2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

Kiizzadtuk: Szedeák-Nyíregyháza 78-75

A Naturtex-SZTE-Szedeák szoros meccsen győzte le a Nyíregyházát a férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszában.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Nyíregyháza 78-75 (19-17, 20-31, 24-10, 15-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, alsóház, 11. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Györffy, Szabó G., Lövész.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 13/9, Levy 8, HORVÁTH Á. 26/3, WILLIAMS 14, CSORVÁSI M. 15. Csere: Molnár A., Vida, Csorvási L. 2, Kiss Zs. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Nyíregyháza: WALKER 14/6, DOYNE 22/3, Mohácsi 3/3, Hall 8, POSCIC 17. Csere: Kósa 5/3, Cseh 6/3, Molnár M. Vezetőedző: Sitku Ernő.
Kipontozódott: Doyne (34.), Kiss Zs. (40.).

Nikola Lazics: - Végig ritmus nélkül kosárlabdáztunk, csak a győzelemnek tudok örülni. Szombaton Körmenden ennél sokkal jobb játékra lesz szükségünk.a lesz szükségünk.

IV. negyed (78-75)

10. perc: Poscic visszajön a hajrára. Eladjuk, de Levy blokkol. Kiss Zsolt faultolgat, még csak kettő van a negyedben. Kimegy a labda a nyíregyháziról, de a sporik elnézik, így odaadják a vendégeknek. Horváth Ákos majd felrobban. 9,7 másodperc. Kiss Zsolt faultol, 6,3. Megint ő, Kiss Zsolt kipontozódik, jön két büntető. De hárommal vezetünk. Kimarad az első! A második is, ráemelnek egy hármast, de kimarad! Megvan a meccs! 78-75 ide!

Kiizzadtuk: Szedeák-Nyíregyháza 78-75. Fotó: Frank Yvette (galéria)

9. perc: Williams labdát szerez, végigviszik Levyvel, be is dobják. Nyírségi tripla 78-75. Szegedi időkérés!

8. perc: Williams 73-72. Kettőt rontanak a vendégek. Horváth triplája benn! 76-72! Nyírségi időkérés.

7. perc: Kósa hármasa 71-69. Nem jó Jereminov hármasa. Walkeré persze jó 71-72.

6. perc: egyre "melegebb" van a csarnokban. Williams remek passzából Horváth 71-66.

5. perc: Williams és Levy játszik össze, utóbbi a pontszerző 69-64. Poscic 69-66.

4. perc: Molnár András és Doyne is eladja. Molnárt le is cserélik, jön Kiss Zsolt. Walker labdát szerez, bedobja 67-64. Lesznek még itt izgalmak. Doyne kipontozódik.

3. perc: Poscic takarja be Molnár Andrást. Williams! Kosár jó, büntető is jön.

2. perc: Cseh ront hármast. Horváth Ákos viszont nem hibázik. Doyne sem 65-60.

1. perc: Molnár Andrástól elveszik.

III. negyed (63-58)

10. perc: hihetetlen hármast dob Jereminov 63-56. Walker 63-58. Vége a negyednek.

9. perc: Hall 58-54. Csorvási Milán büntetői 60-54. Poscic 60-56.

8. perc: Williams labdát szerez, majd egy remek kétkezes zsákolás mutat be! 56-52. Csorvási Milán Levy passzából 58-52.

7. perc: megvan a labda! Williams addig forog, amíg dob egy kosarat 54-52.

6. perc: megint Horváth Ákos, kiharcol egy faultot. Megint bedobja mindkettőt, az ő hat büntetőjével egyenlítünk 52-52.

5. perc: Doyne is megkapja a harmadik hibáját. Sőt, egy technikait is kidumál magának. Horváth Ákos az első kettőt bedobja, a második kettőt is 50-52.

4. perc: Horváth Ákos, nagyon kellett 46-52. Eladjuk, de ellépik.

3. perc: a dudaszó pillanatában dob duplát Horváth Ákos 44-48. Hall 44-50. Doyne egy labdaszerzés után 44-52.

2. perc: Williams szerez labdát. Levyt blokkolják. Williams, újabb lepattanó, a harmadik két perc alatt.

1. perc: nézzük a folytatást. Muszáj nyerni, ez nem kérdés. Williams harcol ki sportszerűtlen hibát. Egyet bedob, marad nálunk a labda 40-48. Horváth 42-48.

II. negyed (39-48)

10. perc: Cseh 39-45. Gyengén dobunk, most Levy hibázik. Doyne triplája 39-48. Félidő, van baj.

9. perc: Jereminov szépen védekezik, miénk a labda. Sőt, kosarat is dob 38-40. Megint kiharcol egy faultot, remekel a szerb. Nyírségi időkérés. Doyne 38-42. Horváth egyik büntetője jó 39-42.

8. perc: Horváth megint, majd Doyne 35-38. Gyengén védekezünk. Walker büntetői jók 35-40. Csorvási Milán támadó-lepattanója, majd kiharcolt faultja. Egyet dob be 36-40.

7. perc: Horváth középtávolija hibátlan 33-36. Szegedi labdaszerzés, Csorvási Leventének jár a dicséret.

