2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Kikapott Pécsett a Naturtex-SZTE-Szedeák

Pécs - Hétpontos, 85–78-as vereséget szenvedett Pécsett a férfi kosárlabda NB I A csoportjának 11. fordulójában a Naturtex- SZTE-Szedeák.
Pécs–Naturtex-SZTE-Szedeák 85–78 (23–32, 28–21, 19–10, 15–15)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 11. forduló. Pécs, 800 néző. Vezette: Papp, Farkas, Söjtöri.
Pécs: LOESING 20/9, KOVÁCS P. 14/6, Horváth B., Tóth N. 10, Hendley 11. Csere: LEGION 22/9, Bödör 2, Nagy K. 2, Csabay 2, Halász Á. 2. Edző: Csirke Ferenc.
Szedeák: Gurley 20/9, Fekete 8/3, CSORVÁSI M. 18, Jones 10/6, DUKICS 15/6. Csere: Vida 2, Tanács 3/3, Kiss Zs. 2, Varga D. Edző: Molnár József.

Ennél jobb bemutatkozás nem is kell: azok után, hogy a férfi kosárlabda NB I A csoportjának alapszakaszának 11. fordulójában a Pécs vezetett, a Naturtex SZTE-Szedeák új légiósa, Anthony Jones középtávoli dobással egyenlített, ezzel szegedi színekben megszerezte első kosarait. Az amerikai ugyan ezenkívül mindössze egy triplát ért el a félidőben (összesen 10 pontot dobott), ám szerencsére honfitársa, Gurley – aki szintén Anthony – szépen szaporította pontjai számát, a félidőig ugyanis 15-ig jutott.

Tizenöt pont: Dukics (fehérben) a jó teljesítményt nyújtó szegedi játékosok közé tartozott. Fotó: Frank Yvette
A nagyszünetig már csak egyszer vezetett a hazai alakulat (4–2), mert a mérkőzést a Szedeák uralta. Volt tizenegy pont is a különbség a vendégek javára (összesen háromszor: 19–30, 23–34, 25–36), ám a Pécs hatalmas hajrával a második negyed végére két pontra felzárkózott, köszönhetően a mezőny félidei legjobbja, az amerikai Bradley Loesing (18 pont) saját térfelének közepéről dobott triplájának is (51–53).
Sőt a szünetről tompán visszatérő Szedeák ellen Legion egyenlített, aki átvette a főszerepet honfitársától, Loesingtől, miközben a két vendégcenternek, Dukicsnak és Csorvási Milánnak a játékrész közepére megvolt a negyedik faultja is. A harmadik tíz perc végén héttel mentek a baranyaiak (70–63), de a találkozó utolsó percére sikerült egyetlen pontra felzárkóznia a Naturtexnek (79–78).

A hazai együttes időt kért, és az „egyperces" jót tett a csapatnak, mert innentől kezdve csak a Pécs szerzett pontot, összesen hatot, így végül héttel, 85–78-ra hozta a mindkét csapat számára fontos találkozót. Hozzá kell tenni, a Gurley ellen ekkor megítélt sportszerűtlen hiba is a hazaiakat segítette.

Molnár József: – Csillogtattunk bizonyos erényeket, az első negyedben például jól játszottunk és csapatként funkcionáltunk. A második negyedben visszajött a meccsbe a Pécs, majd a harmadik negyedben már nehézzé vált a helyzetünk, mert védekezésben akadtak lyukaink. Az utolsó két percre mi jöttünk vissza, de sokszor nem megfelelően koncentráltunk, és a kritikus helyzetekben hibáztunk.

• 1. Figyelő 2012. december 10. 09:23
    „A SZEDEÁK trénere mikor mond le, vagy mikor mondanak fel neki?
    Megvárják még teljesen tönkreteszi ezt a csapatot?”

Jó kis meccs volt: Cegléd-Pick Szeged 29-38

Végig vezetve nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Cegléden, a bajnokság 14. fordulójában - a Skaliczki-csapat továbbra is listavezető. Tovább olvasom