2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 7°C Még több cikk.

Kikapott a Hungerit, az Újváros a bajnok

A döntő negyedik meccsén egygólos, 8-7-es vereséget szenvedett a Hungerit-MetalCom Szentes női vízilabdacsapata, így a Dunaújváros 3:1-es összesítéssel nyerte meg a bajnoki címet.
Hungerit-MetalCom Szentesi VK–Dunaújvárosi Főiskola 7–8 (2–1, 2–3, 1–3, 2–1)
Vodafone női vízilabda OB I, döntő, 4. mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 400 néző. Vezette: Marjay, Vojvoda.
Szentes:  Gyöngyössy – Győri, Hevesi, BRÁVIK 2, Takács O., Kotova 1, Gémes. Csere: Miskolczi 1, KÖVÉR-KIS 3, Magarijama. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Dunaújváros: KASÓ – Menczinger K. 1, Keszthelyi 1, Primász, Berta, Huszka 1, POSZKOLI 4. Csere: Ács, Kovács D. 1, Kotsidou, Zsámbok. Vezetőedző: Mihók Attila.
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 11/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. –.
A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3:1 a Dunaújváros javára.

Reménykedtünk. A képlet egyszerű volt: amennyiben a Hungerit-MetalCom Szentes hazai medencében megnyeri a női vízilabda bajnoki finálé negyedik meccsét, ötödik találkozó dönt a bajnoki aranyról. Ha nem, a címvédő Dunaújváros ünnepelhet a ligeti uszodában. Az utóbbi történt, de közel sem volt ilyen sima és egyszerű a találkozó.

Kikapott a Hungerit, az Újváros a bajnok. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Jól kezdett a házigazda, az első negyedet 2–1-re megnyerték Zantleitner Krisztina tanítványai, a második elején pedig Kövér-Kis góljánál már kettővel vezetett a Hungerit (3–1).

Mielőtt hátradőlhettünk volna, az Újváros hamar kiegyenlített, majd Kovács góljával a vezetést is megszerezte (3–4). A védekezésre mindkét gárda nagy gondot fordított, a támadások során viszont a vendégek összpontosítottak jobban, határozottabban fejezték be az akciókat. A szentesiek nem bírtak a válogatott formában vízilabdázó Poszkoli Ritával, aki „ötvenszázalékos" teljesítményt nyújtott a mérkőzésen, csapata nyolc góljából ugyanis négyet vállalt.

A hazaiak küzdöttek, hajtottak, de a negyedik negyedben, 6–8-as állásnál már érezni lehetett, szombaton nem kell Újvárosba utazniuk. El kell ismerni, Mihók Attila edző tanítványai megérdemelten nyertek, és ezzel védték meg bajnoki címüket, bár meg kell említeni ebben az is szerepet játszott, hogy a játékvezetők ténykedésének köszönhetően ők játszottak „hazai pályán"...

Zantleitner Krisztina: – Ezen a napon jobban akarta a győzelmet a Dunaújváros, fiatal játékosaimnak még szokniuk kell a döntők hangulatát. Az egész évben nyújtott teljesítményéhez gratulálok a csapatomnak.

Jó első és negyedik negyedével nyert a Bodrogi

A férfi vízilabda OB I 9–13. helyéért folyó rájátszásában a Bodrogi Bau Szentesi VK tegnap… Tovább olvasom