2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Kínlódott Nyíregyházán a Pick Szeged

A Pick Szeged NB I-es férfi kézilabdacsapata szenvedve nyert 22–18-ra Nyíregyházán. Nem igazán sikerült a szombati első Bajnokok Ligája meccs előtti főpróba.
Nyíregyháza–Pick Szeged 18–22 (10–10)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Nyíregyháza, 300 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.
Nyíregyháza: PRAMUK – Nagy 2, Oláh 1, Kleis 3, Braun 1, Tarnavölgyi 4, Farkas. Cserék: Lencsés (kapus), Bursacz, KUN 6 (3), Medve 1 (1), Varga. Edző: Janó Pál.
Pick Szeged: Puljezevics – BERTA 7, Djurkovics, Perunicsics 3, Ilyés 1, Andjelkovics, Matics 3 (1). Cserék: Szente (kapus), Krivokapics 1, Herbert, BAKOS 3, Lendvay 2, Lele 2 (2). Edző: Kovács Péter.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/3.

– Gyanús lehet, hogy két szélsőnk is kidőlt a sorból. Ez nem lehet a véletlen műve – mondta mosolyogva útközben Dobozi Iván technikai vezető. Ugyanis Vadkerti Attila már a hét elején ágynak dőlt, míg Bendó Csabát a buszról szállította le Kovács Péter edző, miután meglátta a szélső láztól csillogó szemét.

Nyíregyházán a Pick eddig mindig szenvedett. Most azonban a végbement változások miatt már nem azt a játékerőt képviselő nyírségi gárda várta a vendégeket, mint korábban – gondolták a szegediek, sőt a hazai drukkerek is. Az impozáns csarnok kongott az ürességtől. Háromszázan lézengtek a lelátón.

Három góllal indított a Pick és a csúnyaszájú nyíregyházi drukkerek ennek hatására gyorsan el is csendesedtek, azonban a folytatás elmaradt. Sőt a hazaiak a félidő közepétől egyre jobb játékot produkálva egalizálták az állást. Az, hogy így alakult a találkozó abban ludasok voltak Andjelkovcsiék is, akik elképzelés nélkül, kapkodva, egyénieskedve támadtak. Az utolsó pillanatban sikerült egyenlíteni, így 10–10 volt harminc perc játék után. Ezt senki sem gondolta volna a meccs előtt.

A második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint az első, Bakos és a szegediek legjobbja, Berta találataival ismét három gól lett a különbség, vezetett a Pick. Az első harminc percben vérszemet kapott hazaiak nem adták fel, küzdöttek az utolsó pillanatig. A legtöbbször birkózó tudományukat is latba vetették. Ennek szerencsére nem mindig volt foganatja, így ha néha kettőre is csökkent a szegediek előnye, általában mindig kialakult a háromgólos különbség. Különösen Berta játszott kiváló formában, az egykori válogatott szélső szinte nem tudott hibázni, és a mérkőzés legeredményesebbje lett. A mások oldalon, a harmadik „ikszen" jóval túlhaladó Kun okozott gondot a szegedi védelmének. A találkozó végén a higgadtabb és nagyobb tudású pickesek akarat érvényesült, és gyűjtötték be a bajnoki pontokat.

Kovács Péter: – Az eddigi leggyengébb támadójátékunk miatt lett szoros a mérkőzés.

Első mérkőzését elvesztette a hazai környezetben játszó, EHF Kupa-győztes Cornexia női kézilabda közép-európai ligában: Cornexi–HC Leipzig (német) 24–29.

A kudarcból is lehet tanulni, okulni

Egy-egy gólos vereség a Vasastól és a Dominótól, a következmény pedig: csak a negyedik helyen… Tovább olvasom