2018. 01. 20. szombat - Fábián, Sebestyén -2°C | 6°C Még több cikk.

Kikaptunk Montenegrótól, marad a bronzmeccs a vízilabda Eb-n

Nem mindennapi csatában, hosszabbítás után 14–13-as vereséget szenvedett a magyar férfi vízilabda-válogatott a hollandiai Eb elődöntőjében Montenegró ellen.
Bronzmeccs

Az előző három Eb-n győztes orosz válogatott lesz a magyar együttes ellenfele a mai (kezdés: 14.15, élőben: m1) bronzmeccsen a hollandiai Eindhovenben zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornáján. A döntő 16 órakor kezdődik, amelyért az olasz és görög válogatott mérkőzik.

A szerbek rosszul kezdtek az olaszok ellen a férfi vízilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében, ezután azonban esélyt sem hagytak a világbajnoknak, a plávik magabiztosan jutottak be a vasárnapi döntőbe.

Az est zárásaként következett a magyar együttes, ellenfelünk Montenegró gárdája volt. Baksa László, az A-Híd Szeged Beton VE kapusa kezdett. Rosszul indult a meccs, 0–2 után azonban magához tért a csapat, sikerült egyenlíteni (2–2), és ebben döntő szerepet vállalt Baksa is. Végre vezettünk, előbb 3–2-re, majd egy zseniális Kásás-találat után 4–3-ra. Kemény csapat a montenegrói, ezt megtapasztalhatták a magyarok, hiszen 4–3 után 6–4-re már a rivális vezetett. Szerencsére Kiss a félidő utolsó pillanatában büntetőből a kapuba talált, így szoros lett újból a meccs, 5–6.

Marad a bronzmeccs: hosszabbításban kapott ki Magyarország. Fotó: MTI/EPA/AP

Szerencsére sikerült a 3. negyedben egyenlíteni, ám fordítani sokáig nem. A 22. percben Baksa bravúrja
Helyosztók

A 7–10. helyért: Spanyolország–Hollandia 14–9, Románia–Horvátország 12–12, büntetőkkel: 4–3. A 11. helyért: Macedónia–Törökország 9–7.

után Varga Dénes révén viszont sikerült, 8–7. Hihetetlen csata zajlott, zsinórban három montenegrói gól következett, 8–10 már oda. Végre! Nem ment jól az emberelőny kihasználása, Kiss viszont végre betalált, 9–10. Baksát Szécsi váltotta a kapuban, Steinmetz pedig hátára vette a csapatot, két centergóljával 11–11-nél utolértük a riválist, sőt Hosnyánszky bombája után már vezettünk, 12–11. Körömrágós volt a meccs. 41 másodperccel vége előtt egyenlítettek a montenegróiak, így jöhetett a hosszabbítás. Itt már három gól született, ezek közül kettőt a montenegrói csapat szerzett, így maradt a bronzmeccs az olaszok ellen.

Magyarország–Montenegró 13–14 (2–2, 3–4, 3–4, 4–2, 1–1, 0–1)
Férfi vízilabda Eb-elődöntő.

Gólszerzők: Kiss G. 4, Biros, Steinmetz, Varga D. 2-2, Kásás, Madaras, Hosnyánszky, ill. M. Janovics 5, Ivovics 3, Petrovics 2, Brguljan, Gojkovics, Paskovics, Jokics.

A másik elődöntőben: Szerbia–Olaszország 12–8 (4–5, 4–1, 3–1 1–1).

Kiss Csaba, az A-Híd Szeged Beton játékosa: – Nem lepett meg a montenegrói válogatott jó játéka, láttam a szerbek elleni meccsüket. Sajnos gyengén használtuk ki az emberelőnyös helyzeteinket, Baksa Laci jól védett, nem tehetett a gólokról, amikor előnyben a kapujába találtak, akkor nem volt előtte védelem, a kezek nem őt segítették. A rivális nagyon motivált volt, a hosszabbítás pedig mindig lutri, így ott sok okosságot már nem lehet mondani.