2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 17°C Még több cikk.

Kiütéses vereség Csabán

Nem várt, nagy különbségű vereséget szenvedett az első bajnokin az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata. A házigazda Békéscsaba tucatnyi góllal bizonyult jobbnak a Vásárhelynél.
A serdülő és ifjúsági mérkőzések megadták az alaphangot. A serdülők kilenc-, az ifik hétgólos vereséget szenvedtek a Békéscsabától. Ekkor még rémálmunkban sem gondoltuk volna, hogy a három vásárhelyi alakulat közül a felnőttekre szabják a legnagyobb zakót. Pedig így történt.

Biztató volt, hogy a két sérült, Ghionea és Wolf neve is bekerült a jegyzőkönyvbe, igaz, utóbbi csupán a második félidőben és csak védekezésben vállalhatott szerepet fájós keze miatt. Sajnos nem kellett sokáig pontosan jegyzetelni a gólokat, a két gárda 1–1-nél volt utoljára együtt, majd a házigazdák zsinórban öt gólt szerezve a 9. percre 6–1-re elhúztak. Az időkérést követően kissé feljebb zárkózott a HNKC, ám ezzel szinte vége is a dicsérhető, említésre méltó vendég momentumoknak. A rossz lövéseket és az eladott labdákat a hazaiak rendre góllal büntették. Az első félidőben az ASA-Consolis kapusai is többnyire csak akkor találkoztak a játékszerrel, amikor kikotorták a hálóból. A 20. percben a helyi B közép már rászámolt a Farkas-tanítványokra, és a „matekórát" tíznél hagyta abba. Az eredményjelzőn ugyanis ekkor 14–4 állt.

Pesszimizmussal vagy realizmussal – döntsék el az olvasók – már ekkor elkönyvelhettük: az első bajnokit valószínűleg vereséggel zárja a Vásárhely, és csupán annak mértéke volt kérdéses. Ekkor tulajdonképpen be is fejezhettük a krónika pontos rögzítését, és megpróbáltunk valami biztatót, szépet felfedezni a vendégek produkciójában. Nem volt könnyű. Abramovics a szünet után hárított egy-két lövést, Koroknai szép egyéni megoldások után vette be a remekül védő Veress kapuját, Sopronyi pedig 9 találatig jutott a lefújásig. Ezzel utóbbi lett a mérkőzés legeredményesebb játékosa, de valószínűleg ez őt sem vigasztalta.

A Vásárhelynek ezen a napon semmi sem sikerült, míg az európai kupaszereplésre is készülő, a szövetségi kapitány, Mátéfi Eszter által irányított csabaiaknál több jó teljesítményt is láthatott a lelkes hazai publikum. A vége „tucatnyi" lett, 36–24-re nyert a Békéscsaba.

Óriási csalódás. Kijelenthetjük: a két együttes között általában nincs ekkora különbség, ezúttal mégis ennyi volt.

Farkas József: – Az első félidőben nagyon sok labdát adtunk el, és a lerohanásokat nem tudtuk hatékonyan kivédekezni. Nem kesereghetünk sokáig, szombaton a Fradi ellen mindenkinek sokkal jobb teljesítményt kell nyújtania.

Békéscsaba–ASA-Consolis-HNKC 36–24 (20–10)

Női kézilabda NB I, 1. forduló. Békéscsaba, 1200 néző. Vezette: Medve, Nagy.
Békéscsaba: Tóth Zs. – Bódi 3, Nyikolajenko 5 (1), Cifra 1, Rácz 1, SZEKERES 5 (1), KELEMEN 8. Csere: VERESS, Futaki (kapusok), TAKÁCS 5, Kocsis, TÓTH K. 6, Szögi 2, Hajduch. Edző: Mátéfi Eszter.
Vásárhely: Abramovics – Pomozi 3, Kudor, Fülöp 1, Gaál 2, Ghionea 2, Koroknai 5. Csere: Király (kapus), SOPRONYI 9 (4), Zsuzsa 1, Busi 1, Wolf. Edző: Farkas József.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4.

• 5. walaki 2009. szeptember 04. 09:12
    „Nem vagyok egyetlen sportág ellensége sem, de a város 0, azaz nulla forinttal támogatja a kézilabdát, úgyhogy a "mennyibe kerül ez a csapat" kérdés nem állja meg a helyét.... Abban meg egyetérthetünk, hogy a szponzorok döntik el mire adnak és mire nem adják a pénzt. Ha akartak volna, már mentek volna mást támogatni. A vizilabdának is ugyanannyi esélye van szponzorokat összelobbizni, mint a többi csapatnak. Egyébként amikor itt volt Kásás, mint edző, akkor ha jól emlékszem első osztályú vizilabda volt a cél, nem tudom miért nem lett belőle semmi, azért erről is szívesen olvasnék....

A szponzorok pedig biztosan nem ezt a teljesítményt várják a csapattól (még ha gyengültünk is...), úgyhogy hamarosan -szerintem- következnie kell a szankcionálásoknak....”
  • 4. insideman 2009. szeptember 03. 18:46
    „2ember elrontja több száz ember sport iránti szeretetét és elriaszt sok embert a meccsre járástól....”
  • 3. Dénes23 2009. szeptember 03. 16:18
    „mennyibe kerül ez a csapat? mert ezt a pénzt más sportra is lehetne forditani,ami ekkora költségvetésből,jóval,nagyobb eredményt produkálna a városnak,pl ott van az uj uszoda,lehetne egy jo polo csapatot csinálni,mert ez a kézilabda csak vergödik.....”
  • 2. bj029 2009. szeptember 03. 12:13
    „Farkast el kell távolítani a kispadról! Itt 10 milliók mennek el, két ilyen alkalmtlan ember nem ülhet egy (nevezzük) profi csapat élén! Sajnálom a szurkolóat, akik elmentek Csabára...”
  • 1. insideman 2009. szeptember 03. 08:25
    „Farkas Cinga mondjál le... be kell látni h alkalmatlan vagy... maradj a strand kézilabdánál..... de nem értem h a vezetőség ezt nem látja? vagy csak azért nem küldik el mert élő szerződése van? kiváncsi vagyok mikor lesz a csapat első győzelme...szombaton tuti nem...és kérjenek elnézést azoktól akik hétköznap ellenére elmentek a meccsre a tótokhoz....”

Pick-Szeged-Mezőkövesd 37-28

Gólzáporos mérkőzésen 9 góllal győzött a Pick Szeged kézilabdacsapata a nagyot küzdő Mezőkövesd… Tovább olvasom