2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Kilenc góllal nyert a férfi kézilabda-válogatott a bosnyákok ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott 26–17-re nyert csütörtökön a 36. percben még vezető bosnyák csapat ellen az Európa-bajnoki selejtezősorozat szombathelyi nyitányán.
Magyarország–Bosznia-Hercegovina 26–17 (10–9)
Férfi kézilabda Eb-selejtező, I. csoport, 1. forduló. Szombathely. Vezette: Horacek, Novotny (csehek).
Magyar gólszerzők: Mocsai 6, Ilyés 5, Iváncsik G. 4, Császár 3 (2), Iváncsik T., Lékai 3-3, Harsányi, Schuch, Zubai Sz. 1-1.

A vendégek szívósan küzdöttek, és az első félidő nagy részében náluk volt az előny. A magyarok végül a 40. perc táján roppantották meg az ellenfelet, és onnan már nem volt kérdés, ki győz. A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2012-es, szerbiai Eb-re.

Mocsai Lajos: – A látszat csal, mert egy komolyan felkészített bosnyák csapatot győztünk le. Idő kellett, amire megtörtük az ellenállást. Az is hajtott bennünket, hogy a hírek szerint nem tartottak tőlünk, azt hitték, hogy nálunk morális válság van. Bíztunk benne, hogy győzelemmel kezdünk, és az észtek ellen is így kell felkészülnünk.

Teke-vb: Karsai még versenyben tandem mixben

Ma a tandem mix versennyel folytatódott a ritzingi egyéni teke világbajnokság. Tovább olvasom