2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Kifogott az Újváros a szentesi lányokon

A Dunaújváros otthonában szenvedett nagyarányú vereséget a Szentesi VK női vízilabdacsapata. Kotováék 12-6-ra maradtak alul úgy, hogy az utolsó negyedben nem találtak be a kapuba.

Benkő Tímea révén a hazaiak kezdhették a találkozót, az első perc vége előtt benkő találatával meg is szerezték a vezetést.Sok kihagyott lövés után a 4. perc végén egyenlített a Szentes, Takács centergóljával 1-1 állt az eredményjelzőn. Pengő fórból talált be, így gyorsan előnyhöz jutatta a Kurca-partiakat. Már az első játékrészben potyogtak a gólok: előbb Berta hozta ikszre a mérkőzést, majd Győri szerezte vissza a vezetést a szentesieknek. Újabb 15 másodperccel később Poszkoli talál be, akciógólja után 3-3 lett az első negyed.

A második negyedben sem tudott egyik csapat sem elszakadni a másiktól,s bár Kotova két találatával kettőre nőtt a szentesiek előnye, Szűcs és Menczinger bombái után ismét egál volt. Az utolsó percen belül megfordult a mérkőzés addigi képe, a hazaiak szereztek vezetést Keszthelyi szabaddobásgóljával. A félidőben 6-5-re a Dunaújváros vezetett.

A harmadik negyedben már elúszni látszott a mérkőzés a csongrád megyeieknek, Keszthelyi és Szűcs góljaival már három góllal, 8-5-re vezettek a hazaiak. Kotova az utolsó másodpercekben még egy gólnyit faragott a hátrányon.

Az utolsó etapból alig fél perc telt el, amikor Poszkoli előnyből állított vissza a háromgólos hazai vezetést, majd pár perccel később még egy lapáttal rátesz. A Szentesnek 5 perce volt egy agresszívan és nagyot küzdő Dunaújváros ellen fordítania, de nem sok lehetőség mutatkozott. A Kurca-partiak játékában az időkérés sem hozott megváltást, Benkő Tímea fórból 11-6-ra módosította az eredményt. Az utolsó percekben sorra maradtak ki az előnyök, a ziccerek, de a hazaiaknak már nem volt félnivalójuk. Fél perccel a lefújás előtt Szűcs még megforgatta a kést a Szentesben, ezzel 12-6-ra győzött az Újváros.