2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Kiszenvedték: Orosháza-Pick Szeged 31-35

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az NB I 21. fordulójában Orosházán lépett pályára és 16-16-os félidő után 35-31-re nyert.

Orosháza-Pick Szeged 31-35 (16-16)
Férfi kézilabda NB I, 21. forduló, Orosháza, 600 néző. Vezeti: Medve, Nagy.
Orosháza: Herjezczki - Kanyó 3, Bali 5, Raffai, Berta, Dukics 6, Balda 8/2. Csere:  Pajkó, Szabó (kapusok), Mazics 6, Bajusz, Morva, Harsányi, Lászlai 2, Benák. Vezetőedző: Füzesi Ferenc.
Pick Szeged: Tatai - Lasica, Balogh 7, Sulc 2, Blazevic 4, Pribanic 7, Kekezovics 2. Csere: Mikler, Tóth (kapusok), Czina, Nagy N. 2, Larholm 6/3, Vadkerti 1, Buday 3, Prodanovics 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresből: 2/2, ill. 5/3.

Kötelező! Ezt nyilatkozta Skaliczki László vezetőedző az Orosháza elleni meccs előtt, azaz csak a győzelem volt elfogadható a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatától a Békés megyei kisvárosban lejátszott bajnokin.

A siker meglett, ezért a győzelemért azonban megkellett szenvednie a kétszeres magyar bajnoknak. A hazaiak a patinás szegedi csapat ellen rendesen odatették magukat, így sokáig vezettek, csak a 40. perctől érvényesült a papírforma. Innentől kezdve az erejével elkészülő Orosháza már nem tudta megnehezíteni a Pick dolgát, amelyben Ancsin sérülés miatt nem játszott, Zubai pedig pihenőt kapott. Mikler szokás szerint dicséretet kaphat, illetve Balogh a góljaiért, Pribanic pedig a példás játékáért kaphatna az iskolában „piros pontot". Ha már a pontoknál tartunk, akkor Lasica és Kekezovics egy feketét vihetne haza, hiszen mindketten tucatnyi helyzetet rontottak el.

Szerdán 18 órakor idegenben lép pályára a Pick, méghozzá Balatonfüreden.

További eredmény: Tatabánya–Veszprém 20–33.

Skaliczki László: – Négy hét alatt ez volt a kilencedik meccsünk, és ez érződött a csapaton. A hazaiak frissek voltak, mi pedig nehezen tudtunk felpörögni. Voltak jó teljesítmények, akadtak azonban olyanok is, akik most több szerepet kaptak, ám ezzel a lehetőséggel nem éltek, amit sajnálok.

Korábban írtuk:

60. perc: Újabb szegedi hetes. Larholm kihagyja. Dukics, Buday, 31-35, ez a vége.
59. perc: Blazevic 2 perc, hazai hetes. Balda, 30-24.
58. perc: Balda 2 perc, hetes nekünk. Larholm, 29-34.
57. perc: Bali, 29-33.
56. perc: Dukics, 28-32. Pribanic, 28-33.
55. perc: Pribanic hetest harcol ki. Larholm, a kegyetlen, 27-32.
54. perc: Prodanovics mellé ejt. Mazics, 27-31.
53. perc: Dukics, 26-31.
52. perc: Pribanic, majd Balda, 25-31. Budayt blokkolják, Balogh kapufa. 51. perc: Labdát szerzett a Pick, majd elveszíti. Ismét a Szeged támadhat. Időt kér a Pick.
50. perc: Ismét villan a svéd fiú, Larholm, 24-30.
49. perc: Balda hetesből, 24-28. Larholm, 24-29. Mikler megint.
48. perc: Mikler bravúr után, Pribanic, 23-28.
47. perc: Miler véd.
46. perc: Buday talpról, 23-27.
45. perc: Lászlai, 23-26. Sulc kapufa. Mikler véd.
44. perc: Benák mellé, Pribanic, 22-26.
43. perc: Mikler! Blazevic, 22-25.
42. perc: Prodanovics, 22-24.
41. perc: Nincs hetes, pedig Pribanicot lerántották. Vadkerti, 22-23.
40. perc: Lászlai, 22-22.
39. perc: Mikler ismét. Sulc, 21-22.
38. perc: Mikler véd, Nagy Norbert, 21-21.
37. perc: Harsányi 2 perc. Balogh, 21-20.
36. perc: Pribanic hetest harcol ki. Larhol, Pajkó megfogja. Mazics, 21-19. 35. perc: Mazics zseniális átadást kap., 20-18. Balogh, 20-19.
34. perc: Sulcot blokkolják.
33. perc: Mazics, 19-18.
32. perc: Pribanic húzza be, 17-17. Kanyó a szélről, 18-17. Buday, 18-18. 31. perc: Kezd a hazai csapat. Dukics, 17-16. Kétszer is eladja a labdát a Pick, szerencsére kétszer vissza is szerzi.

Ez eddig nem a Pick meccse. A szerdai rangadó után nem pörgött még fal a szegedi együttes, a hazaiakpedig minden hibát könyörtelenül büntetnek eddig.

