 21:17
    „Úgy tűnik, hogy Matke és a játékosállomány alapján a Fradiból újra nagycsapat lesz, mint hajdanán Kenyeresék idejében, ahonnan Szabadits Zolit sikerült elcsábítani, aki itt Szegeden szélsőből zseniális irányító lett! Kár, hogy elkallódott! Jó haver volt!”
  • 4. molimisi 2010. december 08. 21:16
    „Sajnos nem sikerült.Mentségükre elég erőltetett menetben vannak.
    Ugyanakkor egy két játékos szerintem NB II./Bajorhegyi stb/”
  • 3. exonvaldez 2010. december 08. 20:45
    „Hajrá fradi!!”
  • 2. tL 2010. december 08. 19:35
    „hajrá szeged!!!!!mindent bele fiúk!!”
  • 1. Atipapa 2010. december 08. 17:45
    „Remélem este örülhetünk a Pick Szeged na és a Szeged Beton győzelmének!!!
    Mindkettő csapatunk a Fradi ellen csatázik!”

A sírból visszahoztuk: FTC-Szeged Beton 6-8

8-6-os győzelmet aratott a Népligetben a Szeged Beton csapata az FTC ellen a bajnokság 9. fordulójában. Tovább olvasom