2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C Még több cikk.

Kikapott a SZAK Vágó Fannyéktól

Bár 1-0-ra még vezetett, a Szegedi AK NB I-as labdarúgócsapata vgül simán kikapott a bajnoki címvédő MTK ellen.
Szegedi AK (9.)–MTK (3.) 1–7 (1–3)
Női labdarúgó NB I, 2. forduló, elhalasztott mérkőzés. Szeged, 100 néző. Vezette: Király.
SZAK: Horváth M. – Kardos, Németh Zsó., Harcel (Papp), Dóczi, Szalai, Horváth H., Szil, Zimányi-Kovács, Lévai (Boros), Baksa. Edző: Cserenkó Szabolcs.
Gólszerzők: Szalai (6.), ill. Palkovics (8.), Godvár (13., 38.), Vágó F. (69., 74., 75.), Smuczer (84.).

Az MTK bajnokhoz illően a mérkőzés kezdetétől magához ragadta a kezdeményezést, de ennek ellenére mégis a szegediek szereztek vezetést a 6. percben. Szil Tünde nagyszerű, 30 méteres labdával indította Szalai Ágnest, aki lefutotta a védőjét, majd a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt (1-0).

Sajnos 2 perc múlva jött az egyenlítés. Egy szép kényszerítőt követően Palkovics Nóra lőtt a hazai kapuba (1-1). A vendégek továbbra is támadásban maradtak, és a 13. percben Godvár Katalin egy 20 méteres szabadrúgásból talált a hálóba. Folyamatossá vált a vendégek nyomása, de a hazaiak hősiesen küzdöttek, így az eredmény sokáig nem változott. A 39. percben mindenki meglepődött, amikor minden előzmény nélkül a játékvezető jobboldalról, 35 méterről szabadrúgást ítélt az MTK-nak. Ismét Godvár Katalin állt a labda mögé, és a beadásába a menteni igyekvő, de szerencsétlenül beleérő Kardos Bernadettről a hálóba pattant a labda (1-3). Az öngólt a játékvezetők ennek ellenére Godvárnak adták...

Hiába vezettek a fehér mezes hazaiak.
Fotó: DM/DV

A második félidőben közel 25 percen keresztül nem esett gól, bár mindkét oldalon voltak biztató lehetőségek. A hazai védelem több vendégakciót is hárított, míg előbb Zimányi-Kovács Anikónak, majd Baksa Katának akadt egy-egy említésre méltó helyzete. A 67. percben Szil Tünde 22 méteres szabadrúgását védte jó helyezkedéssel Szőcs Réka, majd az ebből indított kontrából a szegedi származású Vágó Fanny balról, kiszorított helyzetből lőtt a hálóba (1-4). Ezt követően hasonló helyzetekből ugyanő talált a hálóba a 74. és a 75. percben (1-6). A gólok sorát Smuczer Angéla zárta a 84. percben (1-7).

A hazai csapatot a nagy különbségű vereség ellenére is dícséret illeti, mert a 67. percig nagyszerűen helytállt, és áldozatos játékkal ellensúlyozta a válogatottak sorát felvonultató tavalyi bajnok fizikai és technikai fölényét. A negyedik kapott gólt követően elveszett a remény az egyenlítésre, és a
szegedieken kiütköző fáradtság miatt az MTK már tetszés szerint érte el góljait, és magabiztosan "húzta be" a győzelmet.

Cserenkó Szabolcs: – Az első félidei játék alapján reménykedtünk egy szoros eredményban, de a kombinatív játékban fölénk nőtt az MTK, így ilyen különbséggel is megérdemelten győzött. Az egész csapattal elégedett vagyok, de kiemelném Szil Tünde játékát, aki hétről-hétre egyre jobban teljesít.

Szeged városi tekebajnokság: élen a Kinizsi

A Szeged városi tekecsapat-bajnokságban a tizenkettedik fordulót rendezték, amely után az éllovas… Tovább olvasom