2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Kimaradtak a hetesek, kiesett a MOL-Pick: Kiel-Szeged 36-29

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a német THW Kiel ellen idegenben 36-29-re kikapott, így összesítésben 65-62-vel elbúcsúzott a sorozattól.
THW Kiel-MOL-Pick Szeged 36-29 (18-14)
VELUX EHF Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó, Kiel, Sparkassen Aréna, 10 ezer néző. Vezette: Eliasson, Palsson (izlandiak).
THW Kiel: Landin 1 - Ekberg 7, Anic 3, Canellas 2, Klein, Brozovic 3, Duvnjak 3. Csere: Dahmke 3, Vujin 9/5, Dissinger 5, Mamelund. Vezetőedző: Alfréd Gislason.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 1, Ancsin 1, Bombac 7/3, Vranjes 1, Robledo 5, Källman 7. Csere: Wyszomirski (kapus), Parrondo, Thiagus Petrus 2, Blazevic 1, Balogh 2, Mindegía 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill 12 perc.
Hétméteres: 5/5, ill. 7/3.
Továbbjutott: 65-62-es összesítéssel a Kiel.

60. perc: Parrondo két perce lábért. Ekberg 36-28. Mindegía, 36-29. Vége. A Kiel jutott a nyolc közé, és játszhat a Barcelonával a Final Fourért.

59. perc: Ekberg, 35-27. Robledo, 35-28. Kieli időkérés. 1:21 alatt három szerzett gól kellene.

58. perc: Bombac kihagyja.

57. perc: Hetes. Lőjjük be...

56. perc: Wysu véd. Blazevic mellélövi. Ekberg, 34-26. Szegedi időkérés. Ancsin, 34-27.

55. perc: Wyszomirski véd. Landin is.... Dahmke, 33-26. Hetes, Canellas pihen. Balogh kihagyja a büntetőt.

54. perc: Duvnjak, 32-26. Szegedi időkérés. Elveszik a bírók a labdát.

53. perc: Ekberg indításból, 31-26. Hetes, Bombac, kihagyja.

52. perc: Robledo, 29-26. Duvnajk, 30-26.

51. perc: Wyszomirski véd, majd Thiagus Petrus ment hatalmasat. Ezaz! Balogh elszórja. Wysu megint!!

50. perc: Duvnjak, 29-24. Robledo, 29-25.

49. perc: Källman, 28-24. Wysu!!! Thiagus Petrus belement.

48. perc Vujin, 28-23.

47. perc: Dissinger mellé. Prodanovics a kapufa külső élére lő.

46. perc: Wyszomirski véd. Ekberg fölétüzeli. Marad náluk, Wyszomirski védett. Belemenés, gyerünk! Prodanovics, 27-23.

45. perc: Dissinger pihen két percet. Balogh, 27-22.

44. perc: hazai időkérés. Érzik, fontos támadás jöhet. De nincs még vége. Ekberg, 27-21.

43. perc: Dahmke, 26-21. Balogh-gól, de nem adják meg vonal miatt.

42. perc: Robledo, 24-21. Dissinger, 25-21.

41. perc: Thiagus Petrus, 23-20. Anic, 24-20.

40. perc: Källman, 23-19.

39. perc: Hetes, Vranjes két perc. Vujin, 23-18.

38. perc. Brozovic, 22-18. Robledo fölé. Wyszomirski megint. Marad náluk.

37. perc: Wyszomirski védi Ekberg ziccerét. Bombac, 21-18

36. perc: Hetes. Blazevic két perce. Vujin, 21-17.

35. perc: Dissinger ellépte. Bombac, 20-17.

34. perc: Brozovic két perc. Källman szélről, Landin.

33. perc: Hetes, és két perc Prodanovicsnak. Pedig Wysu védett. Vujin, 20-16.

32. perc: Dissinger, 19-15. Szegedi hetes. Bombac, 19-16.

31. perc: a Kiel támad. Wyszomirski bravúr. Bombac, 18-15.

30. perc: Dissinger 18-14. Eladjuk. Rossz indítás, vége.

29. perc: Canellas, 17-14. Balogh kapufa.

28. perc: Mindegía elrontja.

27. perc: hetes Vranjes révén. Bombac, 15-14. Canellas, 16-14.

26. perc: Robledo, 14-13. Thiagus Petrus két perc - a második. Hetes. Vujin belövi, 15-13.

