2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Kiskunhalason is vereséget szenvedett a HNKC SE

Nem történt meglepetés. A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata az 5–8. helyért folyó rájátszás negyedik mérkőzésén is kikapott (31–27-re) – ezúttal idegenben, a Kiskunhalas vendégeként.
Kiskunhalas - HNKC SE 31-27
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért. Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.
Kiskunhalas: VÖRÖS – BAROSS 5, Kocsis 1, Kocsik 6 (3), BORBÉLY 6, Ilyés 1, Koroknai 1. Csere: Győri (kapus) Ruskó 1, Kósa, Kurgyis 5 (3), Hódosi, Nagy, Micskó 5. Edző: Zsiga Gyula.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 1, Nyikolajenko 5 (3), Wolf 5, Gaál 3, Jenőfi 3, Miklós. Csere: SCHOLTZ (kapus), Bloj, Fehér, Sipos 1, Dobó, JÓKAI 9, Gagyi. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 0–1, 11. p.: 6–1, 18. p.: 9–3, 23.: 11–8, 27. p: 13–11, 36. p.: 18–15, 41. p.: 22–18, 43. p.: 25–20, 50. p.: 26–25, 57. p.: 29–26.

Az alapszakasz 7 győzelmet és 13 fiaskót hozott a vásárhelyi női kézilabdásoknak; és a hét diadalból az utolsót, a Vác ellenit (29–22) éppen a legjobbkor aratták, ezzel kvalifikálták magukat a nyolc közé, a play off-ba. A történet azonban nem „mosolygósan" folytatódott. A rájátszás ugyanis eddig nem úgy sikerült a HNKC SE-nek, ahogy azt Buday Ferenc edző és a játékosok tervezték, a szurkolók szerették volna. Három mérkőzés, három vereség. Először 27–35 (a Hódtói Sportcsarnokban) a Cornexi-Alcoa, majd 29–33 (idegenben) a Vasas, legutóbb pedig 24–30 (ismét Vásárhelyen) a Kiskunhalas ellen. Így érkezett a kék-sárga alakulat a rájátszás második körének első találkozójához, ez vendégként a „csipkevárosban" várt Siposékra.

A vendégoldalon egyedül a combizomhúzódással bajlódó balszélső, Ancsin Tímea szereplése volt kérdéses, és mint a meccs előtt kiderült: nem bírta vállalni játékot. Az első gólt Jenőfi révén a HNKC szerezte, de a jó folytatás elmaradt. A Kiskunhalas zsinórban hat gólt dobva fordított. Ezt a mélyrepülést a rossz védekezés és a kimaradt ziccerek számlájára írhatjuk, de azt se hallgassuk el, hogy az egykori vásárhelyi kapus, Vörös „festékként" fogott. Igaz, a Buday-lányok megkönnyítették azzal a dolgát, hogy általában abban a magasságban lőttek, melyben köztudottan jobb hatékonysággal hárítja a gólszerzési kísérleteket. Ötegységnyi előnyét a Zsiga-csapat a szünetig megőrizte, sőt növelte is, bár hajrá előtt még három gólnyira felzárkózott a Vásárhely, 11–8. A házigazdák sok találatot értek el gyors indításból, lerohanásból; a vendégakciók hatékonyságánál viszont döntőnek bizonyult, hogy sem Wolf, sem Jókai nem tudott igazi karmestere lenni együttesének.

A csapat legjobbja: Jókai Nóra

A HNKC SE legjobbjának Jókai Nóra találtatott, aki ezt „titulust" elsősorban nagyszerű második félidei produkciójával, összesen kilenc dobott góljával érdemelte ki. Igazságtalanok lennénk, ha nem említenénk meg: nagy versenyben volt vele az ifjú hálóőr, Scholtz Andrea.

A fordulás után alig telt el pár perc Buday Ferenc edző cserére szánta el magát, Körmöczit a fiatal Scholtz váltotta a kapuban – ez a húzás alaposan bevált. Jókai teljesítménye is nagyon feljavult, a második játékrészben hét gólt szerzett és ezzel együttese igazi vezéregyéniségévé vált. A félidő közepén a remekül küzdő, harcoló Vásárhely egy 5–0-ás sorozatot produkált, ezzel felzárkózott és a hajrát már csupán egygólos hátrányból kezdhette meg, 26–25. Ezt követően a hazaiak jobban koncentráltak, biztosabb kézzel értékesítették helyzeteiket és ez – ha kiélezett csatában is – a győzelmet eredményezte számukra. Döntőnek bizonyult, hogy éppen akkor, amikor a HNKC SE a legközelebb lopakodott vetélytársához (a már citált 50. percről és 26–25-ös állásról van szó) Olga Nyikolajneko egy buta szabálytalanság miatt két- perces büntetést kapott és ezzel tulajdonképpen elúszott a hajó...

Buday Ferenc: – Sajnos, ismét nem sikerült győztesen elhagynunk a játékteret, de a csapat végig jól küzdött, erre nem panaszkodhatom. Az állandó felzárkózás felőrölte az erőnket és a döntő pillanatokban mindig elhibáztuk a lehetőségeinket.