2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

Kihasználtuk a nagy lehetőséget: Szolnok-Diapolo-Szeged 8-9

A férfi vízilabda OB I alapszakaszának egyik legnagyobb rangadóján a Szolnok otthonába látogatott a Diapolo-Szeged, ahol jól kezdett, de fordítottak a hazaiak, végül azonban Pásztor Mátyás végleges kiállítását kihasználva 8-9-re nyert a Vincze-legénység.
Szolnoki Dózsa-Közgép-Diapolo-Szeged 8-9 (1-4, 3-1, 2-0, 2-4)
Férfi vízilabda OB I, 21. forduló. Szolnok, Tiszaligeti uszoda. Vezette: Németh András, Fekete Balázs.
Szolnoki Dózsa-Közgép: DECKER - Gocsics 1, Vámos 2, Vörös, Jansik D., Kis, MITROVICS 3. Csere: Hosnyánszky, Alekszics, Török, Pásztor 1. Vezetőedző: Kovács István.
Diapolo-Szeged: NAGY - KISS, SZIVÓS 2, Juhász 1, Kunac, TÓTH 2, Seman 1. Csere: MOLNÁR 2, Sánta, Jansik, Hegedüs, Vincze M. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól - emberelőnyből: 11/1, ill. 12/6.
Gól - ötméteresből: -/-, ill. 1/0.
Kipontozódott: Gocsics, Pásztor (csere nélkül végleg), ill. Kunac.

Vincze Balázs: - Ezt a nagy lehetőséget a játékvezetők kreálták, de az volt a célunk, hogy kihasználjuk. Lélektani hátrányba kerültünk, amikor Szivós kihagyta az ötméterest, de a védekezésünk remek volt a végjátékban, így nyerni tudtunk. Köszönjük a Diapolo szezon végéig tartó támogatását, nagyon sokat jelent, hogy nyugodtan készülhetünk!

Kovács István: - Pásztor kiállítása nem volt jogos, megannyi ilyen szituáció volt a mérkőzésen, Tóth Márton rájátszott az esetre. A Szegednek csak gratulálni tudok a lehetőség kihasználásáért.

4. negyed (2-4)

8. perc: Szegedi kapufa után támad a Szolnok, de elveszítik a labdát a hazaiak, a szolnoki szakosztályvezetőt reklamálás mioatt kiállítják. Vincze Balázs időkérése után Tóth Márton nem találja el a kaput. Szerencsére kontrát fújnak a hazaiak ellen, megint a Szeged támadhat. Molnár lő, nincs gól, de visszapattan hozzá a labda, így lepörögnek a másodpercek, nem tud táámadni a Szolnok az egyenlítésért. Megvan!

7. perc: Kettős szegedi kiállítással szimpla fórhoz jut a Szolnok, az ex-szegedi Török Béla gólra váltja a lehetőséget. 8-9

6. perc: Gyorsan támad vissza a Szeged, Hegedüs Gábor marad üresen, ő is betalál! A Szeged remekül él a 4 perces lehetőséggel. 7-9

5. perc: Juhász Zsolt kiegyenlít! 7-7 Szivós Márton is betalál, máris fordítunk! 7-8

4. perc: Tóth Márton kap egy kemény ütést, Pásztor Mátyást pedig csere nélküli, négy percre kiállítják, így szinte a meccs végéig előnyben lesz a Szeged. Szivós ötméteresét sajnos védi Decker.

2. perc: Molnár Tamás válaszol, nem centerből, hanem teljesen váratlanul távolról. Lapos lövése a blokkok mellett elmegy, egyenesen a kapuba száll. 7-6

1. perc: Hegedüs lövését lehúzza Decker, a túloldalon pedig Mitrovics újra hihetetlen gólt szerez. Szinte teljesen kiemelkedik a vízből, majd a bombája után a felső lécről a képzeletbeli gólvonal mögé pattan a labda. Világklasszis. 7-5

3. negyed (2-0)

8. perc: Most a Szeged van fórban, Szivós vállalja el, de nincs bent a labda. Mitrovics a túloldalon elképesztő ejtésgólt szerez, az év egyik legszebb gólja. Ezzel először vezet a Szolnok. 6-5

7. perc: Sánta is kiáll, de most is labdát szerez hátrányban a Szeged!

6. perc: Kiss Csaba kiállítása után Szivós remekül védekezik.

5. perc: A ziccerbe kerülő Kiss Csabát hátulról rántja vissza Gocsics, kiállítják. Vincze Balázs időt kér. Kiegészül a Szolnok, amikor Szivós távolról lő, de Decker bravúrt mutat be.

4. perc: Kunac kipontozódik, fórban a Szolnok, időt kérnek a hazaiak. Gocsics veszélyesen kap bele a labdába, de Nagy Viktor könnyedén véd.

3 perc: Sajnos Decker Attila is résen van. Egy remek szegedi blokknak köszönhetően most Nagy Viktornak nincs dolga.

2. perc: Nagy Viktor védése fontos volt, a Szolnok a vezetésért támadott.

1. perc: A szolnokiaknak is van egy duplázója, Vámos Márton másodszor eredményes. 5-5

2. negyed (3-1)

8. perc: Jansik Szilárd lő távolról az akció végén, de Decker véd, majd Kovács István is taktikai értekezletet tart. A labdát megszerzi a Szeged, jön a nagyszünet.

7. perc: Kivédekezünk egy emberhátrányt, majd Vincze Balázs időt kér.