25. perc: Thiagus Petrus, 13-12. Anic, 14-12.

24. perc: Thiagus vetődve blokkolta Vujint. Dissinger, 13-11. Prodanovics kapusba lövi, majd Sierra védi Dissinger lövését.

23. perc: Mindegía, 12-11. Költözött a pók. Hazai időkérés.

22. perc: Robledo oldalháló, marad nálunk.

21. perc: Balogh, 11-10. Duvnjak megint dölé. Eladjuk. Dissinger, 12-10.

20. perc: Vujin-kapufa. Gól volt...

19. perc: Källman, 11-8. Duvnjak fölé. Balogh betör, hetes. Bombac belövi, 11-9.

18. perc: Landin emberelőnyben laposan, 11-7. Szegedi időkérés.

17. perc: Thiagus Petrusnak két perc. Brozovic, 10-7.

16. perc: Vujin, 9-6. Vranjes-válasz, 9-7.

15. perc: labdaszerzés. Blazevic mint a villám, 8-6.

14. percBrozovic, 8-5. Két perc Dahmkénak. Landin véd.

13. perc: Brozovic megint indításból, 7-5. Bombac lövését védi Landin, Duvnjakot megállítjuk. 4-5-ről zsinórban 3 hazai gól...

12. perc: Canellas-sárga. Ekberg indításból, 6-5.

11. perc: Källman fölédurrant. Ekberg kihagyja, Sierra belekapott.

10. perc: Bombac4-5Ekberg szélről, 5-5.

9. perc: eladják. Källman középről, 3-4. Prodanovics-sárga, hetes. Vujin belövi, 4-4.

8. perc: Källman cunder, 3-3.

7. perc: Vranjes hetest harcol ki, belülvédekezés. Parrondo, kihagyta.

6. perc: Dahmke kapufára pattint. Ancsin, Landin a kapufa segítségével védett.

5. perc: Vujin megint 3-2. Thiagus Petrus sárgát kap.

4. perc: Vujin átlövésből, 2-1Källman szélről, 2-2.

3. perc: Dahmke taplról, 1-1. Ancsin-kapufa.

2. perc: blokk, visszakapják a németek.

1. perc: sárga lap Anicnak. Källman beállóból, 0-1.

18.30: a magyar csapat kezd a brüsszeli tragédiára emlékező egy perc után.

18.23: Jön a a csapat a bemutatásra. Gyerünk kékek! Csak előre!

18.21: Két izlandi spori vezeti a meccset. Reméljük jól, mert a Kiel sportdiplomáciája nagyon erős...

18.19: Kialszanak a fények, tapsol mindenki, lassan megtelik az Aréna.

18.18: Jönnek a zászlók, a THW és bemegy átöltözni.

18.17: Túl a bemelegítésen, már az öltözőben a MOL-Pick. Narancssárgában játszunk.

18.01: Már hergelik a nézőket, ők fújják a dudát, ennyi a hangzavar. Hol van ez Szegedhez képest? :)

17.50: Már mindkét csapat kint melegít. A Kiel érkezett hamarabb, egyesével jöttek ki a játékosok, a Pick ismét együtt, csapatként. Ez fontos lesz a meccse is. Az egységre nem lehet panasz, egyfolytában biztatják egymást a játékosok: "Gyerünk!" - szólnak a másiknak, majd jön a pacsi.

17.29: A csapat az öltözőben, az utolsó taktikai értekezlet következik.

17.10: Balogh Zsolt kint a pályán, ami jóval keményebb, mint a szegedi. A helyzet azonban sokkal kedvezőbb, mint egy éve, akkor olyan régi volt a borítás, hogy alig pattant fel a labda. Mivel most ez új, így nem ül meg a földön a játékszer.

17 óra: A csapat 16.30-kor érkezett meg az Arénába. Érződik a játékosokon a tét, mindenki feszültebb a megszokottól. A tét nem kisebb, mint a legjobb nyolc közé jutás. A hazaiak is minden megtesznek, hogy a szurkolókat lelkesítsék, Dominik Klein is üzen a honlapon, hogy nagy szükség lesz rájuk. Érdekesség, hogy a Kiel Facebook-oldalán több magyar szurkoló szólt hozzá sokáig, mint német, és mindenki biztatta a MOL-Pick Szegedet.

A Sparkassen Aréna kivetítőjén a MOL-Pick Szeged.

