2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Kiütéses vereséget szenvedett a HNKC SE

A különbség talán túl nagy (41–27, tizennégy gól!), de a Cornexi-Alcoa sikere teljesen megérdemelt. A Vásárhely a 8. helyen zárta a bajnokságot.
Cornexi-Alcoa - HNKC SE 41-27
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért, utolsó forduló. Székesfehérvár, 600 néző. Vezette: Pech, Vágvölgyi.
Cornexi-Alcoa: Fekete – BALOGH 8 (1), KORGYUK 8, Tápai Sz. 3 (2), SZABÓ V. 5, Őri 2, KENYERES 6. Csere: Sugár, Trimmel (kapusok) Vaszari 3 (1), Triscsuk, Gilinger 3 (3), Tápai A., Pádár 3. Edző: Szabó Edina.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi, Jókai 4, Gaál 3, Sipos, WOLF 7 (2), Ancsin 3. Csere: Scholtz (kapus), Bloj 1, Gagyi, Nyikolejanko 4 (1), Dobó, JENŐFI 5, Fehér. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 3–1, 8. p.: 8–4, 13. p.: 9–7, 18. p.: 12–9, 23. p.: 14–13, 27. p.: 16–15, 37. p.: 27–17, 48. p.: 33–23, 52. p.: 37–24.

Az első találatot a Cornexi-játékosok jegyezték, de a vendégek igyekeztek lépést tartani a hazaiakkal. Küzdöttek, nem hagyták magukat. A HNKC-ban elsősorban Wolf nyújtott jó teljesítményt, az ő vezérletével és góljaival – az első 30 percben öt találatig jutott, ebből kettőt hetesből ért el – tapadt a kék-sárga alakulat riválisára, 23. perc: 14–13. A hajrá azonban nem úgy sikerült, ahogy azt Ancsinék szerették volna, a hibák, az eladott labdák, a rossz passzok és a kihagyott helyzetek ismét megbosszulták magukat. A szünet előtti percekben a Cornexi-Alcoa megszórta a HNKC-t, és így játékosai magabiztos előnnyel vonulhattak a pihenőre, 20–15.

Bajnok a Győr

A női kézilabdásoknál az utolsó mérkőzés döntött a bajnoki aranyról, a listavezető Győr a trónkövetelő Fradit látta vendégül. A Rába-parti zöld-fehéreknek izgalmas, színvonalas csatában sikerült megvédeniük címüket. Végeredmény: Győri Graboplast ETO KC–Ferencváros 26–25 (14–13)

A szünet utáni első „etap" vásárhelyi szempontból rémálomszerűen alakult. Az első nyolc percet 8–2-es szériával kezdte a fehérvári együttes, és ez eldöntött mindent. A vendégek ezt követően már nem tudtak felzárkózni, sőt a különbség egyre inkább nőtt a két klub között. Wolf viszonylag keveset hibázott, a HNKC motorja és ezen a találkozón a legjobbja volt. A különbség talán túl nagy (41–27, tizennégy gól!), de a Cornexi-Alcoa sikere teljesen megérdemelt. A Vásárhely a 8. helyen zárta a bajnokságot.

Buday Ferenc: – A Cornexi megérdemelten győzött, sajnos képességeink korlátjain nem tudtunk túllépni.

Janics Natasa maximalista

A tájékoztató kihagyásával a hétvégi válogató lesz a Démász-Szegedi VE kétszeres olimpiai bajnok… Tovább olvasom