30. perc: Kanyó, 16-15. Sulc az utolsó pillanatbab, 16-16.
29. perc: Mazics, 15-14. Pribanic válasz, 15-15.
28. perc: Kekezovics telibe a kapust.
27. perc: Balogh mellé. Balda a szélről, 14-14.
26. perc: Balogh, hátrányban, 12-14. Bajusz kapufa, majd Balda gól, 13-14.
25. perc: Bali, 12-13. Czina 2 perc.
24. perc: Tatai véd, Nagy Norbi, 11-13.
23. perc: Balogh, nagy gól, 11-12. Időt kér az Orosháza.
22. perc: Balda a szélről, 11-11.
21. perc: Larholm a kezek között, 10-11. Tatai tolja fölé a labdát.
20. perc: Tatai véd, Kanyóé a labda, 10-10.
19. perc: Labdát szerzett a Pick. Balogh, elsőzör vezet a Pick, 9-10.
18. perc: Időt kér a Pick Szeged. Berta 2 perc. Pribanic hetest harcolt ki. Larholm első labdaérintése gól, 9-9.
17. perc: Pribanic ront, szerencsére ezt teszik a hazaiak is.
16. perc: Balda, 9-8. Lasica helyett Nagy Norbert a pályán.
15. perc: Tatai véd, Lasica ziccert ront.
14. perc: Bali bombája, 8-7. Tatai védése után Kekezovics, 8-8.
13. perc: Blazevic iszonyatosan nagy gól, 7-6. Pribanic ziccer, 7-7.
12. perc: Zúg a Pick Szeged! Több tucatnyi szegedi a lelátón. Tatai véd. Blazevic okosan, 6-5.  Bali Tatai keze között, 7-5.
11. perc: Kekezovics ront, előtte volt itt minden, mint egy rögbimeccsen.
10. perc: Remek szegedi akció, Balogh, 6-4.
9. perc: Mazics beállóból, 6-3.
8. perc: Kekezovics mellé. Dukics emelkedik, 5-2. Blazevic, 5-3.
7. perc: Eladja a labdát a Pick, Bali, 4-2.
6. perc: Czina 2 perc. Dukics büntet, 3-2.
5. perc: Kekezovics átlövésből, 2-2.
4. perc: Kanyó a szélrő, 1-1. Lasica kapufa, Balda, 2-1. "Fújjuk le!" - zúg a közönség.
3. perc: Balogh-villan, 0-1.
2. perc: Tatai véd, Lasica ront. ÚJabb Tatai védés.
1. perc: A Pick kezd. Kekezovics, a kapusba.

Tóth Mihály kapus is a keretben.
Kezdődik a bemutatás, helyi sulisok jönnek be a játékosokkal.

17.49: Eledőlt, hogy Ancsin Gábor nem lép pályára, a válogatott átlövő még Veszprémben szenevedett combsérülést, így pihen.

17.35: Szép Napot Orosházáról. Kezdjük a jó hírrel, a juniorok 23-22-re nyertek, és közel kerültek a legjobb négy közé kerüléshez. Nem mindennapi csatában nyertek a szegedi tinik.

Három meccse van még hátra a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának az NB I alapszakaszából. Ma Orosházán, jövő szerdán Balatonfüreden, majd szombaton, az alapszakasz utolsó meccsén a Tatabányával csatázik az újszegedi sportcsarnokban. A szerda esti veszprémi vereség után eldőlt, ha a hússzoros magyar bajnok, az MKB megnyeri a hátralévő meccseit – Tatabánya, Gyöngyös –, akkor az élen végez, és kedvező helyzetből várhatja a rájátszást.

A rangadó utáni zöngékkel nem sok értelme van foglalkozni, hiszen az országos média sem tulajdonított neki különösebb jelentőséget, egyetlen sor sem jelent meg a sportszerűtlen viselkedésről, így ezt a témát hanyagoljuk. Nézzünk előre, hiszen a Pick Szeged minden bizonnyal a második helyen végez a tabellán.

Több lehetőség: Balogh Zsolt sok játékra számíthat Orosházán. Fotó: Schmidt Andrea

– Természetesen megnéztem a meccset, csütörtökön egyéni képzés szerepelt a programban, a srácokkal csak péntek este találkoztam, ekkor vezényeltem az első tréninget. Jól mondták sokan, a hátralévő három meccsen túl kell lennünk, le kell játszanunk, nagy jelentősége nincs, de mi minden bajnokin a győzelemre hajtunk. Ez nem is lehet kérdés. Így lesz ez ma Orosházán is, ahol minden bizonnyal az eddig kevesebb szerepet kapó kézilabdások több lehetőséghez jutnak – kezdte a beszélgetést Skaliczki László mesteredző.

Azt lehetett látni az elmúlt időszakban, hogy a Pick Szeged válogatott játékosai közül többen is elkészültek az erejükkel. Zubai Szabolcs van leginkább padlón. Ha belegondolunk, hogy a közönségkedvenc beállós lassan két éve állandóan játszik, és nem volt megfelelő ideje a szabadságra, akkor természetes is a fáradtság.

– Nyolc meccset játszottunk idén. Kemény sorozat volt, sok éles találkozóval, sok utazással. Zubain látom leginkább a fáradtságot, így nem elképzelhetetlen, hogy őt egy hosszabb pihenőre küldöm, töltődjön fel, legyen újból fitt, és akkor a Tatabánya elleni meccs után teljes gőzzel készülhet a Kielce elleni BL-nyolcaddöntőre. Mindig is hangoztattam, hogy számomra elfogadhatatlan ez a lebonyolítás, legközelebb május 5-én lesz komoly, téttel bíró meccsünk a bajnokságban. A sűrű versenyprogram nem nekünk kedvezett. Viszont ez van, ezt kell elfogadni, sokszor nem érvényesül az akaratunk, hiába szeretnénk és kérnénk mást – nyilatkozta Skaliczki László vezetőedző.