Súlyos verséget szenvedett az EnterNet Vásárhelyi KS férfi korálabdacsapata a B csoportos rájátszásban Veszprémben.
Veszprémi Egyetem–EnterNet Vásárhelyi KS 107-68 (25-16, 22-17, 33-19, 27-16)
Veszprém, 200 néző. Vezette: Török, Németh, Dombay.
Kosársuli: Dani 8/6, UTASI 18/3, Vas 2, KUKLA 13, Diakite 5. Csere: Balaton 6, Mócsai 7, Szilágyi, Bere 2, Csorba 5, Schéda 2. Edző: Elek András.

Jó védekezéssel kezdett a Kosársuli, támadásban pedig Utasi és Kukla iparkodott. A veszprémi időkérés után rögtön fordítottak a hazaiak, de a 7. percben a 15-14-es eredmény bíztatónak tűnt. A 9. hete sérült Diakite ezúttal egyáltalán nem boldogult a veszprémi védők között. A negyed végén a remekül játszó hazai kisemberek bevágtak 3 triplát zsinórban, így alakult ki 25-16-os negyedzárás.

A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a Veszprém szerezte a könnyebb kosarakat. A Kosársuli körülményes volt, és rosszul dobott, a lepattanókból viszont hazai gyorsindítás és ziccer következett. Így már a félidőben elveszni látszott a mérkőzés: 47-33.

A szünet után szokás szerint beragadt a Kosársuli, a nagy nehezen kiszenvedett Kukla és Utasi pontokra rendre triplákkal válaszoltak a hazaiak. Hét perc alatt hat triplát dobott Nagy R. és Faragó, így 20 pont fölé nőtt a különbség. A vásárhelyiek hiába kértek közben kétszer is időt, hiába cseréltek folyamatosan, sem a védekezés, sem a támadás nem lett jobb. Ráadásul a játékvezetők szinte semmit nem fújtak javukra, ezzel még a játék örömét is elvették a vendégektől.

A negyedik negyedben a kezdőcsapatból már csak a remekül küzdő Utasi játszott. A hazaiak hatalmas önbizalommal értékesítették helyzeteiket, míg a vendégek továbbra is szerencsétlenkedtek támadásban. A végén még tovább nőtt a Kosársuli hátránya, és súlyos vereséget szenvedett.

Elek András edző: - Legponterősebb játékosunk, Czibere Zoli hiányát nagyon megéreztük. Szegény Diakite a kezét is alig tudta felemelni, számára nyilván véget ért az idény. Ettől függetlenül le a kalappal a veszprémiek játéka és kiváló dobóteljesítménye előtt. Ezt a súlyos vereséget gyorsan el kell felejteni.

Universitas Szeged: stabilizált 6. hely

Az Universitas Szeged OB I-es női vízilabdacsapata az 5–10. helyért folyó rájátszásban nagyszerű negyedik negyeddel magabiztosan nyert hazai környezetben a Honvéd ellen. Tovább olvasom