2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Kikapott edzőmérkőzésén a Szeviép-Szeged

Első hazai edzőmérkőzését játszotta tegnap a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. Az újszegedi sportcsarnokban a romániai Arad ellen léptek pályára Fodor Péter tanítványai, és két ponttal (64–66) kikaptak.
Kajdacsi Judit és Fürész Emőke sérülés miatt hagyta ki a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapatának első hazai edzőmeccsét. Utóbbi játékos szerencsésebb helyzetben van, hiszen a válogatott bedobó legalább a helyszínen szurkolhatott a társaknak. Kajdacsi viszont az új klinika traumatológiai osztályán fekszik. Donkó Orsolya, a Szeviép másodedzője jó hírekkel szolgált, Kajdacsi nagy valószínűséggel ma már otthon lehet, a rehabilitációt pedig már elkezdte. Milena Tomova is igazoltan hiányzott, hiszen ő bolgár válogatottal készül, a hét végén csatlakozik a csapathoz.

No, de tegnap az első edzőmeccs játszotta a főszerepet. Az ellenfél a romániai Arad együttese volt. Mindent elmond a vendégek játékerejéről, hogy két amerikai és három szerb légiós erősítette soraikat. A Szegedhez hasonlóan idén ők is a FIBA Európa-kupában szerepelnek, éppen ezért választották Fodor Péter csapatát ellenfélnek.

Sima magyar siker

A magyar női kosárlabda-válogatott az olaszországi Lancianóban az A csoportban maradásért küzd. Tegnapi eredmény: Magyarország–Szlovénia 74–30 (15–10, 21–10, 19–5, 19–5). Ma 18 órától a svédek következnek.

Sokat azért nem lehetett várni a Szeviéptől, hiszen a bajnoki bronz- és Magyar Kupa-ezüstérmesnek ez volt a második edzőmeccse. Az első negyedben érdekes volt látni Szlimák Hajnit négyes poszton játszani, de a bedobó jól oldotta meg a feladatát, sőt az első négy percben éppen ő volt a hazai gárda legeredményesebb játékosa. „Gólra, gólra játssz!" – szólt az edzői utasítás. Russai jó tanítványnak bizonyult, egy remek akció végén beszórt egy triplát. „Bravó, bravó!" – jött egy újabb dicséret a kispadról. Ez a hatékony védekezésnek szólt. Bizony, a két amerikai az első tíz percben nem nagyon villogott, Török és Vrancseva „levette" a pályáról a két játékost.

A második negyed második percében lett egy kicsit idegesebb a hazai mester. Laczi eladott egy labdát. Cserélt is. „Gyere, beszélgessünk egy kicsit!" – szólt a fiatal bedobóhoz a tréner. Ezután rajzolt neki a táblán, elmagyarázta, hogy mit kellett volna tennie. „Fault!" – szólt emelkedett hangon a bírókhoz Fodor. Csak ők nem látták a szabálytalanságot, pedig csattant Aranyics keze.

– Hej, Hej! Hagyjad, hogy menjen! – reklamált az aradi tréner. Nem egy nyugodt ember. Ez a mondat vezette be a második félidőt, illetve két labdaszerzés, majd négy szegedi pont. Mi volt a baja a román mesternek? Mi sem jöttünk rá. No, de Fodor Péter sem hagyja szó nélkül a hibákat. Széttárt karral kérte számon a védekezésbeli hibákat. Támadásban viszont nem sokszor kellett korholnia, a harmadik negyed közepén zsinórban nyolc pontot szerzett a Szeged. Át is vette a vezetést, 49–46. Lelkes kis csapat volt az Arad, úgy hajtottak, mint a FIBA Európa-kupa döntőjét játszották volna. Az edzőjüket látva nem csoda, hogy mentek előre, mint a meszes. Mérgében többször is a padlót verte. A hajrára pedig elveszítette a fejét. Egy edzőmeccsen. Mi lehet egy éles partin? Végül a nézők jártak jól, mert izgalmas volt a meccs.

Hazai pontok

Szeviép-Szeged–Arad  64–66 (16–15, 14–17, 19–14, 15–20)
Előkészületi női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Varga, Vadász.

Szeviép-Szeged: Török 7/3, Vrancseva 6, Kovács 15, Szlimák 16/9, Russai 18/6. Cserék: Laczi, Aranyics 2, Reiner. Edző: Fodor Péter.

Súlyemelés: Gábor Róbert az Eb-n járt

A Szegedi Lelkesedés SK utánpótlás-versenyzői több versenyen is dobogóra léptek. Közülük… Tovább olvasom