2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Király fejet hajtott

Hatodik bajnoki meccsét nyerte meg a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. A Tisza-partiak 98–67-re diadalmaskodtak a Kecskemét ellen.
Szeviép-Szeged - Kecskemét 98-67
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Téczely, Gelencsér.
Szeviép-Szeged: Török 8, FÜRÉSZ 11/3, MÉSZÁROS 16/3, Tomova 16, Kajdacsi 8. Cserék: RUSSAI 25/6, Szlimák 3/3, Izsák 7/6, Pungor, TÓTH 4. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Kecskemét: Caran 11/6, Szabó 6/6, Reiner 2, VINCZE 15, Túróczi 5. Cserék: ROBINSON 18, Pupovics 2, Medgyessy 3/3, Demeter 5. Edző: Király Sándor.

Fotó: Segesvári Csaba
„Százat nekik!" – szólt egy férfihang öt perccel a vége előtt. Végül nem sikerült, két ponton múlott mindez, de így is magabiztos, 98–67-es győzelmet aratott a Szeviép-Szeged a Kecskemét ellen. És ez már a hatodik siker. A Szeviép még soha sem rajtolt ilyen jól, ez a klubtörténetének legparádésabb idénykezdése.

Sokáig nem játszott jól a Szeged. Kicsit akadozott a gépezet, főként azért, mert a játékosok az első negyedben egyénieskedtek. Ebben az időszakban inkább sreetballra hasonlított a játék, nem sok tudatos támadást vezetést láthatott a népes publikum. Bosszúsak is voltak a nézők. Szerencsére a második tíz percben már akadtak szép dolgok, sikerült is meglépni, 50–38. A harmadik felvonásban azonban jött egy iszonyatos hullámvölgy. Feljött a Kecskemét. Pedig már Király Sándor sem a régi. Nem is ugrált, nem is kiabált. Lenyugodott? Bár ő is tisztában volt vele: nem sok esélyük van a Szeged ellen. Peresztegi Nagy Ákos időkérése rendet tett. Végre úgy játszott a csapat, ahogyan azt tette, a Szolnok, a BSE és Zala Volán ellen. Esélyt sem hagyott az ellenfelének.

Jól védekeztek Kajdacsiék, és ziccerig játszották legtöbbször a támadásokat. Russai, Tomova és Mészáros szórta a pontokat, Török és Fürész pedig osztogatta a gólpasszokat. Ekkor már mosolygósabb volt minden sportbarát. A hajrában már a fiatalok is szerepet kaptak. Közülük Tóth Cecíllia szája a füléig ért, a tehetséges játékos négy kosárig jutott.

Tóthnak ezek voltak élete első felnőtt pontjai. Még ekkor is szólt a férfiú a lelátóról: „Százat nekik!" Ez nem sikerült, pedig volt rá esély, csak sajnos két támadást is elrontottak a hazaiak. Igaz, senki sem volt bosszús, mert a Szeged zsinórban a hatodik győzelmét aratta, és továbbra is harmadik a bajnokságban.

Peresztegi Nagy Ákos: – Amikor végre összeállt a védekezésünk, akkor bedaráltuk az ellenfelünket.

További eredmények: Szolnok–Kanizsa 77–67, Sopron–BSE 74–60,
Szekszárd–BEAC 61–54, Győr–Pécs 63–92, ZTE–Vasas 68–55 .

Dudás: megvan a szintidő!

A Duna–Tisza Muréna Búvárklub versenyzője, Dudás Zita Egerben két számban is megúszta a junior… Tovább olvasom