6. perc: Jereminov, a szokásos tripla! 31-32. Poscic 31-34. Megint ő 31-36.

5. perc: Jereminov passzol, Csorvási Levente harcol ki faultot. Mindkettőt bedobja a palánkról 28-29. Cseh triplája 28-32.

4. perc: Poscic 26-29. Kiss Zsolt a pályán. Cseh hagy ki két büntetőt. Nyíregyházi időkérés.

3. perc: Williams kap nagy labdát, be is dobja. Az extra büntető is jó 26-27.

2. perc: Molnár András passzából Levy 23-22. Nyíregyházi kettő plusz egy 23-25. Hall bravúrkosara 23-27.

1. perc: itt van a meccsen a Szeviép-Szeged korábbi trénere, Peresztegi Nagy Ákos és Gulyás Róbert, az Atomerőmű korábbi klasszisa is. Csorvási Milán, majd Poscic 21-22.

I. negyed (19-17)

10. perc: időt kér a Szedeák. Nincs kosár, véget ér az első negyed.

9. perc: már meg sem lepődünk: Jereminov a hárompontos vonal mögül egy méterrel áll bele a triplába, és be is vágja 19-17.

8. perc: Jereminov 14-15. nagyon él a palánk alatt Csorvási Milán, remek kosárból eredményes 16-15. Horváth Ákos blokkol egy triplát. Molnár András a pályán.

7. perc: Williams nagy passzából Csorvási Milán eredményes 12-13. Kósa szép kosárral széllt be 12-15.

6. perc: megint Doyne, vezetnek 10-11. Poscic 10-13.

5. perc: Csorvási blokkol, de faultnak fújják, innen nem látszott, hogy az volt-e. Doyne büntetői 10-9.

4. perc: szépen fordul le emberéről Poscic, de Levy kosara még szebb 10-7.

3. perc: Doyne kosarára Horváth Ákos felel 6-5. Csorvási Milán ismét 8-5.

2. perc: nyírségi tripla után Levy 4-3.

1. perc: mi támadunk először. Csorvási Milán kosarával vezetünk 2-0.

17.53: a két csapat alapszakaszbeli meccsén 89-71-re nyert a Szedeák - ezzel most is kiegyeznénk.

17.49: már javában melegítenek a csapatok, mindjárt kezdődik az összecsapás. Tartsanak velünk!

– Hogy egy közhellyel éljek: a kötelező győzelem mindig a legnehezebb – mondta Simándi Árpád, a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos kosárlabdacsapatának másodedzője, amikor a Nyíregyháza elleni ma esti bajnokiról beszélt. Való igaz, a 18 órakor kezdődő középszakaszbeli összecsapáson csak a siker fogadható el a szegediektől, akiket négy meccs választ el a rájátszástól. Ezek közül a papírforma szerint a mostani lehet a legkönnyebb, hiszen utána Körmenden, majd itthon a Pécs ellen, végül pedig Szombathelyen lépnek pályára.

– Ez a Nyíregyháza már nem az a csapat, amely az alapszakaszban botladozott. Szeretnének bennmaradni az A csoportban, éppen ezért minden meccsen a kiesés ellen sorra kerülő párharcra készülnek. Biztosan nehéz mérkőzés lesz, mert ellenfelünk tét nélkül játszhat a középcsapatban, nekünk pedig csak a győzelem fogadható el – tette hozzá.

A találkozón egyedül Levy játéka kérdéses, a többiek Nikola Lazics vezetőedző rendelkezésére állhatnak. Az újszegedi sportcsarnokban sorra kerülő bajnokit a delmagyar.hu online tudósítja.

Délben kezdenek

Ma délben kezdi meg a küzdelmeket a Szedeák U18-as kosárlabdacsapata a nyolccsapatos, algyői és szegedi rendezésű országos döntőben. Decathlon Szegedma.hu Fiú Nemzeti Junior Bajnoki Döntő, A csoport: Szombathelyi KA, Vasas Akadémia, Óbudai Kaszások, Debreceni KA-DEAC, B csoport: Szedeák, Atomerőmű SE, Budapesti Honvéd, Kosárlabda Akadémia Pécs. A program, algyői sportcsarnok, szerda, 12: Szedeák–Pécs, 14: Atomerőmű–Honvéd, 16: Szombathely–Debrecen, 18: Vasas–Óbuda, csütörtök, 12: Honvéd–Szedeák, 14: Atomerőmű–Pécs, 16: Óbuda–Szombathely, 18: Vasas–Debrecen, péntek, 10: Pécs–Honvéd, 12: Szedeák–Atomerőmű, 14: Debrecen–Óbuda, 16: Szombathely–Vasas, újszegedi sportcsarnok, szombat, az 5–8. helyért, 10: A csoport 4.–B csoport 3., 12: A csoport 3.–B csoport 4., elődöntők, 14: A csoport 2.–B csoport 1., 16: A csoport 1.–B csoport 2., vasárnap, 9: a 7. helyért, 11: az 5. helyért, 13: a 3. helyért, 15: döntő.