2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna Még több cikk.

Kiss Zsolt-show Nyíregyházán

Kosárlabda, Nyíregyháza - A Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata megszerezte harmadik győzelmét a szezonban, miután 93–76-ra nyert Nyíregyházán. A szegedi kapitány, Kiss Zsolt 33 pontot dobott.
Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák 76–93 (12–22, 18–24, 19–13, 27–34)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 8. forduló. Nyíregyháza, 500 néző.
Vezette: Papp P., Minár, Vida.
Nyíregyháza: Szavics 8/3, WISE 23, Nagy K., Garamvölgyi 2, HUJDU- ROVIC 22. Csere: Vukolics 16/3, Helmeczi 1, Kósa T., Molnár M. 2, Czura 2. Vezetőedző: Sitku Ernő.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 9/3, Molnár A. 7/3, KISS ZS. 33/30, Csirics 17/3, BALABAN 14. Csere: Kuntics 9/3, Vágvölgyi 2, Csorvási L. 2, Révész, Molnár B., Demeter. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Elképesztő meccse volt szerdán Kiss Zsoltnak! A Naturtex- SZTE-Szedeák csapatkapitánya először volt kezdő a szezonban a Nyíregyháza elleni idegenbeli bajnokin, és 33 percet töltött el a parketten. A 35 éves kosaras dobott 33 pontot, 15 triplakísérletéből 10 a gyűrűben kötött ki, szedett négy lepattanót, szerzett egy labdát, kiharcolt három faultot, 29 IBM-pontjával pedig csapata legjobbjának bizonyult. A háromszoros bajnok bedobó legszebb napjait idézte, alig hibázott, és természetesen óriási szezoncsúcsot ért el: hogy mást ne mondjunk, eddigi hat bajnokiján 117 játékperc alatt összesen 20 pontig jutott, most 33 perc alatt szerzett 33-at. Nem is csoda, hogy csapata 93–76-ra megnyerte soros mérkőzését az NB I A csoportjában, ha nem is izgalommentesen, de nagyon simán.

Persze ehhez a társak is kellettek: a szegedi együttes Csirics triplájával szerezte meg a vezetést, 0–3 után azonban még fordítottak a nyírségiek 4–3-ra. Ekkor jött egy szegedi roham, többek között Kiss két triplájával, 4–14-es állás után pedig végig a vendégeknél volt az előny. Irányítóban Jereminov meggyőző volt, kilenc pontja mellett hat asszisztja és lepattanója, valamint hét kiharcolt faultja is volt – neki, és ponterős Csirics, Balaban duónak is köszönhető volt, hogy 16–41-nél már 25 ponttal vezetett a Szedeák.

Kiss Zsolt, a Szedeák csapatkapitánya elképesztőt nyújtott a tegnapi bajnokin. Fotó: bb1.hu
Kiss Zsolt, a Szedeák csapatkapitánya elképesztőt nyújtott a szerdai bajnokin. Fotó: bb1.hu

A Sitku-csapat aztán felzárkózott, 40–48-nál tíz ponton belülre került, és a negyedik negyed előtt is csak tíz volt a különbség (49–59), ám amikor reménykedni kezdhettek volna a hazaiak, megint jött a Kolti becenevű kapitány, aki elvette ettől a kedvüket. A negyedik negyedben négy triplát dobott, így kerekítette tízre a sikeres kísérletei számát.

A remek győzelemből lehet és kell is erőt meríteni, hiszen szombaton 18 órától az új edzővel, Székely Norberttel érkező TLI-Alba Fehérvár lesz a Naturtex ellenfele. Ki tudja, talán a hazai drukkerek is láthatnak majd egy Kiss Zsolt- show-t az újszegedi sportcsarnokban!

Nikola Lazics: – Mindkét csapat számára fontos volt a mérkőzés, de a tét talán bennünket bénított kevésbé. Megérdemelten nyertünk, kezdettől fogva mi irányítottuk a játékot. Jól működött az, amire készültünk, Kiss Zsolt tíz triplája pedig önmagáért beszél.

További eredmények: Kaposvár–Zalaegerszeg 88–72, Pécs–Falco 89–91.

Tuti Kori KSE: hat érem Zágrábból

A szegedi Tuti Kori KSE sportolói a hétvégén Zágrábban indultak az Alpok Adria – Zágráb Open… Tovább olvasom