2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Kikapott a Szeviép Gran Canarián

Harmincöt pontos, 83-48-as vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged a spanyol Gran Canaria ellen a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörében.
Gran Canaria (spanyol)–Szeviép-Szeged 83–48 (19–8, 13–12, 34–14, 17–14)
Las Palmas, 250 néző. V: Silva (portugál), Bassett (gibraltári)
Gran Canaria: SÁNCHEZ 11/9, Staalvant 6, Argüello 5/3, ANDERSSON 12, RESS 19. Csere: Michael 9/3, Montesdeoca 3, Diaz 5, Romero 4, Ndour 9, Nordström. Vezetőedző: Domingo Díaz Martín
Szeviép-Szeged: Németh B. 9, Laklóth 3/3, Rasheed 12/3, Roglics 11, Keller. Csere: Farkasinszki 8, Lengyel, Fejes 5/3. Vezetőedző: Bencze Tamás

A csoportelsőség is a szemük előtt lebegett, amikor a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapat útra kelt, hogy lejátssza az Európa-kupa L csoportjában utolsó mérkőzését a Kanári-szigeteken. Ehhez először semmi más nem kellett, mint győzni a spanyol Gran Canaria otthonában. A találkozóra elutazott az egy hete térdsérülést szenvedett Keller Annamária is, aki a szegediek legnagyobb örömére vállalta a játékot.

Aztán gyorsan kiderült: az első negyedben ennél több örömre nem volt okuk a vendégeknek. Andersson és Ress révén – az első tíz percben előbbi nyolc, utóbbi hét pontig jutott, mellette előbbi négy, utóbbi három lepattanót szedett – a spanyol alakulat elhúzott 11–0-ra, Roglics ekkor szépített egy duplával, valamint egy büntetővel, de a tizenegy pontos különbség megmaradt az első szünetig, 19–8.

Rasheed. Fotó: Schmidt Andrea
Rasheed 12 pontjával a legeredményesebb szegedi volt.

A második játékrész kiegyenlített játékot hozott, a szegediek nem engedték elmenni ellenfelüket. Az első néhány percben sikerült felzárkózni hét pontra, de a hazaiak gyorsan visszahozták a kezdő ötös tagjait, és máris visszaállt az első negyedben kialakult előnyük.
Tizenkét pont – ennyit kellett volna egy fél mérkőzés alatt ledolgozni a Szeviépnek, ám ez nem sikerült. Bár Fejes triplája után ismét tízen belülre (32–23) került a szegedi alakulat, ám 34–25-nél jött egy 15–0-s spanyol roham, amely már teljesen szertefoszlatta a szegedi reményeket. A 28. percben már harminc volt közte (58–28), és a különbségből csak néhány támadás erejéig sikerült lefaragni, a hazaiak szinte azonnal válaszoltak.

Az utolsó negyedet sem nyerte meg a Szeged, de legalább ekkor nem nőtt számottevően a különbség. Bár a Szeviép kikapott utolsó csoportmeccsén, a továbbjutás a trióból valószínűleg meglesz.

Domingo Díaz Martín: – Remekül támadtunk, már az első negyedben eldöntöttük a mérkőzést.
Bencze Tamás: – Nagyon gyengén kezdtünk, aztán már nem tudtunk talpra állni. Akartunk, küzdöttünk, de huszonnyolc százalékos dobóteljesítménnyel nem lehet versenyben maradni.

Nem kegyelmezett a Beton

Bár korábban akadtak figyelemre méltó eredményei az újonc Debrecennek, a Szeged Beton túlságosan… Tovább olvasom