Kiütés: Naturtex-SZTE-Szedeák-Sopron 60-102

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában a több sebből vérző Naturtex-SZTE-Szedeák 42 ponttal kapott ki az újszegedi sportcsarnokban.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Sopron 60-102 (14-30, 15-22, 12-30, 19-20)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 17. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezeti: Papp, Török, Gál.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Moravcsik 2, Armelin 16/6, Molnár A. 4, Csirics 8, VETTE 21/9. Csere: Kiss Zs. 3/3, Juhos 6, Vágvölgyi. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Sopron: LAROCHE 7, TIGGS 18/3, RANCIC 21/15, Dénes 9/9, TÓTH G. 14/3. Csere: MOLNÁR M. 6, Takács 7/3, Ruják 9/3, Bán 6/6, Kántor, Élő 5. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Sopron 60-102

17:54

Köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a meccs, tartsanak velünk!

17:59

Irányítókból nem áll jól a szegedi csapat: azt már megírtuk, hogy Branko Jereminov szezonjának vége, de a poszton harmadik számú játékos, Mike János is csak civilben ül a kispadon, így Moravcsik Áronra vár nagy feladat ma.

1. perc

Tóth kosarával indul a meccs.

2. perc

Mike a juniorok meccsén egyébként még játszott, ráadásul csapata egyik legjobbja volt, ám most bekötött jobb bokával ül a kispadon szabadidőben. Valószínűleg az utánpótlásmeccs hajrájában érhette valami.

3. perc

Molnár András büntetői kimaradnak, Tóth a túloldalon betalál 0-4.

4. perc

Rancic triplája bent, Tiggs büntetői is, 0-9. Rossz kezdés.

5. perc

Szegedi időkérés.

6. perc

Újabb soproni kosarak után 0-14-nél járunk.

7. perc

Tóth triplája 0-17. Tzí rossz szegedi dobás után Csirics büntetői bent 2-17.

8. perc

Rancic, tripla 2-20. Armeliné is az 5-20. Megint Rancic 5-22.

9. perc

Rancic hármasa megint jó, szegedi válasz érkezik rá Vette-től 8-25.

10. perc

Armelin, tripla ez is 11-27. Dénes, hármas. Hét dobásból ez volt a hatodik a vendégeknek 11-30. Megy az adok-kapok, Kiss Zsolttól érkezik az újabb hárompontos 14-30. Vége az első negyednek.

I. negyed (14-30)

1. perc

Tiggs, majd Juhos 16-32.

3. perc

Dénes hármasa után 16-37 áll az eredményjelzőn. Sajnos.

4. perc

Csirics büntetői jók 18-38.

5. perc

Juhos Levente ziccere jó 20-38.

6. perc

Ruják, Rancic, Tiggs 20-45.

7. perc

Csirics és Vette is betalál 24-45.

8. perc

Soproni időkérés.

9. perc

Tiggs kosarára Vette felel 26-48. Tiggs büntetőből is betalál 26-49.

10. perc

Csirics, bent a hármas 29-49. A Sopronnak minden bemegy, most Takács eredményes 29-51.

FÉLIDŐ (29-52)

21. perc

Moravcsik duplájára Tiggs hármassal felel 31-55.

3. perc

Folyamatosan érkeznek a soproni kosarak, már 31-62 az állás.

4. perc

Macska-egér játék, a Sopron megmutatja, hogy a legjobb formában lévő magyar csapatnak számít jelenleg. Rancic közelije után 33-66.

5. perc

Csirics büntetői 35-68.

6. perc

Teljesen szétesik a Szeged. Rancic kosarával 35-71.

7. perc

Takács, majd Molnár M. 35-75.

9. perc

Molnár András és Armelin eredményes a hazai oldalon, a vendégeknél a cseresor a pályán, ők dobálják a kosarakat 41-82.

10. perc

Molnár András büntetői bent. 41-82 a negyed vége.

III. negyed (41-82)

facebook.com/naturtexszteszedeak

31. perc

Armelin zsákol egyet 43-82.

32. perc

Ruják triplája után 43-87.

33. perc

Most pedig már 43-89. Soha nem verték még meg ennyire a Szedeákot az A csoportban.

34. perc

Vette hármasára Bán felel 48-92.

35. perc

Megint Vette, 15 pontnál tart az amerikai 50-95.

36. perc

Armelin duplája, Vette büntetője 53-99.

38. perc

Vette kettő plusz egyes akciójával 58-99.

39. perc

Vágvölgyi Ákos is beszállt a meccsbe. Átlépi a száz pontot a Sopron, a maréknyi vendégszurkolónak ez hatalmas örömet jelent 58-101.

40. perc

Vette dobása után Juhos teszi vissza a lepattanót 60-101. Még egy büntető, 60-102 a vége. Kiütés...

IV. NEGYED (60-102)

Segítse kollégánk munkáját: írja meg hasonló tapasztalatait!

Önnel is megtörtént? Hasonlót tapasztalt? Esetleg kiegészítése, kommentárja lenne a cikkhez? Írja meg!