2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Kiizzadta a sikert a Szedeák

Hihetetlen izgalmakat hozó összecsapáson a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák hosszabbítás után 101–97-re győzte le a Debrecent a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák–Debrecen 101–97 (33–20, 22–23, 20–24, 16–24, 10–6 – hosszabítás után)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 21. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Szilas.
Szedeák: DRAHOS 15/3, Rubin 12, NYILAS 21/12, DUKICS 20, McKenzie 12. Csere: Tanács 10, Molnár M. 8/6, Vida 3. Vezetőedző: Fodor Péter.
Debrecen: BOROS 9/3, Singletary 17/6, Balogh A. 9, MEKONGO 28/9, LANGFORD 12. Csere: Kovács I., Tóth G. 7/3, KALUHA 12/6, Máté 3, Vas. Vezetőedző: Mika Turunen.
Kipontozódott: Dukics (41.), McKenzie (42.), ill. Boros (39.), Singletary (44.), Kaluha (45.).

Amikor Molnár Miklós könnyedén beszórta első tripláját, és a Szedeák 27–12-re vezetett, talán még a debreceniek sem gondolták volna, hogy ilyen izgalmasan alakul a férfi kosárlabda NB I A csoportjának egyetlen hétfői mérkőzése.

Sokáig őrizte előnyét ugyanis a hazai csapat, ám látszott, nincs megnyerve a meccs, a hajdúságiak többször is ráijesztettek Nyilasékra. A legkomolyabban akkor, amikor a negyedik negyedben ki is egyenlítettek, 82–82-nél pedig már lehetetlen volt megjósolni a találkozó végkimenetelét. A faultgondok miatt felforgatott csapatok hajtottak becsülettel, nem lehet panasz rájuk, ám sokszor egymás hibáiból éltek.

A Debrecen szegedi szempontból a legrosszabbkor, a hajrában találta meg a dobótávolságot, a kameruni Mekongo harmadik triplája után pedig már 91–86-ra is vezettek a vendégek. A Szedeák viszont egyenlített – de hogyan! Előbb Tanács pöccintette be Rubin álompasszát, majd az utolsó percben, hárompontos hátrányban McKenzie jutott két büntetőhöz. Olyat már láttunk, hogy valaki ilyenkor szándékosan kihagyja a második próbálkozást, és a lepattanó után megpróbálja visszaszerezni a labdát, az amerikai azonban az első sikeres kísérlet után úgy dobta el a játékszert, hogy az beragadt a gyűrű és a palánk közé, és le sem esett onnan. A labda így a Szedeáké lett, majd McKenzie egy duplával kiegyenlített, így jöhetett a hosszabítás, amelyet a Szeged nagy nehezen, de megnyert, így a mérkőzésen is diadalmaskodott. Elképesztő meccs volt, tele izgalmakkal, de azért el tudtunk volna viselni egy kicsivel simább hazai sikert is.

A Szedeák a héten még egyszer hazai pályán szerepel, pénteken 18 órától a Salgótarján látogat az újszegedi sportcsarnokba.
Fodor Péter: – A magabiztos előny túlzottan megnyugtatta a csapatot. A hosszabbításban, ha nehezen is, de sikerült kiharcolnunk a fontos sikert.

Kár érte! Érdekes stílusban fújta a mérkőzést a játékvezetői hármas, a félidőben már 33 faultot szedtek össze a csapatok a durvának egyáltalán nem nevezhető meccsen, ez a szám a végére 57-re duzzadt (27:30). A faultgondok miatt mindkét csapatot felforgatták az edzők, ebből végül a Szeged jött ki jobban.

Ez igen! Nyilas István igazi csapatkapitányként akkor dobott fontos kosarakat a Debrecen ellen, amikor a legjobban kellett. Nyolc pontjával az első félidő végén 47–39 után 55–41-re húzott el a Szedeák, és a hosszabbításban sem remegett meg a keze a büntetőknél – nyerőember volt.

Bürgés-bravúr Varsóban

A cselgáncsozók újabb olimpiai kvalifikációs versenyének a lengyelországi Varsó adott otthont. Tovább olvasom