2017. 05. 23. kedd - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Kiszenvedte a sikert a Kosársuli

Az EnterNet Vásárhelyi KS hazai pályán hét ponttal, 86-79-re verte az Egert a férfi kosárlabda NB I B csoportjában.
EnterNet Vásárhelyi KS–Eger 86-79 (24-25, 21-10, 24-23, 17-21)
Hódtói Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Szabó G., Domokos, Gelencsér.
Kosársuli: Balaton 7/3, CZIBERE 22/9, UTASI 13/3, Vas 4, Diakite 11/3. Csere: KUKLA 12, DANI 12/6, Böszörményi 2, Szilágyi 2, Mócsai 1. Edző: Elek András.

Hatalmas küzdelmet hozott a találkozó, igazi rangadó volt, hiszen az Eger egy, a Vásárhely két vereséggel állt a meccs előtt a tabella élmezőnyében.

Utasi kosarával kezdődött a mérkőzés, de utána Zsemlye Sándor percei következtek: egyszerűen foghatatlan volt a vendégek centere, így elhúzott az Eger (6-13). Czibere és Kukla pontjaival felzárkózott a Vásárhely, de egyenlíteniük nem sikerült (18-19). A vendégek kettő-kettőzését nem tudta levédeni a Kosársuli, szerencsére a negyed végén Czibere és Diakite is dobott egy-egy triplát (24-25.

A második negyed elején tovább nőtt a Heves megyeiek előnye (24-28), de a cseréknek köszönhetően feljavult az EnterNet védekezése, és szerzett labdákból sikerült fordítani (32-28). A vendégek időkérésük után még vissza tudták venni a vezetést, de Kukla és Balaton kosaraival elhúzott a Kosársuli (45-35).

A szünet után tovább nőtt a vásárhelyi előny, de kétperces holtpontjukat gyorsan megbüntették az egriek. Czibere kosaraival helyreállt a rend, de nem sokáig, az EnterNet hiába cserélt sokat, szaporodtak a faultok, és egyre körülményesebben játszott a csapat. A 62-50 utáni időkérés kicsit javított a helyzeten, de a negyed vége a vendégeké volt. Az utolsó játékrész első 6 percében felváltva estek a kosarak: Utasi és Dani pontjaira Rusznák és Máté válaszoltak, így 80-68 állt a táblán. Az egriek letámadása jól sikerült, a Vásárhely több labdát vesztve szépen leadta előnyét, és izgalmas végjáték következhetett (80-77).

Ráadásul Diakite kipontozódott, Utasi és Vas pedig négy faulttal játszott. Az időkérés és cserék segítettek, ettől kezdve csak egy kosarat dobtak a vendégek, a Kosársuli viszont jól büntette a szabálytalanságokat. A 86-79-es végeredmény nem tükrözte a két csapat közti különbséget. A Vásárhely nem játszott ugyan jól, de küzdelemből jelesre vizsgázott.

Elek András edző: Csalódott nézők, fanyalgó szakemberek, szomorú játékosok. Valóban gyengén játszottunk, de mégiscsak megvertük az egyik listavezetőt. Egy viszont biztos, sürgősen kellene egy jó edző a csapat mellé.

HPQ: az első szett mindenről döntött

A férfi röplabda Extraliga utolsó idei fordulójában Veszprémben szenvedett vereséget a HPQ-Szeged. Tovább olvasom