6. perc: Tóth Márton ziccerbe kerül, majd egy gyönyörű ejtéssel szerez vezetést. 4-5

5. perc: Megint labdát szerez a Szolnok, és megint gólt szerez. Pásztor ezúttal eltalálja a kaput. 4-4

4. perc: A hazaiak legjobb légiósa, Mitrovics is betalál. A Szolnok védekezése és támadójátéka is sokat javult. 3-4

3. perc: Labdát szerez a Szeged, de Szivós csak távolról tud lőni. Szerencsére a túloldalon Pásztor is.

2. perc: Vámos Márton most világbajnoki formát mutat: óriási bombagólját csak megcsodálni tudta a vb legjobb kapusa, ezt még Nagy Viktor sem védhette. 2-4

1. perc: Újra Tóth Márton nyeri a ráúszást, de a Szolnok remekül védekezik, labdát is szerez. A túloldalon Szivós blokkol nagyszerűen.

1. negyed (1-4)

8. perc: Vincze Balázs is időt kér, arra hívja fel a játékosai figyelmét, hogy 39 másodperc van hátra, ne kapjanak több gólt a negyedben. Sikerül, Alekszics nagyon távolról kénytelen lőni, fölé.

7. perc: Újra emberfór, és újra szegedi gól. Egy gyors labdaadogatás után Szivós Márton bombájával újra háromgólos a vendég előny! 1-4 Tóth Mártont kiállítják, Kovács István időt kér. Mekkorát véd Nagy Viktor!!! Ez az!

5. perc: Micsoda összjáték! Molnár Tamás óriási passzt kap centerben, majd azonnal a kapuba vágja a labdát. 0-3 Gocsics lövi az első hazai gólt. 1-3

4. perc: Most mindkét oldalon remek védekezést látunk.

3. perc: Kettőből kettő! A második szegedi fór is góllal végződik! Tóth Márton villan! 0-2

2. perc: A Szolnok is fórhoz jut, de kivédekezik a szegediek, Nagy Viktor védése is kellett hozzá.

1. perc: Emberelőnyben kerül a Szeged, Kiss Csaba lövését még védi Decker Attila, de a kipattanót Lukas Seman gólra váltja. 0-1

17.55: Üdvözöljük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Szolnok-Szeged pólórangadó. A szegediek közül Decker Ádám szemsérülése miatt nem tud segíteni a társainak, de a többiek mind harcra készek. A Szolnok biztosan vissza szeretne vágni a hazai kupadöntőben elszenvedett vereség miatt, így különösen nagy szüksége van a Vincze-legénységnek a szurkolásra. Drukkoljanak velünk! Hajrá Szeged!

Az alapszakasz rangadókkal tarkított végjátéka és a rájátszás már más kávéház, az eddigieknél egyre kiélezettebb csaták jönnek a férfi vízilabda OB I-ben. Ezt már nagyon várták a város pólócsapatának szurkolói, de egyvalamit még inkább: az új névadó szponzort. Mint már beszámoltunk róla, Szivósék a szezon végéig Diapolo-Szeged néven szerepelnek, az örömhír pedig a lehető legjobbkor, a papíron legnagyobb rivális elleni rangadó előtt jött. Ma 18 órától a Szolnok vendége lesz a csapat, amely a Tisza-parti rivális Honvéd elleni győzelmének is köszönhetően visszafoglalta a harmadik helyet a tabellán.

– Az első pillanattól kezdve bíztunk a vezetőségben, hogy meg tudják oldani a szponzorkérdést. Most kezdődnek összesűrűsödni a fontos mérkőzések, így tényleg jókor jött a bejelentés, amelynek hiánya okozhatott volna gondot a játékosok fejében. Így maximálisan koncentrálhatunk az előttünk álló fontos feladatokra – mondta Vincze Balázs vezetőedző, aki nemcsak a mai derbire utalt, hiszen két hét múlva Egerben szerepelnek tanítványai, a rájátszás előtt pedig a Vasas otthonában.

Rangadó lesz. Nagy Viktor bravúrjaira ezúttal is szükség lesz Szolnokon. Fotó: Schmidt Andrea

A téli szünet utáni két hónap főként a fizikai felkészülés jegyében telt, a bajnokikon az együttesnek csak magára kellett koncentrálnia, a törökországi edzőtábor során pedig tökéletes körülmények között készülve egy kis környezetváltozás is jól jött.

– Ebben a periódusban minden ideális volt számunkra, ezen a héten pedig új időszak kezdődött, most már az ellenfelekre is készülünk, egyre több lesz a videózás, koncentráltan és fegyelmezetten elkezdjük építeni azt a taktikai repertoárt, amelyre a rájátszásban szükség lesz – árulta el a mester, aki szerint nem azzal kell foglalkozni, hogy egy szolnoki győzelemmel öt pontra közelítenék meg a listavezetőt, hanem az első négybe kerülésre kell koncentrálni.

A Diapolo-Szeged a héten a Valdor-Szentesi VK együttesével kétkapuzott – eredetileg a Vasas jött volna vendégségbe, de sérülések és betegségek miatt lemondták a fővárosiak –, és majdnem teljes kerettel utazik Szolnokra. Jansik Szilárd ugyan múlt héten részleges bokaszalag-szakadást szenvedett, de már játszhat, Decker Ádám viszont nem, mert az egyik edzésen a szemébe nyúltak, ami után össze kellett varrni a kötőhártyáját.

Megyekettes folytatás

A Csongrád megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a 16. fordulóval folytatódik. Tovább olvasom