2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Kilenc gólig jutottak a MOL-Pick-játékosok

A magyar férfi kézilabda-válogatott fontos győzelmet (33–20) aratott Ukrajnában a 2016-os Európa-bajnokság selejtezőinek második fordulójában. A sikerrel Talant Dujshebaev szövetségi kapitány csapata százszázalékos, és az első helyről várhatja a tavaszi folytatás.
A magyar férfi kézilabda-válogatott szerdán a portugálok elleni 31–30-as sikerrel rajtolt az Eb-selejtezőben. A tegnapi ukrán–magyar meccsen (Kijevben rendezték, ahol a MOL- Pick Szeged november 26-án BL-meccset játszik a Zaporozsje ellen) három alapember, Nagy László, Harsányi és Lékai sem tudott sérülés miatt játszani, ám nélkülük is remekül kezdett a csapat, 4–0-ra elhúzott. Ezt követően lassan rendezték soraikat az ukránok, felzárkóztak, ám emberelőnyben visszaállt a korábbi különbség, és a 18. percben, 4–8-nál időt is kértek a hazaiak. A szakasz utolsó tíz percében Mikler két büntetőt fogott, és a magyar együttes a szünetig hat góllal meglépett. A második félidő álomszerűen indult, sorozatban lőtt öt találattal a 37. percben már kétszámjegyű lett a különbség (10–20). A tízperces gólcsendet ugyan sikerült megtörniük az ukránoknak, ám a magyar örömkézilabda nem állt le. Mindenki bátran próbálkozott, a végén minden cserejátékosát pályára küldhette a kapitány. A szegediek közül Ancsin Gábor négy, Ilyés Ferenc és Zubai Szabolcs kettő, Balogh Zsolt pedig egy gólt szerzett.

A szegedi Ilyés Ferenc két gólt szerzett az ukránok elleni Eb-selejtezőn. Fotó: MTI

Ukrajna–Magyarország 20–33 (9–15)
Férfi kézilabda Eb-selejtező, 2. forduló, Kijev.
A magyar gólszerzők: Iváncsik G. 7/1, Ancsin 4, Nagy K. 3, Gulyás 3, Bánhidi 3, Császár 2/2, Zdolik 2, Szöllősi 2, Ilyés 2, Zubai 2, Bodó 2, Balogh 1.