2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 29°C Még több cikk.

Kikapott a Hungerit-Szentes Dunaújvárosban

Hiába nyerte meg a második félidőt, mégis verséget szenvedett a Hungerit-Szentesi VK női vízilabda együttese Dunaújvárosban, a Vodafone OB I elődöntőjében, a hazaiak 8–7-re nyertek. A 2 győzelemig tartó párharcban 1:0-ra vezet az Újváros.

Dunaújváros–Hungerit-Szentes 8–7 (4–2, 2–1, 1–2, 1–2)
Női vízilabda Vodafone OB I, elődöntő, első mérkőzés, Dunaújváros, 200 néző. vezette: Füzesi, Dodog.
Dunaújváros: Kasó – MENCZINGER 2, Gurisatti, HORVÁTH3, Ziegler, Poszkoli, POLÁK 3. Csere: Ács, Szilágyi, Hajor. Vezetőedző: Mihók Attila.
Szentes: Nalmpanti – Győri, Hevesi, Musgrove, Kotova, KÖVÉR-KIS 2, GÉMES 2. Csere: MISKOLCZI 3, Rácz, Gundl, Pádár. Vezetőedző: Zaintleitner Kriszitna.
Emberlőny – gól: 7/3, ill. 9/3
Ötméteresből: 1/1, ill. –
A két győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Dunaújváros javára

Zaintleitner Krisztina, a Hungerit-Szentesi VK női pólócsapatának a vezetőedzője bizakodó volt a bajnoki elődöntő előtt, és reménykedett abban, hogy sikerül előnyt szerezni az elődöntőben, nyerni Dunaújvárosban.
Nem úgy indult a meccs, hogy szót fogadnak a tanítványok, hiszen az első negyedben az Újváros 3–0-ra húzott el. Miskolczi révén szépített a Szentes, sőt Gémes akciógólja után 4–2-re jött fel az első nyolc percben a Hungerit. A remény a győzelemre a második felvonásban egyre messzebbre került. A hazai csapat kétszer is eredményes volt, míg a vendégek csak egy gólt tudtak szerezni, így a távolság tovább nőtt, 6–3.
Végre a harmadik negyedben az ötödik emberelőnyt sikerült értékesítenie a Szentesnek, Kövér-Kis talált a kapuba. Kapaszkodott a Hungerit, Miskolczi pedig a következő fort is gólra váltotta, 6–5. Már csak 3 másodperc volt a negyedből, a hazaiak (Horváth) azonban gólt szereztek, 7–5.
Két gól nem előny, két gól nem hátrány a vízilabdában. Ennek szellemében szállt medencébe az utolsó negyedben a Zaintleitner-csapat. A kettőből három lett, Menczinger előnyből vette a vendégkaput, 8–5. Miskolczi hozta vissza a reményt, újabb akciótalálatot jegyzett, 8–6. Kövér-Kis 41 másodperccel a vége előtt egy gólra hozta fel a Szentest, 8–7. A hátralévő időben „lenyelte" a labdát az Újváros,  és megőrizte egygólos vezetését, így győzelemmel (8–7) kezdte a bajnoki elődöntőt. Kár az első félidőért, hiszen a második játékrészben a Szentes már jól játszott, de az összeszedett hátrányát már nem tudta ledolgozni.

Zaintleitner Krisztina: – A hazaiak pörgősebben kezdték a meccset, mi védekezésben pedig többet hibáztunk. Egy biztos, a második meccsre össze kell kapnunk magunkat, mert szeretnénk egyenlíteni.

Folytatás csütörtökön Szentesen, az elődöntő második meccse 18 órakor kezdődik.

Fogathajtás: Fábiánsebestyén visszavár

Harmincnegyedik alkalommal ad otthont Fábiánsebestyénben a Kinizsi Park a kettes és négyes… Tovább olvasom