2018. 01. 23. kedd - Zelma, Rajmund -4°C | 4°C Még több cikk.

Kikapott, de továbbjutott a Beton a Catania otthonában

Egy góllal alulmaradt olasz riválisa, a Catania otthonában, ám 12-9-es hazai sikerének köszönhetően a Szeged férfi vízilabdacsapata - az Egerhez hasonlóan - továbbjutott a legjobb nyolc közé a LEN-kupában.
A Szegeden megszerzett háromgólos előny birtokában optimista hangulatban utazhatott ki a csongrádi alakulat az itáliai összecsapásra, amelyen azonban a Catania már az első negyedben ledolgozta hátrányát (4-1).

Ám a magyar együttes nem esett kétségbe, megkezdte a felzárkózást, és 5-5-nél utol is érte a házigazdákat, sőt a harmadik játékrész elején 6-5-re már Gyöngyösi András legénysége vezetett.

A második két negyedbe még az is belefért, hogy a Szeged büntetőt hibázzon, hiszen hiába vette vissza a vezetést a Catania, s alakította az állást a befejező nyolc percben 8-6-ra, a „zárszó" a magyar gárdáé volt.

A 8-7-es vereség összességében diadalt jelentett, hiszen összesítésben 19-17-tel a Szeged jutott tovább a második számú európai pólós sorozatnak számító LEN Kupa legjobb nyolc csapata közé.

A helyszíni beszámoló szerint a magyar együttesből az olimpiai bajnok Varga Tamás és a válogatott kapus, Baksa László nyújtott kimagasló teljesítményt.

Női vízilabda: otthon kapott ki a Szentes az OSC Cemelogtól

Az OSC Cemelog csapata a második és a harmadik negyedben nyújtott sokkal jobb játékának köszönhetően… Tovább olvasom