2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Kikapott Nagykőrösön a Kosársuli

Kikapott második bajnokiján az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli. Elek András csapata az újonc Nagykőrös ellen szenvedett 74-68-as vereséget.
Nagykőrös-Enternet Vásárhelyi Kosársuli 74-68 (18-13, 26-18, 12-21, 18-16)
Férfi kosárlabda NB I B csoport, 2. forduló. Nagykőrös, 100 néző.
Kosársuli: Vejinovics 3, Dani 12/6, UTASI 14, Vas 16/3, Kukla 15. Csere: Schéda 4, Bartucz 2, Grezsa, Kis 2. Edző: Elek András.

A nagykőrösi túra eleve baljós előjelekkel indult, hiszen vasárnap reggel kiderült, hogy a sérült Mócsai, Babut és Czibere mellett Szilágyi László sem tud pályára lépni. Rengeteg hibával kezdtek a kék-sárgák, de még így is 6-3-as vezetésre tettek szert. A negyed utolsó perceiben aztán hengereltek a hazaiak, így 8 pontos hátrányba kerültek Utasiék.

Vejinovics katasztrofálisan játszott: eladott labdák, lépéshiba, támadó faultok, kihagyott büntetők – úgy tűnik egyelőre nem tudja elkapni a fonalat a Kosársuli új játékosa. Végül azért Vasnak köszönhetően 18-13-ra sikerült felzárkózni.

A második tíz percben annak ellenére sem csökkent a hátrány, hogy Kukla és Utasi rendkívül eredményes volt. A védekezésben sem működött, a felesleges faultoknak köszönhetően pedig a csapat legponterősebb tagja, Vas már a 16. percben összeszedte negyedik faultját. A helyzeten a sok csere sem segített, sőt a Nagykőrösnek sikerült a zónavédekezést is átdobni, így a félidőben 44-31 állt az eredményjelzőn.

Harmadik negyed elején feljavult a védekezés, ekkor újra Vas Péter vitte hátán csapatát, és öt pontra olvadt a nagykőrösi előny. Ezután újabb hullámvasút következett, és 12 ponttal elmentek a hazaiak, de Utasi és Kukla újra rákapcsolt, sőt három percig kosarat sem dobtak a hazaiak, 53-51.

A zárójátékrész elején Vas kipontozódása végleg eldöntötte az összecsapás sorsát, bár ekkor még Dani triplái, Utasi betörései és Kukla centerjátéka tartotta a lelket a Kosársuliban. Az utolsó három perc végül teljes kudarcba fulladt. Mivel védőlepattanót sem szedtek Elek András tanítványai, a Nagykőrös addig támadott, amíg pontot nem szerzett. A Vásárhely így egy közepes csapattól szenvedte el első bajnokságbeli vereségét, már rögtön a második fordulóban. Talán még elég korán jött a pofon…

Elek András: - Irányítóink nagyot betliztek, kintről alig találtunk be, lepattanót nem szedtünk...Ráadásul kaptunk 10 triplát. Kiábándító játékkal megérdemelt vereséget szenvedtünk egy közepes csapattól.

Lékóval játszik a sakkválogatott az Eb-n

A Magyar Sakkszövetség hétfői zárt elnökségi ülésén döntött a csapat Európa-bajnokságra utazó magyar… Tovább olvasom