Szerda, 9 óra: Tegnap a vacsora sok-sok játékos pihenőre tért, szerencsére nem kellett korán kelni, így lehetett pihenni. Süt a nap, néhány felhő van az égen, 6 fok van Kielben. Ma este következik a visszavágó, amit mindenki nagyon vár. Kőkemény meccs lesz, a hazai csapat már a honlapján arra kéri a szurkolókat, hogy teremtsenek félelmetes hangulatot. Attól nem kell tartani, hogy a németek olyan vehemensek legyenek, mint a szegediek, mert úgy nem tudnak szurkolni.

Délelőtt egy közös séta szerepel a tengerparton, ami 300 méterre van hoteltől. Utána következik majd egy taktikai értekezlet, ebéd, majd pihenő. 16 órakor indul a csapat a Sparkassen Arénába. A meccset a Sport 1 TV élőben adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.

Källman, Wyszomirski, Robledo és Parrondo elszántan hallgatja Pastor-mestert.

Kedd, 21 óra: Túl az edzésen, Kiel külsőn edzett a csapat, nem a Sparkassan Arénában. A THW is itt tréningezett, mert politikai rendezvény miatt foglalt volt a csarnok. Minden rendben volt, a tréning elején és a tréning végén iis tartott egy kisebb eligazítást Juan Carlos Pastor vezetőedző. Ezt mindig különleges élmény hallgatni. A spanyol mester kiemelte: a MOL-Pick Szeged ott a helye a legjobb nyolc között, és ezt bizonyítsák be a szerdai (18.30) meccsen. Szerencsére mindenki rendben, Zubai Szabolcs bokája is tökéletes, a csapatkapitány nagyon elszánt, csakúgy, mint a többiek.

Kedd esti edzés Kielben

16 óra: Korán kelt ismét a csapat, de ez megszokott dolog, hiszen Pastor edző azt szereti, ha még délután jut idő a pihenésre, az évek tapasztalatai azt mutatják, hogy sokkal jobb korán indulni, mint késő este megérkezni.
A müncheni repülőgépen ismerőssel találkoztunk, Aaron Younger, a Szeged egykori vízilabdázója - jelenleg Szolnok - is a csapattal utazott.

- Münchenben edzőtáborozik az ausztrál-válogatott, két hétig leszünk együtt, készülünk az olimpiára. Szorítok a Szegednek, szerintem elég lesz a 4 gól, mert az első meccsen remekül játszottak a Kiel ellen - nyilatkozta a kiváló vízilabdás.

A müncheni landolást követően kapkodni kellett a lábakat, hiszen 30 perc maradt az átszállásra. Végül azonban késve indult a repülő, a brüsszeli események miatt minden felszállás csúszott. Végül 40 perccel a megadott idő után landolt a csapat Hamburgban. A repülőn ott volt Michael Ballack, a Bayer Leverkusen, a Bayern München és a Chelsea egykori  labdarúgója, aki természetesen nem a turistaosztályon utazott.

Hamburgból busszal tette meg az utat a MOL-Pick, 15 óra előtt pár perccel érkezett meg a Balti-tengerparton található Maritim Hotelbe a csapat.

A csapat szállása. Fotó: Süli Róbert

Gyors ebéd, majd pihenő következett. Rossz hír, hogy Marko Csuruvija beteg lett, így nem tartott a csapattal. A keretet most 15 játékos, Sierra, Wyszomirski, Parrondo, Prodanovics, Balog, Ancsin, Bombac, Mindegía, Zubai, Vranjes, Ilyés, Robledo, Thiagus Petrus, Blazevic és Källman alkotja a keretet.

10 fok, kicsit felhős idő fogadta a MOL-Pick Szegedet. 33-29-re nyert a csapat az első meccsen, így 4 gólos előnnyel várja a szerda esti (18.30) visszavágót. Pastor mester hosszabban nyilatkozott a Délmagyarországnak, az interjút szerdai számunkban olvashatják vele.

A Kiel a nyugalom szigete, főként így márciusban, amikor még nincs meleg, így kevesen sétálnak a Balti-tengerpartján.

Kiel, a Balti-tengerparti város.

Aquaprofit-NTSK: hatodik a Makó

A címvédő, nyolcszoros bajnok Aquaprofit-NTSK immár 8,5 ponttal vezeti a sakkozók csapatbajnokságának tabelláját a hétvégi, hatodik fordulót követően. Tovább olvasom