2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Kikapott a Mediteam Szeged Zalaegerszegen

Külső körülmények is hozzájárultak, hogy a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata 91–82-re elveszítette a Zalaegerszeg elleni bronzcsata első meccsét: a játékvezetők négy szegedi kosarast pontoztak ki.
Zalaegerszeg–Mediteam Szeged 91–82 (19–22, 16–15, 28–17, 28–28)
Női kosárlabda NB I A csoport, rájátszás, a 3. helyért, 1. mérkőzés. Zalaegerszeg, 300 néző. Vezette: Valovics, Jakab, Söjtöry.
Zalaegerszeg: BUKOVSZKI 12, Ambrus 7, ZSOVÁR 14/6, Szélesy 8/6, PAGE 28/3. Csere: Szalay 11, Sonyák 6, Czukor 5. Vezetőedző: Gáll Tamás.
Mediteam Szeged: LAKLÓTH 15/6, Szazonenko 5/3, Rasheed 4, ROGLICS 11, ZSERZSERUNOVA 18. Csere: Lengyel 9/3, FARKASINSZKI 12, Fejes 3, KOVÁTS 5. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
A párharc állása: 1–0 a Zalaegerszeg javára.

A játékvezetés is meghatározható lesz a meccsen – mondta a Zalaegerszeg elleni bronzcsata első felvonása előtt Mészárosné Kovács Andrea, a szegediek vezetőedzője.

Hogy mennyire igaza lett, az a találkozó harmadik negyedében látszott leginkább, addig ugyanis szegedi szempontból minden rendben volt, a 14. percben például 32–19-re is vezettek Laklóthék, főként a palánk alatti jó teljesítményüknek köszönhetően.

Négy szegedit is kipontoztak a játékvezetők Zalaegerszegen. Archív fotó: Frank Yvette
Négy szegedit is kipontoztak a játékvezetők Zalaegerszegen.
Archív fotó: Frank Yvette

Minimális előnyük a félidőre is maradt a szegedieknek (35–37), azonban már ekkor látszott, hogy az egyaránt négy hibával játszó Szazonenko és Rasheed elvesztése érzékenyen érintheti az együttest. Nem csak rájuk, de a két centerre, Roglicsra és Zserzserunovára is befújták az ötödik hibát, így az utolsó nyolc percben már csak hat hadra fogható játékosa maradt a Szegednek. Ezt a nyomást nem bírta el a csapat, a hazaiak szép lassan fordítottak, és a szezonban harmadszor is legyőzték hazai pályán az „ellenszélben" küzdő Mediteamet.

A találkozó után az egyik szegedi megjegyezte: az egerszegiek mindhárom meccsen „megkapták a hazai pályát", de elfogultságban egyértelműen a mostani találkozó vitte a prímet.

A végeredményhez még csak annyit: a Mediteam a két- és hárompontos dobásokban, valamint a lepattanókban is jobban teljesített, ám így is elbukta a találkozót. Persze ha a hazai csapat 44 büntetőt dobhat egy meccsen, az ellen nem sokat lehet tenni...

Mészárosné Kovács Andrea: – A harmadik mérkőzésünket veszítjük el Zalaegerszegen a játékvezetők miatt. Bízunk benne, hogy Szegeden reálisabb fújást kapunk, és akkor meglátjuk, melyik csapat a jobb.

• 4. favágó 2011. április 13. 13:23
    „Nem baj lányok! Jobbak vagytok! Gyerünk küzdeni!
    A sportszerkesztő úrnak üzenném, hogy a Maty éren szombaton sokan voltak az olimpiai ötpróba keretében kerékpározni! Talán ez is megérne egy két sorost!:-(( Szerintem többet ért mint a megye 3!:-(”
  • 3. Sankoo 2011. április 13. 12:15
    „Na mi az? Valakinek fáj az igazság? :)”
  • 2. jordanbasket 2011. április 13. 11:20
    „Ha nem láttad akkor inkább kussolj be. Mellesleg, zalasport.hu, te jóakaró. Gyere és nézd meg pénteken, hogy gyűrik be a a parkettába az egerszegi primadonnákat!”
  • 1. Sankoo 2011. április 13. 09:23
    „Már megint ez a szokásos hiszti, hogy a bírók miatt kaptunk ki! A lenti linken meg lehet nézni a statisztikát! 27-32-es fault arány van. 59 fault egy meccsen az rengeteg. Nem láttam a meccset, de ez azt jelenti, hogy az egész meccsen aprították egymást a lányok oda-vissza, és a jelek szerint a Szeged többet csépelte az ellenfelet.

Jah és még egy érdekesség: Szerzett labda 18-9, eladott labda 7-14.
    Elég beszédes adat, talán a játékosok saját maguk vesztették el a meccset..., gondolom, hogy nem a bíró adta vette ki a kezéből a labdát...!