2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Kis híján bajnokot vert a Kecskemét

Hiába vezetett az első negyed után 13, az utolsó felvonás előtt pedig 6 ponttal az Atomerőmű otthonában a Kecskemét, végül a címvédő fordított és 77-74-re győzött a férfi kosárlabda NB I 19. fordulójában.

Atomerőmű SE–Kecskeméti KSE 77–74 (11–24, 20–13, 19–19, 27–18)
Paks, 1000 néző. Vezette: Földházi, Kapitány, Balogh.
Paks: MÉSZÁROS Z. 16/6, LaGrange 9/3, HORVÁTH Á. 19/9, Clark 5/3, Dill 2. Csere: Kiss Zs. 3/3, Walker 3, KÖRTÉLYESI 12/6, PANTA 8/6. Edző: Horváth Imre.
Kecskemét: ROSS 17/6, WITTMANN 20/12, Dénes, Johnson 7/3, CSORVÁSI 11. Csere: Marciulionis 9/3, Szabó T. 7, Tóth N., Williams 3/3. Edző: Sztojan Ivkovics.

Egy új játékos is készülődött a paksiaknál, a Kecskemét elleni találkozón mutatkozott be ugyanis Tony Walker, aki Dombóvárról érkezett.

A Kecskemét szerzett vezetést, de az Atomerőmű első három sikeres dobása a hárompontos vonalon túlról született, így a hazaiak hamar átvették a vezetést. Ezután azonban hat percig képtelenek voltak betalálni, nem csoda, hogy a vendégek éltek ezzel, és Ronnie Lee Ross vezérletével 13 pontos előnyhöz jutottak (11–24).

A paksiak a negyed folytatásában kozmetikázni tudtak némileg a hátrányukon, amely a játékrész végére hat pontra csökkent.

A címvédő aztán nem tudta folytatni a felzárkózást, hat pontnál közelebb nem került a kecskemétiekhez, sőt 14 pont is volt a Bács-Kiskun megyeiek előnye. A második negyed után 56–50 volt a vendégcsapat javára.

A mérkőzés második felében fokozatosan jöttek fel a paksiak, és az utolsó negyed vége izgalmasan alakult. Wittmann Krisztián triplájával 74–66-os kecskeméti előnyt jegyezhettünk fel, és úgy tűnt, hogy ez elég lesz. A folytatásban azonban Körtélyesi Gergely mezőnytalálata és Panta István triplája három pont közelségbe hozta a Paksot, majd az utolsó percben Mészáros is a hárompontos vonalon túlról talált be. A Kecskemét időt kért, de ez sem segített: Mészáros újabb hármasa végül a címvédő sikerét eredményezte.

Sztojan Ivkovics: – A csapatépítésnek törvényszerűen vannak nehézségei, ez tipikusan ilyen meccs volt. Megérdemeltük volna a győzelmet.

Simán nyert az Universitas Szeged

Könnyed, 10-5-ös győzelmet aratott hazai pályán az Universitas Szeged női vízilabdacsapata a női OB… Tovább olvasom